Sestdiena, 13. jūlijs
Vārda dienas: Margrieta, Margarita

Aizrauj spēle ar bumbu

Jānis Gabrāns
12:16
15.10.2015
12
Img 0102 1

Ar saukli “Basketbols ir foršs! Nāc un piedalies!” septembrī Cēsu sporta kompleksā notika sporta stunda, kuru vadīja Latvijas Universitātes (LU) basketbola kluba basketbolisti.

Tika aicināti 1.-2. klašu skolēni no visām Cēsu pilsētas skolām, lai treniņā kopā ar LU profesionāliem basketbolistiem izmēģinātu spēkus visdažādākajos vingrinājumos ar bumbu un bez tās. Treniņa beigās katram dalībniekam bija iespēja paņemt autogrāfus no spēlētājiem un spēlētājām.

Viens no idejas autoriem ir cēsnieks, uzņēmējs, LU basketbola kluba attīstības direktors Dzintars Berkolts. Viņš uzsver, ka sadarbība ar sporta skolām ir svarīga: “Esam to sapratuši jau sen, bet pēdējos gados šo sadarbību cenšamies celt arvien augstākā līmenī. Sadarbību sākām ar basketbola skolu “Rīga”, tā izrādījās veiksmīga, taču vēlamies mūsu sadarbības loku paplašināt, iesaistot kādu sporta skolu ārpus Rīgas. Izvēloties pilsētu, kurā nav LBL vai LBL2 basketbola komandas, jo tad sporta skolas audzēkņi aiziet uz tām. Tā kā pats esmu cēsnieks, nolēmu piedāvāt iespēju Cēsu Sporta skolai, un tās pedagogi izteica gatavību sadarboties.”

Vasarā LU klubs piedāvāja iespēju Sporta skolas zēniem piedalīties vasaras nometnēs, ko daži jaunieši arī izmantoja. Dz. Berkolts norāda, ka varbūt nometnēs gūtās iemaņas palīdzēja cēsniekiem Latvijas Jaunatnes olimpiādes basketbola turnīrā izcīnīt sudraba medaļas.

Augusta beigās Cēsīs notika atvērtais treniņš visiem basketbola mīļiem, kurā ikviens interesents varēja vērot LBL pirmās komandas darbošanos. Treniņu noskatījās daudzi desmiti jauniešu. Pēc treniņa visa komanda iepazina pilsētu, izstaigāja Cēsu pils kompleksu.

“Tad vienojāmies, ka Cēsīs īstenosim arī nākamo projektu basketbola popularizēšanai. Projekta nosaukums “Mums ir daudz dots, mēs dodam tālāk”. Prieks par lielo atsaucību, viskuplākā skaitā ieradās Cēsu 1.pamatskola, kurai domājam sagādāt arī kādu pārsteigumu,” stāsta Dz. Berkolts.

LU basketbola klubam ir nerakstīta vienošanās ar Cēsu Sporta skolu, ka komandas speciālisti iesaistīsies treniņos. Pavēros, kā tie notiek skolas basketbola grupās, pēc tam izteiks ierosinājumus procesa uzlabošanai.
“Cerēsim, ka arī pašvaldība novērtēs un atbalstīs šo sadarbību,” saka Dz. Berkolts. “Ir speciālisti, kas Sporta skolā būtu ļoti nepieciešami. Pirmkārt, lieti noderētu viens fiziskās sagatavotības treneris, kas varētu strādāt ar visām komandām – basketbolistiem, florbolistiem, volejbolistiem, futbolistiem. Vēl būtu nepieciešams kvalificēts fizioterapeits, tas noderētu visu sporta veidu nodaļām. Agrāk, kad bērni bija kustīgāki, vairāk nodarbojās ar fiziskajām aktivitātēm, bez tā varēja iztikt, bet šobrīd nepieciešamība pēc šāda speciālista arvien palielinās, jo bērniem izteikti pietrūkst fiziskās aktivitātes, kas rada pat veselības problēmas.”

Vēl viens ieguvums no sadarbības ar LU basketbola klubu ir iespēja vecāko grupu jauniešiem trenēties kopā ar LU komandu. Iepriekšējos gados komandā tika iesaistīti vidusskolu beidzēji, bet Dz. Berkolts atzīst, ka tas ir pārāk vēlu: “Esam to sapratuši, cenšamies situāciju mainīt. Gribam uzsākt sadarbību krietni ātrāk, jau ar audzēkņiem 14 – 16 gadu vecumā, piedāvājot piedalīties treniņnometnēs kopā ar mūsu treneriem, vēlāk iesaistot arī komandās. Saprotama jauniešu vēlme tikt kādā no Latvijas labākajām komandām, bet jāsaprot kāda nianse. Tajās komandās šie puiši, visticamāk, sēdēs uz rezervistu soliņa, tikai treniņos varēs darboties kopā ar lielajiem. Taču vajadzīga spēļu pieredze, tās trūkums ļoti jūtams, ja šie spēlētāji nonāk komandā, kur viņiem dod iespēju spēlēt uz laukuma. Tad skaidri redzams, ka viņi aizsēdējušies rezervistos, jo 17 – 19 gados ir jāspēlē, nevis jādeldē soliņš. Tāpēc mēs piedāvājam ne tikai profesionālus treniņus pilnvērtīgā profesionālā komandā, bet arī reālu spēles laiku uz laukuma. Ceru, ka sadarbība ar Cēsu Sporta skolu izvērtīsies veiksmīga.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

“Stirnu buks” skrien Vecpiebalgā

07:01
11.07.2024
26

Jau ierasts, ka Cēsu novadā vasarā vienu reizi sarodas populārākā taku skrējiena “Stirnu buks” dalībnieki. Šoreiz visi devās uz Piebalgu, lai “Vēveros” aizvadītu “Vecpiebalgas Stirnu buku”, seriāla 4. posmu. Jaukos laika apstākļos distancēs devās 3136 skrējēji un pārgājiena dalībnieki. To vidū arī tādi pazīstami sportisti kā pasaules U23 vicečempione slēpošanā Patrīcija Eiduka, Latvijas rekordists un […]

Aleksandrs Volkovs diska mešanā paliek nepārspēts

06:59
10.07.2024
20

Valmierā Jāņa Daliņa stadionā divu dienu garumā aizvadītas sacensības “Valsts prezidenta balvu izcīņa”, kas notika jau 30.reizi. Vienlaikus šis bija visu triju Baltijas valstu komandu čempionāts, kas norisinājās 61.reizi. Komandu vērtējumā uzvarēja Igaunija – 291,5 punkts, Latvija spēja otrajā sacensību dienā apsteigt Lietuvu, ierindojoties otrajā vietā ar    249,5 punktiem, kamēr lietuviešiem -– 243 punkti. […]

Veiksmīgi starti jaunajiem jātniekiem

06:35
09.07.2024
42

Jātnieku kluba “Kasbilles raibie zirgi”, kas darbojas Raiskuma pagastā, divpadsmitgadīgā jātniece Bille Pušinska Latvijas čempionātā konkūrā maršrutā ar 85 cm šķēršļiem otrās grupas poniju jātnieku konkurencē ieguva pirmo vietu. Meitene startēja ar poniju Petit Danseur un sacentās grupā, kurā piedalījās sportisti līdz 16 gadu vecumam. Billes trīspadsmitgadīgais brālis Kaspars Pušinskis ar savu komandas biedri Raffaellu […]

Medību šaušanā ar loku mūsu novadniekiem izcili panākumi

06:27
08.07.2024
76

Mūsu novadnieki ar teicamiem rezultātiem startējuši Eiropas loka mednieku čempionātā. Visi trīs Cēsu novada sportisti, kas piedalījās sacensībās, mājās pārveda godalgas. Nītau­rietis Andris Kuzņecovs izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu AMBB-C klasē, kā arī vienā no vingrinājumiem laboja Eiropas rekordu. Čempionāta zeltu ieguva arī nītauriete Inga Či­gone, startējot AFBB-C klasē, bet Drabešu pagasta iedzīvotāja […]

“Kāpas trīsdienas” izskrietas

05:24
04.07.2024
108

Daugavpils pusē aizvadītas Baltijā lielākās orientēšanās sacensības “Kāpas trīsdienas”, kas šogad pulcēja 1850 dalībniekus no 12 valstīm, 157 orientēšanās klubiem. To vidū arī klubs “Meridiāns OK/ CPSS”, klubu vērtējumā ieņemot sesto vietu. “Kāpas trīsdienās” dalībnieki atbilstoši savām spējām var izvēlēties veikt īso (S) vai garo (L) distanci. Orientieristi trīs dienu laikā sacentās trijās distancēs, katrā […]

Tituli un medaļas sadalītas

05:22
03.07.2024
125

Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, Latvijas čempionātā vieglatlētikā pieaugušajiem, kur reizē tika noskaidroti arī labākie U23 grupā, uz starta stājās arī vairāki Cēsu novada atlēti. Gandrīz visi tika pie godalgām gan pieaugušo grupā, gan U23 ieskaitē. Jau ierasti teicami startēja trenera Māra Urtāna audzēkņi no “CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs” komandas, kopumā izcīnot desmit godalgas. Pirmajā dienā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi