Piektdien, 3.jūlijā, Limbažu rajona Salacgrīvas lauku teritorijā, mājās “Kraukļi”, notiks trešais Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) nevalstisko organizāciju (NVO) forums – “Ko mēs zinām par dabu”, aģentūru LETA informēja ZBR sabiedrisko attiecību speciālists Andris Soms.
Forumā piedalīsies NVO pārstāvji, sabiedriskā monitoringa programmas dalībnieki un teritorijas aktīvie iedzīvotāji.
Par sabiedriskā monitoringa programmas nozīmi vietējās sabiedrības dzīvē stāstīs Kanādas biosfēras rezervātu asociācijas direktors Braiens Kraigs (Brian Craig), par datu vākšanas, apkopošanas un pieejamības nozīmi – portāla “Dabas fakti” un Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvis Rolands Lebuss un ZBR informācijas portāla veidotāji.
Praktiskajās darbnīcās par sabiedriskā monitoringa programmā paveikto stāstīs hidrobiologs Andris Urtāns, students Jānis Ludriksons, skolēni Santija Treija, Ance Līsmane, Ģirts Vilciņš un Jānis Mjasņikovs, dendrologs Ansis Opmanis, ornitoloģe Māra Janauss, biologi Loreta Urtāne, Mārtiņš Kalniņš un Mihails Pupiņš, ornitologs Edmunds Račinskis, mežinieks Jānis Ozoliņš.
Foruma mērķis ir apvienot ZBR sabiedriskā monitoringa programmas dalībniekus tālākai sabiedriskā monitoringa programmas attīstībai un biosfēras rezervāta idejas atbalstam.
ZBR sabiedriskā monitoringa programmā iesaistījušies vairāk nekā 500 dalībnieki, kuri brīvprātīgi veic dabas norišu vērojumus. Teritorijā, kurā ir tikai 80 000 iedzīvotāju, sabiedriskā monitoringa dalībnieku veidotie sadarbības tīkli cieši savijas ar citām nevalstiskajām organizācijām – vēl viens no foruma mērķiem ir sapulcēt vienkopus sabiedriski aktīvos iedzīvotājus un rosināt viņus iesaistīties lēmumu veidošanas un pieņemšanas procesos.
Tieši sabiedriskā monitoringa apkopotie dati ļauj vietējai sabiedrībai pamatot savu viedokli ar faktiem un argumentēti diskutēt – par aleju saglabāšanu, mikroliegumu izveidi, apsaimniekošanas noteikumiem, peldvietām, bebru nodarīto kaitējumu vai ūdens kvalitāti.
Pirmais ZBR nevalstisko organizāciju forums notika 2005.gadā, un tajā piedalījās ap 20 nevalstiskās organizācijas. Otrais forums “Cilvēks un daba – satikšanās” notika 2007.gada novembrī.
LETA
Komentāri