Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 21 izsaukums

VUGD
11:32
16.10.2023
3

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 13. oktobra plkst. 6.30 līdz 16. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 21 izsaukumu – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet divi izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 13.45 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Pededzes pagastu, kur bija notikusi vieglās automašīnas un velosipēda sadursme. Avārijā cietušais cilvēks tika nodots NMPD darbiniekiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi. Glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un plkst. 15.33 darbi tika pabeigti.

Plkst. 18.22 saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stāmerienas pagastu, kur grāvī bija apgāzies traktors. Ar absorbenta palīdzību izlijusī eļļa tika savākta un atvienotas akumulatora klemmes. Plkst. 19.16 darbi notikuma vietā noslēdzās.

14.oktobrī plkst. 01.57 saņemts izsaukums uz Valkas novada Ērģemes pagastu, kur mežā bija apmaldījies cilvēks. Cilvēks tika atrasts un ar imobilizācijas dēli tika iznests no meža un nodots NMPD darbiniekiem. Plkst. 04.25 glābšanas darbi tika pabeigti.

Plkst. 11.23 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur bija notikusi vieglās automašīnas un autobusa sadursme. Cilvēki no transportlīdzekļiem izkļuva pirms VUGD ierašanās. Glābēji veica ceļa braucamās daļas sakārtošanu, izmantojot roku rīkus. Plkst. 12.15 darbi pabeigti.

Plkst. 23.22 saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vecpiebalgas pagastu, kur dega elektrības stabs 0.3 m2 platībā. Plkst. 00.02 degšana likvidēta.

15.oktobrī plkst. 08.53 saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur attīrīšanas iekārtu teritorijas ēkā noplūda kurināmā dīzeļdegviela (apmēram 100 litri). Ēkas iekšienē pa perimetru tika uzstādītas norobežojošās bonas un ierobežota noplūde. Plkst. 12.46 darbi tika pabeigti.

Plkst. 12.36 saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur dūmvadā dega sodrēji 0.5 m2 platībā. Plkst. 14.00 darbi tika pabeigti.

Aizvadītājās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē saņēma astoņus izsaukumus uz notikumiem, kur pāri ceļa braucamai daļai bija nokrituši koki. Tādi izsaukumi tika saņemti Valmieras novada Valmieras pagastā, Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā, Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastā, Limbažu novada Skultes pagastā, Madonas novada Aronas pagastā, Ausekļa ielā Alojā, Emzes ielā Gulbenē un Baznīcas ielā Lubānā. Koki sazāģēti un brauktuves tika atbrīvotas.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 176 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 110 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
7

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
11

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
19

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
47

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
34

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi