Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 111 izsaukumi uz stiprā vēja radītiem postījumiem

VUGD
08:37
09.10.2023

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 6. oktobra plkst. 6.30 līdz 9. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 130 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 114 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdienas vakarā tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Drustu pagastu, kur dega elektrības balsts 0,5m² platībā. Sestdienas rītā līdzīgs izsaukums tika saņemts uz Cēsu novada Priekuļu pagastu, kur dega elektrolīnijas balsts 0,04m² platībā. Sestdienas vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Valmieras novada Kocēnu pagastā, kur dega meža zemsedze 0,5m² platībā.

Svētdienas rītā tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Kocēnu pagastu, kur vienstāva ražošanas ēkā dega darba galds 0,5m² platībā.

Svētdien plkst. 13.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur dega vientāva pirts 40m² platībā, kā arī šķūnis un tajā esošā malka 5m² platībā. Plkst. 16.25 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien pusdienlaikā saņemts izsaukums uz Pļavas ielu Cēsīs, kur nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā dūmvadā un sildmūrī dega sodēji 4m² platībā.

Nedēļas izskaņā stiprā vēja izraisīto postījumu novēršanai VUGD Vidzemē saņēma 111 izsaukumus. Pārsvarā visos gadījumos nepieciešams sazāģēt nolūzušus kokus. Lielākoties koki lūzuši un uzkritušo uz ceļa braucamajām daļām, bloķējot satiksmi, vai ietvēm, vairākos gadījumos koki radīja apdraudējumu, jo bija bīstami aizlūzuši un draudēja nokrist uz dzīvojamās mājas vai ceļa braucamās daļas. Vairākos gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nebija nepieciešama un ceļa braucamās daļas no nolūzušiem kokiem jau bija atbrīvojuši iedzīvotāji vai citi atbildīgie dienesti.

Valkas novadā brīvdienās saņemti 2 izsaukumi par vēja radītiem postījumiem, uz ceļa braucamās daļas uzkritušiem kokiem (Valkas novada Vijciema pagastā sestdienas rītā un Valkas novada Valkas pagastā svētdienas pēcpusdienā).

Madonas novadā saņemti 13 izsaukumi (sestdien uz Madonas novada Praulienas pagastu (2), Madonu, Cesvaini (2), Lubānu (2), Madonas novada Indrānu pagastu, Madonas novada Aronas pagastu, Madonas novada Sarkaņu pagastu, bet svētdien uz Madonu, Madonas novada Cesvaines pagastu, Madonas novada Vestienas pagastu).

Alūksnes novadā brīvdienās saņemti seši izsaukumi – visi sestdien. Visos gadījumos uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Divos no gadījumiem, koki tika sazāģēti un ceļš atbrīvots pirms VUGD ierašanās. Sestdien izsaukumi tika saņemti uz Alūksni, Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, Alūksnes novada Jaunannas pagastu (2), Alūksnes novada Ziemera pagastu(2).

Limbažu novadā saņemti 26 izsaukumi, 22 no tiem sestdien, bet naktī uz svētdienu un svētdien līdz pusdienlaikam vēl četri. Visvairāk izsaukumu saņemts tieši laika posmā no plkst. 18.00 līdz pusnaktij. Izsaukumi tika saņemti uz Limbažu novada Pāles pagastu, Limbažu novada Limbažu pagastu(2), Limbažu novada Staiceli, Limbažu novada Skultes pagastu(4), Limbažu novada Vidrižu pagastu (3), Limbažu novada Salacgrīvas pagastu (6), Limbažu novada Staiceles pagastu, Limbažu novada Alojas pagastu (3) Limbažu novada Liepupes pagastu (2), Limbažu novada Katvaru pagastu(3), Limbažu novada Ainažu pagastu.

Gulbenes novadā saņemti četri izsaukumi – sestdien uz Gulbenes novada Rankas pagastu, Gulbenes novada Līgo pagastu, bet svētdien uz Gulbenes novada Galgauskas pagastu un Gulbenes novada Druvienas pagastu.

Cēsu novadā saņemti 22 izsaukumi – uz Cēsu pilsētu (9), Cēsu novada Priekuļu pagastu, Cēsu novada Raiskuma pagastu(2), Cēsu novada Drabešu pagastu (4), Cēsu novada Liepas pagastu(2), Cēsu novada Stalbes pagastu, Cēsu novada Līgatnes pagastu, Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastu, Cēsu novada Dzērbenes pagastu, Cēsu novada Straupes pagastu. Sestdien vakarpusē tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Līgatnes pagastu, kur pieci koki bija izgāzušies ar visām saknēm un uzkrituši trīs automašīnām. Cilvēki notikumā necieta. Koki tika sazāģēta un transportlīdzekļi atbrīvoti.

Valmieras novadā brīvdienās saņemti 27 izsaukumi saistībā ar stiprā vēja postījumiem – uz Valmieras pilsētu(8), Valmieras novada Trikātas pagastu(4), Valmieras novada Valmieras pagastu(5), Valmieras novada Brenguļu pagastu, Rūjienu, Valmieras novada Kocēnu pagastu, Strenčiem (2), Valmieras novada Ēveles pagastu, Valmieras novada Kauguru pagastu(3), Valmieras novada Vaidavas pagastu. Vairumā gadījumu uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki, bet trīs gadījumos koki bija uzkrituši uz dzīvojamo māju jumtiem. Cilvēki šajos notikumos nav cietuši. Ugunsdzēsēji glābēji šajās situācijās atbrīvojuši jumtu konstrukcijas no koku smaguma.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 1252 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 1131 uz glābšanas darbiem, bet 82 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
7

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
14

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
22

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
41

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
50
1

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi