Vidzemē pašlaik policijā strādā 724 cilvēki, īstenojot Valsts policijas reģionālo reformu, darbu varētu zaudēt ne vairāk kā 149 darbinieki, aģentūra LETA uzzināja sarunā ar līdzšinējo Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieku Imantu Mitrošenko, kurš izraudzīts par Vidzemes reģionālās Policijas pārvaldes priekšnieku.
“Visi darbinieki rajonu policijas pārvaldēs tiks brīdināti, ka viņu amati tiek likvidēti. Veidojot reģiona Policijas pārvaldi, šiem cilvēkiem tiks piedāvāti jauni amati, spējīgākie un perspektīvākie darbinieki darbu nezaudēs. Darbu varētu zaudēt darbinieki pensijas vecumā, kā arī apkopēji vai, piemēram, kurinātāji. Turpmāk policijai šādus pakalpojumus varētu nodrošināt uz līguma pamata,” uzskata Mitrošenko.
Viņš nolēmis īstenot pārmaiņas, kuru rezultātā tiktu samazināts administratīvais aparāts, un lielākā daļa darbinieku policijā būtu tie, kas nodarbojas ar noziedzības apkarošanu.
“Protams, kaut kāds administratīvais aparāts ir jāatstāj, jo ir jāaprēķina algas un jāslēdz līgumi. Reformas rezultātā grāmatveži varētu samazināties par divām trešdaļām. Arī personālvadības inspektoru un izmeklētāju skaits kļūs mazāks. Esmu secinājis, ka darbu varētu zaudēt 149 darbinieki, taču šeit vēl iespējamas korekcijas, bet šis skaitlis lielāks nekļūs,” saka Mitrošenko.
Viņš izvērtējis izmeklētāju slodzes Rīgas rajonā un reģionos un secinājis, ka reģionos slodze ir mazāka. Izmeklētāju korpusu skars samazinājums, bet atlikušajiem darbiniekiem slodze pieaugs.
Mitrošenko vērtē, ka policijas reģionālo reformu rezultātā iedzīvotāji krasas izmaiņas neizjutīs. “Ceļu policiju un patruļdienestus samazinājums tik ļoti neskars. Piemēram, ja līdz šim Limbažu rajonā diennaktī varējām nodrošināt divas ekipāžas, tās joprojām strādās. Varbūt mainīsies cilvēku skaits, taču uz vietas policija būs visu laiku.”
Vidzemes reģionālās Policijas pārvaldes centrs atradīsies Valmierā. Pašlaik notiekot sarunas ar pilsētas pašvaldību par ēku, kurā policija varētu mitināties, un šis jautājums līdz septembrim jau būšot atrisināts.
LETA jau ziņoja, ka policijas vadība jau ir izvēlējusies reģionālo pārvalžu priekšniekus, kuriem līdz 1.septembrim jāizveido pārvalžu štati, jāizvērtē finansiālā situācija, aģentūrai LETA pastāstīja valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa.
Par Zemgales RPP priekšnieku izvēlēts līdzšinējais Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes (GKPP) Sabiedriskās drošības pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš, par Kurzemes RPP – līdzšinējais Liepājas policijas priekšnieks Arturs Vaiteiks, par Latgales RPP priekšnieku izvēlēts līdzšinējais Daugavpils pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Imants Jānis Bekešs, bet par Vidzemes RPP priekšnieku izraudzīts līdzšinējais Valsts policijas GKPP Prevencijas biroja priekšnieks – Imants Mitrošenko.
Reģionu pārvalžu priekšniekiem būs divi vietnieki – Kriminālpolicijas un Kārtības policijas priekšnieks.
Voins jau iepriekš solīja, ka reformas gaitā iedzīvotāji necietīs un policija nodrošinās visus pakalpojumus pašreizējā līmenī. Kā viens no ieguvumiem būšot administratīvā aparāta samazināšana, kas tiks bāzēta vienā reģiona centrā. Reforma palīdzēšot daudz racionālāk izmantot policijas spēkus, tostarp satiksmes uzraudzības ziņā.
Pēc tam, kad reforma jau būs pabeigta, Voins pieļauj iespēju pastiprināt reģionālās pārvaldes ar speciālistiem no centrālā aparāta.
Iepriekš ziņots, ka, īstenojot Valsts policijas reģionālo reformu, tiks izveidotas piecas reģionālās pārvaldes un no katra reģiona varētu tikt atlaisti aptuveni 100 policijas darbinieki, 22.maijā preses konferencē pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins.
Ja viss veiksies, kā iecerēts, reformu plānots pabeigt nākamā gada 1.janvārī, izveidojot Kurzemes reģiona Policijas pārvaldi (RPP) Liepājā, Zemgales RPP – Jelgavā, Vidzemes RPP – Valmierā, Latgales RPP – Daugavpilī, bet Rīgas RPP – galvaspilsētā. Rīgas RPP reforma tiks pabeigta jau agrāk – šā gada rudenī, jo ar 1.jūliju tai tiks pievienota Jūrmala, bet ar 1.septembri – Ogre.
LETA
Komentāri