Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Vēlos spodrināt policijas prestižu

Druva
00:00
11.11.2006
15
Policists Jaunieshulapaa

Liepēnietis Reinis Pudāns mācās Latvijas Policijas akadēmijas 3. kursā un vēl pavisam nesen, esot praksē Liepas policijas iecirknī, noķēra vienu no Cēsu nepilngadīgo audzināšanas iestādes izbēgušajiem bandītiem.

Reinis stāsta, ka viņa tēvs arī bijis policists. Turklāt pašam vienmēr paticis sports un vēlāk atklājis vēlmi palīdzēt citiem.

Jautāts, kā puisis jutās, noķerot vienu no bandītiem, Reinis nedaudz apdomājas un stāsta, ka tas esot bijis diezgan interesanti.

“Ziņās jau iepriekš dzirdēju, ka no Cēsu nepilngadīgo audzināšanas iestādes izbēguši divi puiši. Taču trešdienas rītā mums iecirknī to pa-ziņoja un atklāja, ka viens no izbēgušajiem Liepā jau noķerts. Ar iecirkņa inspektoru veicām operatīvos pasākumus. Braucām apgaitā, pārbaudījām mājas. Un mums pa-veicās, jo, braucot garām kādai lauku sētai, saimnieks nobažījies stāstīja, ka viņa šķūnītī kaut kas esot. Ilgi neminstinoties, iegājām un redzējām, ka šķūņa stūrī tup puisis. Uzmaucis maisu uz galvas, trīcēja. Viņš bija nosalis,” atminas Reinis un atklāj, ka pirmajā brīdī pats esot bijis nobijies.

“Saucām uzvārdā, bet viņš neatsaucās. Jocīgi bija… Bīstams noziedznieks. Tikpat labi viņam varēja rokā būt kāds ierocis. Bet viss noritēja normāli. Viņš padevās pats,” stāsta topošais policists un turpina: “Jutos labi. Tā bija mana pirmā pieredze un līdzdalība, noķerot izbēgušu bandītu. Vispār jau situācija valstī ir traka. Šķiet, ka noziedzības līmenis ar katru gadu aug. Domāju, ka problēmas nāk no ģimenēm. Vecākiem vairāk laika un uzmanības jāvelta saviem bērniem. Nevajag ļaut klaiņot apšaubāmās draugu kompānijās. Svarīgi, lai bērnam būtu aizraušanās, vaļasprieks, ko darīt brīvos brīžos,” domās dalās puisis.

Jautāts, kā Reinis pats vērtē policijas darbu, puisis atbild, ka viss jau ir labi, bet būs vēl labāk.

“Pamazām tiek celta policistu kvalifikācija un bez speciālās izglītības šajā amatā strādāt nedrīkstēs. Domāju, ka ir daudz tādu, kas policijas darbā jāmaina. Šobrīd trūkst ļoti daudz policijas darbinieku. Tie, kuri strādā, ir pārkrauti ar darbiem un pienākumiem. Protams, viss skaidrojams ar zemo atalgojumu un tā tālāk. Pašam gribētos policijas tēlu padarīt gaišāku. Jā! Tas varētu būt mans mērķis. Arī akadēmijā mums stāsta, ka iekritīsim pie marinētajiem gurķīšiem un paši tādi paliksim. Ceru, ka ar mani tā nenotiks. Ir cilvēki, kuri neuzticas policijai, bet ir vajadzīgs laiks, lai pierādītu pretējo. Vai pēc akadēmijas beigšanas atgriezīšos Liepā? Nezinu. Gan jau dzīve iegrozīs mani īstajās sliedēs. Patiesībā mājās strādāt ir grūti, jo ikdienā jātiekas un jāuzrauga draugi. Arī praksē vēlējos būt pilsētā, nevis savā pagastā. Jo nav viegli aizrādīt savējiem. Draugus zaudējis vēl gan neesmu. Bet gadās, ka pēc kāda aizrādījuma parunājos, saku, ka tāds ir mans darbs, tāds likums un ka tā rīkoties nedrīkst. Daži saprot, citi ne,” atklāj Reinis.

Puisis stāsta, ka ir interesanti iegūt akadēmiskās zinības, bet, kad sastopas ar situācijām praksē, redz, ka daudz kas dzīvē ir citādāk. Nepieciešamas psiholoģijas zināšanas. Jāprot kontaktēties ar dažnedažādiem cilvēkiem.

“Gadās dažādas neparedzētas situācijas. Vienmēr smagi ir ģimenes skandāli. Un daudz ir tādu, kuru cēlonis ir alkohola lietošana. Policista darbs ir smags un bīstams. Tāpēc svarīgi, lai uz izsaukuma vietu dotos divi policisti, nevis viens. Arī pats ne reizi esmu juties nedrošs par savu dzīvību,” stāsta Reinis.

Jautāts, kādam jābūt labam policistam, puisis atzīst, ka zinošam un izglītotam. Ir jāzina pienākumi un tiesības. Jāprot runāt un uzklausīt. Bet tas nāks ar laiku. Vajadzīga pieredze.

“Ko man nozīmē policista formas tērps? Tas uzliek pienākumus. Ieliek rāmī. Nejūtos augstāks, bet jūtos tā, ka man jārāda citiem piemērs. Vienmēr formai ir jābūt kārtīgai un nopucētai. Tas mums Policijas akadēmijā ir iemācīts. Gadu dzīvojām kazarmās un tur mums iedzina disciplīnu. Patiesībā, ar vai bez formas, cenšos rīkoties pareizi un palīdzēt līdzcilvēkiem,” tā topošais policists Reinis Pudāns.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
5

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
30

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
49

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
37

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
40

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
209

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
10
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
36
9
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Emocijas pašiem un skatītājiem

08:18
09.04.2024
25
Druva raksta:

“Skatītāju vārdā paldies deju grupas “Viva” vadītājai Ingai Cipei un dejotājām par izcili emocionālo 25 gadu jubilejas koncertu,” ar prieku par pasākumu sacīja cēsniece Maija Ozoliņa.

Sludinājumi