Pašlaik Valmieras pilsētas pašvaldības galvenā prioritāte ir izstrādāt pilsētas attīstības stratēģiju 2015.-2030.gadam, jo no pašvaldības tiek sagaidītas precīzas norādes par īstenojamiem projektiem nākamā perioda Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu apguvei, intervijā aģentūrai LETA atklāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”).
Kā viņš atzina, pašvaldībai nepieciešams izstrādāt visus dokumentus, lai ar nākamo gadu varētu pretendēt uz ES fondu līdzekļiem. Tas vajadzīgs, lai pilsētai tiktu piesaistītas papildu investīcijas un tiktu nodrošināta attīstība.
Valmieras pašvaldībā apzināts, kas nepieciešams uzņēmējdarbības vides attīstībai, kādas ir tās priekšrocības un kur nepieciešams ieguldīt papildu līdzekļus, piemēram, infrastruktūras izbūvē, uzņēmējdarbības vides sakārtošanā, degradēto teritoriju revitalizācijā.
“Lai uzņēmējdarbība arī turpmāk attīstītos, mēs pilsētai varētu piesaistīt jaunus investorus. Pašlaik skaidri iezīmējies, ka pilsētai trūkst teritorijas, lai tā spētu realizēt turpmākos plānus. Tāpēc esam rosinājuši jautājumu par robežu maiņu ar Beverīnas novada pašvaldību, lai varētu izveidot Vidzemes industriālo parku. Diemžēl uz palīdzību no privāto zemju īpašniekiem īsti nevaram cerēt, lai gan pilsētā ir dažādi piemēri. Ir jāsaprot – katrs privātās zemes īpašnieks meklē arī savām interesēm atbilstošas aktivitātes vai arī vēlas saņemt lielāku finansiālo atbalstu. Ne vienmēr investori spēj atrast kopīgu valodu ar privātās zemes īpašniekiem, vienoties par zemes iegādes cenu un citiem nosacījumiem,” atklāja Baiks.
Paskatoties uz pašvaldībai piederošajām teritorijām, ir tikai viens piecu hektāru zemes gabals, ko iespējams piedāvāt uzņēmējdarbībai un ražošanas attīstībai, bet daudziem interesentiem tas ir krietni par maz. Potenciālie investori un uzņēmumi ir izrādījuši interesi pilsētā izveidot lielāku ražotni, jo tās elektrības, gāzes, ūdens apgādes un kanalizācijas, arī dzelzceļa un ceļu infrastruktūra ir ar daudz lielāku jaudu, nekā šobrīd tiek izmantots. Pilsēta atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā. Valmierā ir visi priekšnosacījumi, lai veidotos jauni uzņēmumi, kā arī nākotnē palielinātos pilsētas iedzīvotāju skaits.
Baiks uzskata, ka robežu maiņa ar Beverīnas novada pašvaldību un Vidzemes industriālā parka izveide vairāk nekā 100 hektāru lielā teritorijā ir otra prioritāte. Tas gan nav viena vai divu, bet gan 20 gadu jautājums, lai šī teritorija pilnībā tiktu attīstīta. Tomēr pašvaldība mērķtiecīgi strādās, lai piedāvātu iespējami labākos apstākļus tiem, kuri vēlas Valmierā investēt un radīt jaunas darbvietas.
Vienlaikus ar jaunu darbvietu radīšanu nepieciešams strādāt arī pie atbilstošu speciālistu sagatavošanas, ko pilsēta patlaban veiksmīgi īsteno. Tā ir sadarbība starp uzņēmējiem un Valmieras Profesionālo vidusskolu, īstenojot duālās izglītības programmas, un arī Vidzemes Augstskolu, kas ar dažādām programmām piemērojas šī brīža darba tirgus vajadzībām. Kā viens no labajiem piemēriem jāmin AS “Valmieras stikla šķiedra” sadarbība ar Valmieras Profesionālo vidusskolu.
Viņaprāt, skolām ir jābūt gatavām reaģēt uz darba tirgus pieprasījuma izmaiņām. Piemēram, ja pilsētā ienāk investors, kam vajag metālapstrādes speciālistus vai kokapstrādes speciālistus, tad attiecīgi profesionālajām skolām un augstskolai nepieciešams šādus speciālistus nodrošināt.
LETA
Komentāri