Valmierā, mākslas galerijā “Laipa” piektdien notika tikšanās ar pasaulslavenu gleznotāju, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoru, prorektoru Kristapu Zariņu, lekciju kursā “Kultūras laipa”.
Krāsas, toņi, faktūras, kolāžas, tonalitāte, kompozīcija, perspektīva, triepiens, pastozitāte… un vēl, un vēl.
Glezniecība ir bagāta ar daudzveidību. Tikpat bagāta un radoši piesātināta ar terminiem, iespējām un veidiem kā pats mākslinieks. Tikpat visiem zināma un saprotama, un pierasta kā nezināma, sarežģīta un neapjausta.
“Ja jums pajautātu, vai ir nācies redzēt gleznas muzejos, izstāžu zālēs, birojos, privātmājās, visticamāk, atbilde būtu – nu, protams. Bet, ja jautātu vēl – vai zināt šo glezniecības tehniku, kādā manierē ir izpildīts šis darbs, ar kādiem instrumentiem tas ir gleznots, vai tas ir audekls, kartons, vai papīrs un kāpēc, atbildes vairs nebūtu tik viennozīmīgas,” stāsta Cercins.
Glezna – tā ir mistērija, glezna – tas ir sastindzis mirklis, apjausta doma, oriģināla forma, neparasta ideja, novatoriska jaunrade, meistarīga tehnika. Protams, ka galvenais duelī starp gleznojumu un mākslinieku ir mākslinieks.
Šajā reizē mākslas baudītāji tiks iepazīstināti ar tiem līdzekļiem, paņēmieniem un noslēpumiem, kas ir mākslinieka rīcībā, lai gleznotu.
LETA jau ziņoja, ka Valmierā mākslas galerijā “Laipa” tiks īstenota kultūras apvāršņus paplašinoša programma “Kultūras laipa”, kas būs pasākumu cikls ar pazīstamu mākslas, mūzikas un kulinārijas ekspertu un praktiķu piedalīšanos, aģentūru LETA informēja projekta vadītājs Normunds Cercins.
Šī ir otrā tikšanās pasākumu ciklā.
LETA
Komentāri