Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Vakar Vidzemē ugunsgrēkos cieta divi cilvēki

VUGD
16:49
15.01.2024
3

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 12. janvāra plkst. 6.30 līdz 15. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 12 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 15.47 saņemts izsaukums uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur notika divu vieglo automašīnu sadursme. Cilvēki no transportlīdzekļiem izkļuva pašu spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji abām mašīnām atvienoja akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 16.55 darbi tika pabeigti.

Sestdien plkst. 12.51 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur avarēja mikroautobuss, iebraucot elektrības stabā. Cilvēki no transportlīdzekļa izkļuva pirms VUGD ierašanās. Glābēji atvienoja akumulatora klemmes un plkst. 14.02 darbi tika pabeigti.

Plkst. 13.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Cēsīs, kur daudzstāvu mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties un pārbaudot ēku, tika konstatēts, ka sadūmojums radies nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ. Telpas tika izvēdinātas un veiktas pārrunas ar māju iemītniekiem. Plkst. 14.54 notikums noslēgts.

Vakar plkst. 16.07 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega ārsiena 6m² platībā. No ēkas pirms VUGD ierašanās evakuējās divi cilvēki. Plkst. 16.59 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 16.34 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Priekuļu pagastu, kur dega vasarnīca 25 m² platībā un malka 5 m² platībā. Mēģinot dzēst liesmas, ugunsgrēkā cieta cilvēks. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 20.03.

Plkst. 19.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Krasta ielu Cesvainē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega gultas matracis 1 m² platībā. Matraci pirms VUGD ierašanās no mājokļa iznesa iedzīvotāji. Seši cilvēki evakuējās no mājas pirms VUGD ierašanās, savukārt viens cilvēks notikuma vietā cieta. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 20.25.

Plkst. 22.02 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Kocēnu pagastu, kur avarējusi vieglā automašīna atradās grāvī uz jumta. Ierodoties, konstatēts, ka cilvēks no automašīnas izkļuva pirms VUGD ierašanās. Glābēji atvienoja akumulatora klemmes un plkst. 22.36 darbi notikuma vieta tika pabeigti.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 123 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, 69 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Seniori svin pavasari

05:14
24.04.2024
31

Nedēļas nogalē Zosēnu senioru klubiņš aicināja uz dzīves svinēšanu pavasarī, pagasta kultūras namā pulcējot gan vietējos seniorus, gan aicinot viesus no Abrupes, Vecpiebalgas, Taurenes un Dzērbenes. Zosēnu senioru klubiņa vadītāja Ilze Cīrule teic, ka izveidojusies brīnišķīga tradīcija svinēt un katram savā gadalaikā aicināt ciemos pie sevis kaimiņu pagastu seniorus, rīkot arī kopīgas ekskursijas. Saietā priecēja […]

IT speciālisti tīklojas arī klātienē

00:00
24.04.2024
62

Modernās tehnoloģijas rada jaunas profesijas un jaunas iespējas Nebijis pasākums notika Cēsīs, Raiņa kvartālā, tur tikās esošie un topošie dažādu līmeņu IT jomas speciālisti, tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens, kam interesē tehnoloģijas un digitalizācija. Pasākumā “IT Waffle Meetup”raisījās sarunas, pieredzes stāsti un diskusijas par karjeras iespējām nozarē, pieprasītām prasmēm un tehnoloģiju iespējām. Būtiska bija […]

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
159

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
34

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
34

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
82

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi