Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Vai jāmaksā par nesaņemtu pakalpojumu

Sarmīte Feldmane
13:00
22.01.2024
6

Vairāki desmiti vecpiebaldzēnu sanāca uz tikšanos ar pašvaldības un SIA “Seces koks” pārstāvjiem, lai uzzinātu, kā Vecpiebalgā tiks nodrošināta apkure un vai rasti risinājumi pēc siltuma nodrošināšanas pārtraukuma nedēļas garumā.

“Druva” jau rakstīja, ka diennakti visas pagasta centra mājas apkures katla avārijas dēļ palika bez apkures. Pagāja nedēļa, līdz siltums dzīvokļos pilnībā tika nodrošināts.

“Pirms sanāksmes tikāmies ar pakalpojumu sniedzēju, runājām par kompensāciju iedzīvotājiem. Apkures pārrāvums bija diennakti, tikai pēc nedēļas varēja uzskatīt, ka siltums tiek nodrošināts, jo līdz tam tika atjaunots siltums apkures sistēmā,” stāsta Vecpiebalgas apvienības pārvaldes vadītāja p.i. Lelde Burdaja un paskaidro, ka tiek rēķināts, cik megavatstundu patērēts, lai sasildītu apkures sistēmu, bet dzīvokļos siltums netika saņemts. Vienas megavatstundas izcenojums ir noteikts pašvaldības un ārpakalpojuma sniedzēja līgumā.

“Uzskatām, ka uzņēmējam jākompensē visi zaudējumi, uzņēmējs sākumā piekrita segt pusi, bet mēs tam nepiekrītam. Mutiski piedāvāti vairāki varianti. Pašvaldība piekristu 50 procentu kompensācijai, ja otru pusi no tā, ko vajadzētu samaksāt kompensācijā, uzņēmējs ieguldītu katlumājā, iegādātos vēl vienu katlu. Pakalpojumu sniedzēja arguments – ja atdod naudu kompensācijās, tad nevar nopirkt katlu.    Bet vai katls jāpērk par iedzīvotājiem nenodrošināto pakalpojumu? Nedrīkst jaukt kompensāciju ar katlumājas attīstību, kas ir uzņēmēja ziņā. Līdz šim no uzņēmēja nav saņemta nekāda atbilde,” stāsta L.Burdaja un uzsver, ka sarunas ir sarežģītas.

Iedzīvotājus, saprotams, interesē kompensācija un tas, lai turp­māk dzīvokļos un mājās ir silts. Kāpēc gan būtu jāmaksā par to, kas nav saņemts? Iedzī­votāji dzīvokļus bija spiesti sildīt ar elektrību, un februārī par patērēto elektroenerģiju rēķins nebūs mazs. “Ja vēl jāmaksā par apkuri, tas nav godīgi. Iedzīvotājiem nav jācieš aukstums un nav jāmaksā par nesaņemtu pakalpojumu,” uzsver L.Burdaja.
Pārvaldes vadītāja atzīst, ka diemžēl nevar droši teikt, ka turpmāk vecpiebaldzēni nesals. “Apkures sistēmā pārrāvumi ir regulāri. Tā notika, kad bijām pārliecināti, ka nu beidzot ir siltums. Arī pirmdien sapulces laikā kārtējo reizi    katls apstājās. Kad notika avārija, tika uzlikts degvielas deglis, jo gāzes deglis bija saplīsis. Pakalpojuma sniedzējs bija sācis mainīt degļus, un katls atslēdzās. Gan visu nedēļu, kamēr apkure tika atjaunota, gan tagad paš­valdības darbiniekam ir jāuzrauga katlumājas darbība, kaut tā ir uzņēmēja atbildība,” pastāsta L.Bur­daja.

Apkures pārrāvums radījis arī citus zaudējumus gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem. Sporta zālē plīsa ventilācijas radiators, applūda gaitenis, kur nesen veikts remonts. Tā kā apkures sistēmā pazuda ūdens, vienā daudzdzīvokļu mājā aizsala caurules. Dzīvoklī bija jāuzlauž grīda, lai tās atsaldētu.  Arī kaimiņu dzīvokļos nepienāca siltums.  Citā daudzdzīvokļu mājā aizsala stāvvads. Tajā atsaldēšanu veica apsaimniekotājs, un par to samaksāts no mājas uzkrājuma. Biedrība uzrakstījusi iesniegumu, lai pašvaldība sedz šos izdevumus.

Par siltuma nodrošināšanu paš­valdībai ir līgums ar “Seces koku”, iedzīvotāji par pakalpojumu maksā pašvaldībai, un tā norēķinās ar uzņēmēju.

“Seces kokam” šī nav pirmā sezona, sniedzot pakalpojumu Vecpiebalgā. L.Burdaja pastāsta, ka diemžēl arī citas ziemas nav pagājušas bez apkures pārrāvumiem. Aizpērnā ziemā arī tieši visaukstākajā laikā katla darbībā bija problēmas. Toreiz tika pieprasīta kompensācija par nepiegādāto siltumu, pašvaldība izrēķināja zaudējumus, uzņēmēja aprēķini bija mazāki.

Vecpiebaldzēni nesaprot, viņuprāt,    būtu normāli, ja tad, kad ārā aukstāks, telpās radiatori ir siltāki, bet Vecpiebalgā tā nav. Tas liecina, ka apkures katlam pietrūkst jaudas. Dzīvokļi ir vēsi. Apkures pārtraukums pavisam izsaldēja dzīvokļus, un tie aizvien nav iesiluši.    Bērnu­dārzā, vidusskolā, pagastmājā, kas ir nosiltinātas, ir silti, izņemot skolas veco korpusu, kur vēsāks.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Divi EP soļi, lai mazinātu zaļmaldināšanu

06:32
17.04.2024
8

Izpratne par videi draudzīgu dzīvesveidu daudziem kļūst par ikdienas normu. Arī tie, kas tam nepievēršas mērķtiecīgi, iegādājoties kādu lietu, pat tādu sīkumu kā iepirkuma maisiņu veikalā, bieži izvēlas to, pie kura ir norāde – bioloģiski noārdāms vai mazāk piesārņo. Taču ne vienmēr uzrakstiem, preču aprakstiem un ražotāju ziņām par it kā videi draudzīgu ražošanas ciklu […]

Amatierteātriem savs saiets

05:22
17.04.2024
11

Lai kopā pavadītu laiku, sevi parādītu un citus apskatītu, Kaives tautas namā    pašmāju amatierteātris “AkA” uzņēma ciemiņus: kaimiņus no Skujenes, Taurenes amatierteātri “Radi” un draugus no Murmastienas.    Viņus kopā bija saaicinājis Kaivena Runcis. “Kur humors, tur Runcim jābūt,” saka Kaives tautas nama vadītāja Agnese Caunīte-Bērziņa un piebilst, ka Kaivena Runcis, kad grib, tad […]

ASV koris dzied latviešu valodā

00:00
17.04.2024
20
1

ASV vīru koris “Faithful men” jeb “Uzticīgie vīri” ar sirsnīgu koncertu uzstājās Cēsu pilsētas pansionātā, uzņēmumā “Designed to live”, kurā izgatavo protēzes karā cietušajiem ukraiņiem, un Liepas kultūras namā. Koncerttūre notiek visā Latvijā. Liepas kultūras nama vadītāja Sandija Pētersone pastāsta, ka 1992. gadā mācītājs no Tenesī štata bija Latvijā un apmeklēja arī Liepu, viņam te […]

LTAB brīdina: izveidota viltus mājaslapa un sociālo tīklu profili, lai vāktu personu datus

15:24
16.04.2024
33

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) brīdina, ka izmantota biroja identitāte un izveidota viltus interneta vietne, Tajā izsludināts konkurss, kuram iedzīvotājus aicina atstāt savus personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos, tāpēc LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju, tostarp bankas konta numurus, par sevi un sev […]

Kompensācijas mežu īpašniekiem

13:39
16.04.2024
20

Var pieteikties uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) līdz 15. maijam pieņem iesniegumus no privāto mežu īpašniekiem uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem. Pieteikumus var sūtīt uz pārvaldes e-adresi, pa pastu vai iesniedzot klātienē kādā no pārvaldes […]

Smiltenē, brīvi iekļūstot šķūnī, nozog motorzāģi

13:32
16.04.2024
23

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 67 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 104 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 61 par ātruma pārsniegšanu, kā arī vienā gadījumā automašīnas vadītājs […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
17
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
25
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi