Ar 2.janvāri Cēsu virsmežniecība tiek reorganizēta (likvidēta) un pievienota Ziemeļvidzemes virsmežniecībai, kas atrodas Valmierā. To savulaik izveidoja uz Valkas un Valmieras virsmežniecību bāzes. Bijušie Cēsu virsmežniecības speciālisti strādās Ziemeļvidzemes struktūrvienībās. Bijušais Cēsu virsmežzinis Māris Sestulis būs virsmežziņa vietnieks, viņa pārziņā būs mežsaimniecības un dabas aizsardzības daļas darbs.
“Darbinieki paliek savās nozarēs, strādās dažādos amatos. Ikdienas darbā maz kas mainīsies, vienīgi tālāk jābrauc uz darbu,” atzīst Māris Sestulis. Pagaidām Valmierā trūkst telpu, un Priekuļos strādās četri inženieri – ekologs, mežsaimniecības, transformācijas jautājumu speciālists, kartogrāfs, kā arī mežu
ugunsdzēsības stacija Dukuros. Priekuļos paliek arī meža dienesta struktūrvienība – konsultāciju un pakalpojumu centrs.
“Ziemeļvidzemes virsmežniecībā būs 13 mežniecības, mūsu rajonā – sešas. Vai tikpat paliks, redzēsim, daudz noteiks, cik būs novadu, kāda izskatīsies administratīvā karte,” domās dalās Māris Sestulis.
Vakar pēdējā darba diena bija Raunas mežniecības speciālistiem. Tā tiek pārdēvēta par Priekuļu mežniecību un no Raunas pārcelta uz Priekuļiem, atradīsies bijušās virsmežniecības telpās.
“Arī mūsu darbā nekas nemainās, tikai nebrauksim uz darbu Raunā, bet Priekuļos, strādāsim citās telpās. Tāpat apkalposim Raunas, Priekuļu, Mārsnēnu, Liepas un Veselavas pagasta mežu īpašniekus,” saka Priekuļu mežniecības mežzinis Guntis Ozoliņš.
Priekuļos strādās paplašinātā mežniecība, jo te speciālistiem būs pieeja visu mežniecību datu bāzei. Te varēs iesniegt iesniegumu un saņemt apliecinājumu saimnieciskai darbībai. Mežzinis Guntis Ozoliņš arī atgādina, ka īpašniekiem, kam pieder meži Gaujas Nacionālā parka (GNP) teritorijā, ar jauno gadu ciršanas atļaujas
jākārto Ziemeļvidzemes virsmežniecības mežniecībās, kuru speciālisti kārtos saistības ar GNP.
“Man mežu īpašnieki prasa, kas būs labāk. Es pateikt nevaru. Tad jau redzēsim,” domās dalās Guntis Ozoliņš. Savukārt Māris Sestulis ikdienā pārliecinājies, ka ne mežzinis, ne mežsargs nevar būt visu zinoši, mežu īpašniekiem jāmeklē speciālista padoms. “Ekologs, medību speciālists, meža patologs būs tikai Valmierā,” atgādina bijušais Cēsu virsmežzinis. Nedaudz skumji pēdējā darba dienā Priekuļos, viņš piebilst. Kādreiz taču tika plānots, ka Priekuļos būs lauksaimnieku centrs, zemniekiem pieejami visi pakalpojumi. Visi valsts institūciju reģionālie kantori pamazām pārceļas uz Valmieru. Tāda ne visai priecīga Jaunā gada nots.
Komentāri