Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Tematiskās pārbaudes ir grūts darbs

Druva
00:00
31.10.2006
2

Saruna ar Silviju Dilbu, VID Vidzemes reģionālās iestādes Cēsu nodaļas tematisko pārbaužu daļas priekšnieci.

– Pastāstiet par tematisko pārbaužu daļu, kāds noslogojums, cik bieži jāveic pārbaudes?

– VID Vidzemes reģionālās iestādes Cēsu nodaļas tematisko pārbaužu daļa izveidota 2000.gadā. Tajā ir 12 nodokļu inspektori.

Tematiskās pārbaudes veic, lai operatīvi atklātu un novērstu pārkāpumus uzņēmējdarbībā un finanšu jomā, lai pārliecinātos par preču un to pavaddokumentu uzskaites un aprites kārtību, ieņēmumu un izdevumu reģistrēšanu, grāmatvedības dokumentu noformēšanu un tirdzniecības noteikumu ievērošanas atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Katru mēnesi notiek vairāk nekā 50 plānotās, ap 20 neplānotās tematiskās pārbaudes. Ir arī apsekošanas par nodokļu maksātāja reģistrācijas dokumentos uzrādītās informācijas atbilstību faktiskajam stāvoklim, kā arī materiāli tehnisko un cilvēku resursu novērtēšana atbilstoši saimnieciskajai darbībai. Šogad esam veikuši pāri par 500 apsekošanām. Notiek arī novērošana, fiksēta visa ar saimnieciskās darbības veikšanu saistītā darbība, lai iegūtu informāciju, kas izmantojama analīzei un nodokļu auditā, kā arī citi kontroles pasākumi.

– Cik bieži katrs uzņēmums tiek pārbaudīts?

– Viens no galvenajiem nodokļu maksātāju kontroles veidiem ir tematiskās pārbaudes. Tās plāno, lai pārbaudītu pēc iespējas vairāk nodokļu maksātāju, lai novērstu pārkāpumus un iegūtu informāciju citiem kontroles pasākumiem.

Nodokļu administrācijai ir tiesības precizēt nodokļu apmērus un uzlikt soda naudu triju gadu laikā pēc likumā noteiktā maksāšanas termiņa. Tematiskās pārbaudes plāno, lai katram nodokļu maksātājam reizi trijos gados būtu kāda no tematiskajām pārbaudēm. Gadās arī biežāk kontrolēt, it sevišķi tos nodokļu maksātājus, kuri regulāri pieprasa PVN pārmaksu atmaksas.

– Kādi ir raksturīgākie pārbaužu rezultāti?

– Visbiežāk nodokļu maksātāji nav detalizēti iepazinušies ar nodokļu un citiem normatīvajiem aktiem, līdz ar to rodas kļūdas grāmatvedības uzskaites kārtošanā, preču pavadzīmju-rēķinu noformēšanā, mazumtirdzniecībā.

Galvenās kļūdas, kuras neievēro, kārtojot grāmatvedības dokumentus, noformējot pavadzīmju rēķinus: nepareizi aizpilda kases ieņēmumu un izdevumu orderus, kuros kā skaidrās naudas maksātāju un skaidrās naudas saņēmēju nenorāda fiziskās personas vārdu, uzvārdu, pēc attaisnojuma dokumenta ierakstīšanas grāmatvedības reģistrā nenorāda ieraksta kārtas numuru, dokumentos ir neatrunāti labojumi, dzēsumi, nepilnīgi izstrādāts dokumentu apgrozības apraksts vai shēma, nav ievērota kases grāmatas aizpildīšana, kasiera un grāmatveža pienākumus pilda viena un tā pati persona, preču pavadzīmēs-rēķinos nav norādītas preču izsniegšanas, saņemšanas vietas adreses vai arī tās norādītas nepilnīgi, preču saņemšanas datumu raksta cipariem, nevis vārdiem. Pilnu publikācijas tekstu lasiet drukātajā „Druvā”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
38

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
63

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi