Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Taurenes pamatskolai labākais sporta laukums

Druva
00:00
31.10.2006
4
Taurenes Sporta Laukums

Oktobra sākumā risinājās rajona vispārizglītojošo skolu sporta laukumu skate. 1. vietu ieguva Taurenes pamatskola.

Kā “Druvai” pastāstīja Taurenes pamatskolas sporta skolotāja Ilona Žagare, gan skolēniem, gan skolotājiem ir patiess prieks par iegūto 1. vietu un 2000 latu prēmiju.

“Skolas sporta laukumu pirms trim gadiem sāka veidot iepriekšējā sporta skolotāja Vija Rāka kopā ar skolēniem. Protams, palīdzēja gan vecāki, gan pašvaldība, bet lielākais gandarījums, ka paši skolēni ir ieguldījuši daudz darba. Pie padarītā vien palikuši neesam, un kopā ar bērniem nemitīgi pilnveidojam un uzturam kārtībā sporta laukumu. Pirms komisijas ierašanās sporta laukumu vēl uzposām. Skaisti ir, bet viss skaistums prasa kopšanu. Īpaši tenisīts nemitīgi ir jākopj. Protams, daudz kas vēl nepieciešams – kāpšanas siena, gaisa kāpnes, līdztekas. Paši taisījām šķēršļu joslu,” tā Taurenes pamatskolas skolotāja I. Žagare.

Skolotāja atzīst, ka sporta stundām skolā ir liela nozīme, īpaši laikā, kad bērni raduši tik daudz laika pavadīt pie datoriem.

“Pirms pieciem gadiem bija runa, ka sportu kā mācību priekšmetu likvidēs. Toreiz tikko biju uzsākusi studēt un biju šokā. Brīnījos, par ko cilvēce domā. Kā Sokrāts teicis: “Cilvēks bez fiziskajām aktivitātēm nav cilvēks!” Domāju, ka sporta stundām ir ļoti būtiska loma bērnu attīstībā. Skolā mums ir arī sporta pulciņi, tā kā bērniem ir iespēja kustēties un sportot. Taču te saskaros ar citu problēmu, proti, kā viņus ieinteresēt. Skolēni ir kūtri. Arī sporta stundās, lai panāktu, ka skolēns strādā, skolotājam ir pietiekami daudz jānopūlas. Te saskaramies ar psiholoģiju, kā ar bērniem pareizi strādāt. Vēl kāds piemērs, bērni saka: “Vajag uztaisīt velokalniņus”. Bet kad viņiem atbildu: “ Labi, meklējam projektu un strādājam”, tā vairs nekas nenotiek. To viņi negrib. Viņiem uzreiz vajag visu gatavu,” stāsta sporta skolotāja.

Jautāta, ar kādām aktivitātēm skolēni nodarbojas ziemā, I. Žagare atbild, ka cenšas ar skolēniem slēpot, bet problēmas sagādā tas, ka daudziem bērniem nav slēpju.

“Sporta inventārs maksā pietiekami dārgi, ne visi vecāki bērniem var atļauties nopirkt. Bet meklējam variantus, kā strādāt. Pagājušā ziemā bijām uzlējuši nelielu ledus laukumu, kur skolēniem slidot. Esam tikuši arī pie florbola komplekta. Bet daudz ko vēl vajag,” tā skolotāja I. Žagare.

Kā atzīst Taurenes pamatskolas direktore Lilita Ozoliņa, skolā viens no pirmajiem noteikumiem ir draudzīga vide aktīvam un veselīgam dzīves veidam.

“Mums tas ir svarīgi. Lēnām virzāmies arī uz veselīgās skolas statusu. Bērniem izveidojām arī ceļu satiksmes noteikumu mācību laukumu. Iegādājāmies velosipēdus, ceļa zīmes, un skolēniem var novadīt vienreizēju mācību stundu. Tāpat arvien cīnāmies, lai skolai beidzot būtu sporta zāle,” atzīst direktore L. Ozoliņa.

Kā “Druvai” atzina Cēsu pilsētas sporta skolas direktors un viens no konkursa komisijas locekļiem Mārtiņš Niklass, šāda konkursa tradīcija varētu turpināties vismaz ik pa diviem gadiem, jo tas būtu pozitīvs stimuls rajona skolām.

“Kopējais balvu fonds bija 6000 latu, un konkursā bija pieteikusies 21 rajona izglītības iestāde. Komisija vienbalsīgi par labāko atzina Taurenes pamatskolas sporta laukumu. Taču esmu nonācis pie secinājuma, ka pēdējos desmit gadus valsts un pašvaldību līmenī uzsvars vairāk ir likts uz sporta zāļu celtniecību, līdz ar to skolēni daudz laika pavada, sportojot telpās. Savukārt skolās, kurām sporta zāļu nav, bērni sporto ārā. Ziemā slēpo, un ir veselīgāki,” saka M. Niklass.

Konkursā otro vietu ieguva Raunas un Stalbes vidusskola, tās katra saņem 1000 latu prēmiju. Veicināšanas balvas 500 latu apmērā tiek piešķirtas Rozulas, Rāmuļu un Inešu skolai, Priekuļu tehnikumam. Pārējiem dalībniekiem tiks atzinības raksti.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Seniori svin pavasari

05:14
24.04.2024
31

Nedēļas nogalē Zosēnu senioru klubiņš aicināja uz dzīves svinēšanu pavasarī, pagasta kultūras namā pulcējot gan vietējos seniorus, gan aicinot viesus no Abrupes, Vecpiebalgas, Taurenes un Dzērbenes. Zosēnu senioru klubiņa vadītāja Ilze Cīrule teic, ka izveidojusies brīnišķīga tradīcija svinēt un katram savā gadalaikā aicināt ciemos pie sevis kaimiņu pagastu seniorus, rīkot arī kopīgas ekskursijas. Saietā priecēja […]

IT speciālisti tīklojas arī klātienē

00:00
24.04.2024
62

Modernās tehnoloģijas rada jaunas profesijas un jaunas iespējas Nebijis pasākums notika Cēsīs, Raiņa kvartālā, tur tikās esošie un topošie dažādu līmeņu IT jomas speciālisti, tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens, kam interesē tehnoloģijas un digitalizācija. Pasākumā “IT Waffle Meetup”raisījās sarunas, pieredzes stāsti un diskusijas par karjeras iespējām nozarē, pieprasītām prasmēm un tehnoloģiju iespējām. Būtiska bija […]

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
159

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
36

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
34

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
82

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi