Šajās dienās Cēsu pilsētas pansionāts atzīmē 15 gadus, kopš atrodas plašajās telpās Cīrulīšos. Pansionāta kolektīvs un sociālā darba zinātāji nelabprāt atceras laiku, kad veco ļaužu nams strādājis Cēsīs, Glūdas kalna ēkās. Tad vienā istabā mitinājušies desmit un vairāk sirmgalvji, viņi savas dienas vadījuši daudz tumšākās telpās. Tieši tāpēc svinīgi, klausoties dziesmas, dzejas rindas, apēdot apmēram kvadrātmetru lielu torti un pāris saldus kliņģerus, kurus dāvāja Cēsu novada domes pārstāvji un uzņēmēji,
118 pašreizējie pansionāta iemītnieki nosvinēja 15 gadus jaunajās telpās.
“Ne tikai cēsniekiem, bet arī rīdziniekiem patīk šī vieta. Ne velti vairāki mūsu iemītnieki ir no galvaspilsētas, un daudzas ģimenes, tuvinieki par iespējām te izmitināt kādu radinieku interesējas arī pašlaik. Te ir kluss, skaista daba. Arī mūsu kolektīva mērķis ir pašu labāko – mīļus vārdus, kvalitatīvu aprūpi – dāvāt vecajiem cilvēkiem,” sacīja Cēsu pilsētas pansionāta direktore Inga Gunta Paegle un neslēpa gandarījumu, ka tieši pēdējos gados izdevies sakārtot un uzlabot pansionāta infrastruktūru – iestādē ir sava katlu māja, nesen nomainīts jumta segums, izremontētas daudzas telpas, glīta padevusies ēkas fasāde, un viena pēc otras remontētas klientu istabas.
“Ar visu atbildību teikšu – pašreizējos valsts ekonomiskajos apstākļos daudziem pensionāriem, kuriem pašiem jātiek ar sadzīvi galā- jānomaksā rēķini, jāpaēd, jānopērk medikamenti – klājas daudz grūtāk. Mūsu iemītniekiem siltums, ēdināšana un medicīniskā aprūpe tiek nodrošināta. Cilvēki labprāt apmeklē arī vietējos kultūras pasākumus,” sacīja iestādes direktore.
Iestāžu pārņemšana likuma kārtībā no novada uz novadu var notikt vēl līdz gada beigām, rajona padome arī līdz gada beigām noteikusi Cēsu pilsētas pansionāta budžetu, pagaidām neesot bažu, ka tas dramatiski varētu rukt. No 1. decembra pansionāts darbu turpinās Cēsu pašvaldības sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras struktūrā.
Ilze Kalniņa, “Druva”
Komentāri