Pirmdiena, 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Svētkos makšķerē, skrien dzied… un ballējas

Sarmīte Feldmane
00:00
08.06.2024
101
Ligatne,svetki

Sākas Līgatnes svētki. FOTO: Sarmīte Feldmane

“Līgatnes krāsas” sapulcināja līgatniešus, lai kopā nosvinētu pilsētas svētkus. Sabrauca arī kaimiņi un tālumnieki, lai sestdienu pavadītu kalnainajā Līgatnē.

Līgatnē tā ir ilgadēja tradīcija – pilsētas, tad novada svētki notiek jūnija pirmajā sestdienā. Tikko ir beidzies mācību gads, un skolu, bērnudārza audzēkņi var parādīt savus talantus. Ar svētkiem amatiermākslas kolektīviem noslēdzas kārtējā aktīvā sezona.    Un sākas taču vasara, kad viss zied un var priecāties!

Tāpat kā pērn svētki sākās sešos rītā, kad pie dīķa Līgatnes centrā sapulcējās dažādu paaudžu makšķernieki.    Sacensību rīkotājs Pēteris Lideris komentē: “20 copmaņi, starp viņiem pieci jaunieši. Nelielajam dīķim daudz, bet vietas pietika visiem. Lomā lielākoties raudas un asari. Uzvarētājs izvilka kilogramu zivju.” Pieredzējušais makšķernieks uzsver, ka dalībnieki bijuši ļoti disciplinēti un prieks par jauniešiem, kuri mācās makšķerēt.

Pēc makšķerniekiem uz starta stājās mazi un lieli skrējēji. Bērniem puskilometra skrējiens apkārt dīķim, pieaugušajiem pa Līgatnes takām – piecu vai 9,5 kilometru distance. Par sacensībām gādāja Agris Peipiņš.

“Prieks, ka skatītāju un dažādu norišu dalībnieku vidū  bija daudz līgatniešu. Viņiem šie svētki tiek rīkoti,” gandarīta saka    Līgatnes apvienības kultūras namu vadītāja Dace Krīvena-Valdmane un piebilst, ka laikapstākļi sekoja līdzi svētku norisei – kad pasākumi bija ārā, spīdēja saule, kad uznāca lietus, bija izrāde kultūras namā.

Rīta pusē ar plašu koncertu savējos un viesus priecēja skolu un bērnudārza audzēkņi. Da­žādās vietās pilsētā varēja iesaistīties dažādās nodarbēs. Ne­viltota interese bija par “Nī­taureņu” spēlēm, izjādi ar zirdziņu, radošajām darbnīcām.
Svētkos ne vienam vien ir būtiski, lai būtu tirdziņš un lai varētu ko gardu nogaršot. Šajā reizē tirgotāju bija daudz, arī ēdinātāju. “Katrs gan jau atrada ko tādu, ko kārojās nopirkt,” bilst D. Krīvena -Valdmane.   

Līgatnes muzikālajam amatierteātrim režisores Kamēlijas Straumes vadībā šī bija darbības    pirmā sezona. Kolektīvā darbojas 24 aizrautīgi aktieri. Pirm­izrāde    pulcēja pilnu zāli, kādam nācās    arī stāvēt kājās, lai tik redzētu savējos uz skatuves.

Vakara koncertā estrādē priecēja visi amatiermākslas kolektīvi: jauktais koris, deju kolektīvs “Zeperi”, līnijdeju grupa, senioru ansamblis “Manto­jums”, pūtēju orķestris, kā arī līgatnieši – dziedātāja Ingrīda Zumberga, dūdinieks Eduards Klints. Ne vienam vien pārsteigums bija jauniešu grupa    “Puķu podi”, kurā muzicē līgatnieši un cēsnieki. Tad jau grupas “Dziļi violets” koncerts un balle līdz trijiem rītā.

Līgatnē svētki nosvinēti, citās novada apvienībās tie vēl priekšā. Vasara ir svinēšanai. “Ar pilsētas svētkiem vasara tikai sākas. Pavisam drīz līgošana Zanderu kalnā, kas daudziem ir gaidīts notikums. Augustā mums padomā kāds kultūras nama rīkots festivāls un ne jau tas vien,” atklāj Līgatnes kultūras namu vadītāja.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
29

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
43

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
49

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
60

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
69

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
35

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
26
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
41
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi