Svētdiena, 14. aprīlis
Vārda dienas: Strauja, Gudrīte

Svētīgus un priecīgus Ziemassvētkus!

Druva
00:00
24.12.2023
3
1 Lpp

Lūk, 10 ticējumi kopš senseniem laikiem, kas jāņem vērā, lai jūs būtu laimīgs un dzīvotu saticībā:

1. Ziemassvētku dienā, visu dienu vislabāk ir pieņemt ciemiņus vai ciemoties pašiem. Nav mazsvarīgi, ka laiku pavadāt kopā tikai ar tiem cilvēkiem, kas jums dāvā laimi un prieku. Šajā dienā visiem spēkiem centieties izvairīties no toksiskiem cilvēkiem, kas iztukšo jūsu enerģiju un ar kuriem satikties jums nav patīkami.

2. Ziemassvētku vakarā ir jādedzina uguns – tās var būt daudz sveces vai kamīns. Jebkurā gadījumā tiek uzskatīts, ka siltums un gaisma, kas nāk no uguns, jūsu mājoklim pievilina laimi, siltumu un bagātību.

3. Noteikti jāaizdedzina balta svece par sev tuviem, mirušiem cilvēkiem – tad viņi noteikti jums palīdzēs nākošajā gadā.

4. Ja jums ir mājdzīvnieki, īpašu siltumu un rūpes Ziemassvētku vakarā veltiet arī viņiem – tad jūs būsiet finansiāli veiksmīgs visu nākošo gadu.

5. Ziemassvētkos nedrīkst doties medībās – jebkuras dzīvas būtnes nogalināšana Ziemassvētku laikā ir smags noziegums un grēks. Ja jūs medīsiet šajā laikā, nākošajam gadam piesauksiet nelaimes un bēdas.

6. Ziemassvētkos cepiet pīrāgus un maizi – kādā no tiem ielieciet monētiņu – tam cilvēkam, kam tiks gabaliņš ar monētu, nākošais gads būs ļoti veiksmīgs.

7. Gatavošanās svinīgajām Ziemassvētku vakariņām – ļoti svarīgi, lai jūs to darītu kopā ar visu ģimeni. Kā vēstī ticējums, tad “Kas gatavojas Ziemassvētkiem kopā, tas dzīvos mīlestībā un saticībā.”

8. Tradīcija izrotāt eglīti radusies aptuveni 18.gadsimtā. Kas interesanti – ticējumi vēstī, ka tas jādara tieši Ziemassvētku vakarā! Kā likums, egles galotnē noteikti ir jābūt kādam rotājumam, turklāt tam jābūt vai nu zelta vai sarkanā krāsā – tas piesaistīs mājoklim un ģimenei laimi un saticību.

9. Seni ticējumi vēstī, ka Ziemassvētku vakarā nedrīkst izslaucīt putekļus no mājas stūriem, jo tie varēja būt mirušo radinieku dvēseles, kas ieradušās uz šiem gaišajiem svētkiem.

10. Kopš senseniem laikiem ļaudis ticēja – ja Ziemassvētku naktī tu iziesi ārā, paskatīsies debesīs un ļoti, ļoti kaut ko vēlēsies, tas noteikti piepildīsies.

Avots: la.lv

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Būt dabā un iepriecināt putnus

00:00
14.04.2024
6

Latvijā 10.aprīlī Meža un Putnu dienas. Dzērbenē to pasākumi papildināja cits citu un tapa, sadarbojoties kultūras, tūrisma un jaunatnes lietu speciālistiem. Novada tūrisma speciālisti rīkoja pārgājienu “Putnu dienas simfonija Dzērbenē”. Interese bija tik liela, ka visi gribētāji netika. 30 cilvēkiem ekskursiju gar gleznaino Ievalčupīti vadīja    Agnese Gaile un Mārtiņš Platacis no Latvijas Ornitoloģijas biedrības […]

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
13

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
41

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
54

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
40

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
42

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
19
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi