Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Sumina veiksmīgākos lauksaimniekus

Druva
00:00
07.11.2006
1

Trīs veicināšanas balvas un trīs pateicības par piedalīšanos- tāds ir mūsu rajona guvums prestižajā lauksaimnieku konkursā “Sējējs”.

-Katrs “Sējēja” dalībnieks ir paraugs ikvienam, kā ar uzņēmību un izdomu sasniegt labus rezultātus, vienalga, vai tā būtu saimniekošana lielsaimniecībā vai mazā lauku sētā, – sveicot konkursa “Sējējs” dalībniekus, sacīja zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

Šogad laureātu vidū mūsu rajona lauksaimnieku gan nebija, bet trīs veicināšanas balvas ir labs novērtējums uzņēmējiem. Proti, katrā nominācijā tika piešķirts viens šis apbalvojums, kuru var arī nosaukt par otro vietu konkursā. Arī veicināšanas balvas ieguvēji saņēma grezno konkursa diplomu, naudas prēmiju – tūkstoš latu, uz pusi mazāk nekā laureātiem.

Veicināšanas balvas ieguvuši Jaunpiebalgas pagasta “Lielkrūžu” saimnieki Valentīna un Guntars Dolmaņi. Saimniecība apbalvota grupā “Videi draudzīga saimniekošana”, kur uz laureāta titulu pretendēja četras saimniecības. Vaives pagasta tūrisma uzņēmējs Imants Priedītis saimnieko “Kalauzu dzirnavās”, viņš saņēmis veicināšanas balvu grupā “Ekotūrisms”, kur finālā tika vērtēti desmit dalībnieki. Zaubes pagasta lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Zaubes kooperatīvs”, vadītāja Aelita Runce, apbalvota grupā “Lauksaimnieku kooperācija”.

Arī pateicība par piedalīšanos konkursā ir apstiprinājums veiksmīgam darbam nozarē. To saņēma Vaives pagasta zemnieku saimniecība “Kundziņi”, īpašniece Ingrīda Kāposta, Raunas pagasta saimniecība “Kliģeni”, īpašnieks Aleksandrs Raubiško, un Amatas novada Drabešu pagasta “Kalna Smīdes 1”, saimnieks Jānis Sietiņsons.

Cēsu lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītājs Valters Dambe vērtē, ka lielais “Sējēja” balvu un pateicības saņēmušo lauksaimnieku skaits liecina, ka rajonā nozare ir attīstīta un tajā darbojas spēcīgi uzņēmēji.

-Nenoliedzam, ka esam viens no lielākajiem un lauksaimnieciski attīstītākajiem rajoniem Latvijā. To apliecina fakts, ka katru gadu “Sējēja” noslēgumā dažāda ranga apbalvojumus un pateicības saņem pieci, seši mūsu lauku ražotāji, saimnieki. Bet Latvijā ir 26 rajoni! Ir tādi, kur liels notikums, ja viens uzņēmējs nokļūst finālā. Tik veiksmīgi rezultāti, kādi ir mūsu rajonam, var būt tikai tad, ja ir augsts lauku uzņēmējdarbības attīstības fons, – sacīja V.Dambe.

V. Dambe atzina, ka vairāki mūsu uzņēmēji atbilst pat augstākam vērtējumam, nekā saņēmuši. Viņš uzsvēra, ka Dolmaņu ģimenes saimniecība nenoliedzami ir galvastiesu augstākā līmenī nekā citas šāda statusa saimniecības Latvijā. Tāpat V.Dambe vērtēja, ka A.Raubiško izveidotā mūsdienīgā siltumnīcu saimniecība vērtējama augstāk nekā dažs cits uzņēmums, kas ieguva labākus rezultātus konkursā.

Bet paši balvu saņēmēji ar atzinību apmierināti. Kooperatīvās sabiedrības “Zaubes kooperatīvs” vadītāja A.Runce vērtēja, ka otrā vietā Latvijā – tas ir augsts novērtējums.

-Ja esam palikuši otrie pēc kooperatīvās sabiedrības “Dundaga”, kas ir veiksmīgs uzņēmums, ja aiz mums palicis lielais kooperatīvs “Laidars G”, varam būt lepni par paveikto,- pauda A.Runce.

“Zaubes kooperatīva” priekšsēdētāja pastāstīja, ka par balvā saņemtajiem tūkstoš latiem sarīkos balli uzņēmumā strādājošiem, jo tas ir visu kopējs nopelns.

-Droši vien visu neizlietosim, kāds lats aizies arī ražošanai, tomēr vispirms pateiksim paldies visiem par darbu,- stāstīja A.Runce.

Konkursu organizēja Zemkopības ministrija, bet Vides ministrija piedalījās, izvērtējot videi draudzīgākās saimniecības, ekotūrisma piedāvātājus, videi draudzīgu attīstību, kā arī dalībniekus grupā “Dabas saimniecība”. Saskaņā ar nolikumu konkursā nedrīkstēja piedalīties iepriekšējo trīs gadu uzvarētāji. Tāpat nepiedalījās iepriekšējo divu gadu konkursa otrās kārtas dalībnieki. Svarīgs kritērijs konkursa dalībnieku izvērtēšanā ir arī Eiropas Savienības un nacionālā atbalsta veiksmīga izmantošana.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
13

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
41

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
53

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
39

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
42

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
211

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
18
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi