Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Straupiešiem savs rotaļu laukums

Druva
23:00
31.08.2006
1

Kā atzina Straupes pamatskolas direktore Ligita Krūmiņa, projekts par bērnu rotaļu laukuma izveidošanu uzrakstīts un pieteikts ra-jona padomes projektu konkursam “Bērniem piemērota vide” 2006. gadā. Projekts tika apstiprināts un to atbalstīja Bērnu un ģimenes lietu ministrija.

“Mērķis bija izveidot drošu, fiziskām aktivitātēm piemērotu rotaļu laukumu un veidot vēlmi bērniem kustēties. Jau no pirmsskolas vecuma viņi pierod maz kustēties. Uz skolu vecāki bērnus bieži atved ar mašīnām, pie tam pieved pēc iespējas tuvāk durvīm, vakarā atkal turpat sagaida. Taču bērniem ir nepieciešams svaigs gaiss un dažādas aktivitātes,” skaidro Ligita Krūmiņa un piebilst, ka rotaļu laukums nebūs slēgts un to izmantot varēs arī bērni, kas dzīvo netālu daudzdzīvokļu mājās.

“Straupes pagastā līdz šim nebija rotaļu laukuma, kas būtu paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Bez tam mēs esam vienīgā izglītojošā iestāde pagastā. Nav arī tādu līdzekļu, lai pie daudzdzīvokļu nama izveidotu bērniem rotaļu laukumu. Vecāki ar bērniem bieži pastaigājas pa ceļu, kur tomēr ir ļoti intensīva satiksme, tāpēc bija jārod šāda vieta, kur vecāki kopā ar bērniem varētu droši uzturēties,” saka L. Krūmiņa.

“Lielu paldies gribu teikt Bērnu un ģimenes lietu ministrijai, paldies Straupes pagasta padomei, skolēniem, skolotājiem, vecākiem, kas nāca un līdzdarbojās rotaļu laukuma veidošanā. Gribu vēlēt, lai mūsu iespējas palīdzēt ģimenēm, kas audzina mazuļus, nekad neapsīkst,” teica Straupes pamatskolas direktore, piebilzdama, ka nekas vēl nav pabeigts un viss tiks turpināts un pilnveidots.

Uz bērnu rotaļu laukuma atklāša-nu bija ieradies arī bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks un izrādīja gandarījumu par straupiešu paveikto darbu.

“Šis laukums nelīdzinās bērnu pilsētiņām, kas ir Rīgā vai Ventspilī, taču pierāda, ka ar nelielām iespējām daudz ko var izdarīt. Domāju, ka nākotnē vēl šis bērnu rotaļu laukums būtu jāpapildina ar šūpolēm, jo visiem bērniem ļoti patīk šūpoties,” atzina Ainars Baštiks un piebilda, ka valstī pēdējo trīs gadu laikā ir tapuši līdzīgi 400 projekti.

Atzinīgus vārdus teica arī pagasta padomes priekšsēdētājs Imants Kalniņš un atzina, ka visi realizētie projekti dod savu labumu Straupes iedzīvotājiem.

“Labs ieguvums līdz šim mums bija hokeja laukums, uz kuru spēlēt hokeju brauca pat no Limbažu un Valmieras rajona. Pagājušajā ziemā katru sestdienu, svētdienu notika kādi mači,” teica pagasta padomes priekšsēdētājs un izteica atzinību skolas direktorei un pirmsskolas un vizuālās mākslas skolotājai Daigai Kreituzei par ieguldīto darbu bērnu rotaļu laukuma izveidošanā.

Nenoliedzami, vislielāko prieku izrādīja bērni, kuri kopā ar mammām bija ieradušies uz jaunā rotaļu laukuma atklāšanu un steidza izmēģināt visas pieejamās atrakcijas.

“Man te ļoti patīk. Iepriekš gāju uz sporta laukumu dzīvoties, bet tagad noteikti nākšu šurp,” teica desmitgadīgā Baiba.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
34

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
59

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
282

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
27

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi