Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Straupes mednieki uzvar sīvā konkurencē

Druva
23:00
22.08.2006
2

-Esam ļoti priecīgi par otro vietu. Rezultāti līdz pat pēdējam brīdim nebija zināmi, tāpēc, kad tos paziņoja, mūsu pārsteigums un sajūsma bija vēl jo lielāka, – saka Straupes mednieku kluba vadītājs Vilnis Jaunzems.

Otrā vieta liecina, ka daudzi “Mārkulīču” komandas dalībnieki, gan mednieki, gan viņu ģimenes locekļi, ir ļoti labi daudzās disciplīnās. Lieliskus rezultātus parādīja gan mednieki ar stāžu, gan jaunieši. Turklāt tika demonstrēta īsta mednieku so-lidaritāte, jo plecu pie pleca vienā komandā startēja Straupes un Stalbes pagasta Rozulas mednieki.

Otto Abzalons, mednieks ar 42 gadu stāžu, bija piektais precīzākais patronu lādēšanā. Viņš arī spēja ar siena dakšām izsvērt trīs kilogramus siena, kļūdoties tikai par 140 gramiem. Savukārt Janai Vasilei un Ivaram Eihem bija pirmā vieta duatlonā.

-Mūsējie bija veikli arī telts celšanā, veiksmīgi smēla ūdeni ar cauriem spaiņiem, atrada kontrolpunktus Minhauzena takā un lika trūkties daudziem māla baložiem, šaujot pa lidojošiem mērķiem. Trakais bullis bija jauna disciplīna. Bulli bija jāsavalda sievietei. Mūsu Jana izrādījās trešā labākā, – stāsta komandas aktīviste Rudīte Vasile.

Visjaunākais komandas jaunākais dalībnieks bija Gunārs, kuram pēc dažām dienām tiks svinēta trīs mēnešu dzimšanas diena, protams, sacensībās nepiedalījās, taču uz viņa krekliņa bija rakstīts: “Es arī būšu mednieks”.

Minhauzena svētkos šis un tas noticis ļoti minhauzeniski. Piemēram, pēc kausa saņemšanas izrādījies, ka “Mārkulīčiem” iedots trešās vietas kauss. Steigušies meklēt īsto, bet pēc kausu maiņas izrādījies, ka tikuši pie piektās vietas kausa. Tikai pēc zināmiem pūliņiem dabūjuši īsto. Bet tas nav mazinājis prieku par labajiem rezultātiem.

Pirmo vietu “Minhauzens 2006” izcīnīja mednieku komanda “GLANS” no Rēzeknes, trešo – gulbeniešu komanda ”Jons D”. Sacensībās piedalījās arī vēl vairāki mūsu rajona mednieku kolektīvi – Drustu, Vecpiebalgas, Daibes, Raunas un citi.

Komandām bija jāstartē 13 sacensībās, piemēram, „Minhauzena ātršaušana” , „Attāluma noteikšana pēc acumēra”, „Medību zinības”, „Duatlons ar cūku medībām”, „Pēddziņa stafete”, „Gatavošanās medībām naktī” , „Džipa vilkšana”, „Trakais bullis”, „Patronu lādēšana” un citās.

Festivāls notika Limbažu rajona Liepupes pagastā, Duntē, Minhauzena muzeja apkaimē. Šaušanas sacensības tika rīkotas mūsu rajona Straupes pagasta “Mārkulīču” šautuvē.

Mednieku festivāls notika astoto reizi. Pirmo reizi to rīkoja 1999.gadā Gulbenes rajona Lejasciema pagastā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
13

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
41

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
53

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
39

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
41

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
211

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
18
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi