Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Skolēnus interesē vides jautājumi

Druva
23:00
11.05.2007
3

Noslēdzies ikgadējais “Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas” (ZAAO) vides izglītības projekts “Cilvēks vidē”. Tika suminātas aktīvākās skolas un to audzēkņi. Uz pasākumu, kas notika 2.pamatskolas aktu zālē, bija ieradušies pārstāvji no Ziemeļvidzemes reģiona – Cēsu, Limbažu, Valkas, Valmieras rajona – skolām, kas piedalījās projekta „Cilvēks vidē” konkursos. Šogad notika četri konkursi – “ZAAO pastkarte”, “Krāsojamā grāmatiņa”, “Vides avīze”, “Skolas atkritumu diena”, un noslēguma pasākuma apmeklētāji varēja apskatīt tajos tapušos darbus.

Konkursa rīkotāja, SIA “ZAAO” vides izglītības speciāliste Ieva Veģere, pastāstīja, ka konkursā katru gadu iesaistās daudzu reģiona skolu pārstāvji: “Pirms sešiem gadiem bijām vienīgie, kas rīkoja šādus konkursus, bet tagad arī citas vides organizācijas kļūst arvien aktīvākas, skolēniem ir iespējas izvēlēties. Priecē, ka mūsu piedāvājums tiek novērtēts un projektā iesaistīto skolu skaits nemazinās, bet pat pieaug.”

Uzņēmuma mārketinga daļas vadītāja Ieva Tabūne atzīmēja, ka skolēnu aktivitāte atkarīga no vides skolotāja, viņa intereses šādu projektu veikšanā. Par rajona vides skolotāju devumu vislabāk liecina fakts, ka visos četros konkursos uzvarēja tieši Cēsu rajona skolas.

Konkursā “ZAAO pastkarte”, kurā darbus iesniedza 21 skolas pārstāvji, balvas tika trijām rajona audzēknēm: Evai Bukovskai no Stalbes vidusskolas 10.klases, Lienai Kokinai no Priekuļu vidusskolas 9.klases un Līgai Zembergai no Priekuļu vidusskolas 5.klases.

Konkursā “Krāsojamā grāmatiņa”, kurā iesaistījās 16 skolas, par labāko atzīts Priekuļu vidusskolas audzēkņu veikums. I.Veģere īpaši atzīmēja priekuliešu interesi par vides jautājumiem. Šajā skolā par to māca jau no pirmajām klasēm.

Otro gadu konkursā tika vērtētas skolu veidotās vides avīzes. “Patīkami, ka skolās saglabāta šī klasiskā vērtība. Vides avīzes sagatavošana prasa lielu ieguldījumu, to nevar paveikt vienā dienā. Tas ir kolektīvs veikums, skolēniem sadarbojoties ar vides skolotāju,” saka I.Veģere.

13 skolu konkurencē par labāko tika atzīta Dzērbenes vidusskolas “Vides Avīze”, bet 4.vietā – Priekuļu vidusskolas izdevums.

Konkursā “Skolas šķiroto atkritumu diena”, kurā piedalījās vairāk nekā 13 skolas, visčaklāk bija strādājuši Skujenes pamatskolas audzēkņi. Pasniedzot balvu, I.Veģere pastāstīja, ka tā bijusi akcija visā pagastā, jo kopumā savākts 121 kubikmetrs šķiroto atkritumu. Visām skolām, kas piedalījās šajā konkursā, “Latvijas zaļais punkts” dāvāja pulksteņus, bet “ZAAO” – lietussargus.

I.Veģere pastāstīja, ka skolēnu darbi netiks nolikti plauktos, bet tiks izmantoti uzņēmuma aktivitātēs. Skolēnu zīmējumus izmantos apsveikuma kartītēm, kalendāriem, citus darbus varēs lietot prezentācijās, izstādēs kā lielisku uzskates materiālu.

I.Tabūne atzinīgi novērtēja šādu konkursu lietderību: “Audzinām nākamo paaudzi, lai nevis mēs mudinātu sabiedrību izmantot kvalitatīvākus pakalpojumus, bet lai cilvēki pieprasītu arvien jaunus un kvalitatīvākus piedāvājumus. Jau esam panākuši – mūsu klienti no lauku pašvaldībām aptaujas anketās raksta, ka vēlas šķirot atkritumus. Šī ziņa priecē, mums jādomā, kā to realizēt dzīvē.

Interesanti, ka šajos konkursos vairāk piedalās lauku skolas, pilsētnieki ir kūtrāki. Varbūt pilsētnieki vēl neapjauš savu ieguldījumu vides sakopšanā.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
20

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
54

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
59
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
76
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi