Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Septiņu gadu desmitu atmiņu lidojums

Jānis Gabrāns
00:00
03.01.2024
16
Centrs 70 1

Uz kopīgu tikšanos un atmiņu vakaru pulcējās Cēsu Bērnu un jauniešu centra esošie un bijušie darbinieki, lai atskatītos uz iestādes pastāvēšanas 70 gadiem.

Viesus sagaidīja centra direktors Jānis Vītols un tos, kuri nebija bijuši iestādes pašreizējās telpās,  iepazīstināja ar tām, pastāstīja par šī brīža piedāvājumu. Tad svētku zālē atmiņu kamols tika ritināts ilgi un pamatīgi. Apskatei bija izlikti albumi ar senām fotogrāfijām, bet daudziem tādas vēstures liecības bija līdzi, un jau no pirmā tikšanās brīža pāri visam bija kopīgi pavadītais laiks “namiņā”, kā viņi sauc savu bijušo vai tagadējo darbavietu.    Atmiņas lidoja cauri gadu desmitiem, atceroties, ka darbība sākusies Palasta ielā, kad tas saucās Pionieru nams, pēc neatkarības atgūšanas turpinājusies “Ak­mens ligzdā”, kur tas bija Bērnu un skolēnu nams, un tagad jau gadiem – Bēr­zaines ielā kā Bērnu un jauniešu interešu centrs “Spārni”.

Daudzi no tagadējiem pedagogiem kā bērni darbojušies kādā centra pulciņā. Te savas gaitas sācis arī direktors J. Vītols, kurš atceras, kā mamma aizvedusi uz Cēsu Bērnu un jauniešu centra pulciņu “Reve­ranss”, kur sagaidījis deju skolotājs Dainis Liepiņš: “Sākums bija sekmīgs, skolotājs uzslavēja, ka man lieliski izdodas “četrstūrītis”. Tas lika apgūt arī citas deju figūras, un tagad, kad no tā laika pagājuši 30 gadi, nekas nav daudz mainījies, “četrstūrītis” tāpat ir manā dienas kārtībā. Mainījušies tikai cilvēki apkārt un redzējums.

Cēsu Bērnu un jauniešu centrs aizņēmis lielāko manas dzīves daļu, tās ir otrās mājas, kas vispirms asociējas ar cilvēkiem, ar kuriem nācies sadarboties. At­miņā ir tās vērtības, ko iedeva katrs skolotājs. Tās tagad cenšos nodot tālāk. 70 gadi ir liels nogrieznis. Ja uzņēmumi gadu vērtē pēc ienākumiem, mēs varam vērtēt pēc tā, cik daudz audzēkņiem esam iedevuši prieku, gandarījumu, sajūtu, ka izdodas!”

Visilgāk centra vadītājas amatā    – 25 gadus – nostrādāja Dzidra Matusēviča. Tas bijis lielu pārdzīvojumu laiks, jo nācies nemitīgi pierādīt, ka interešu izglītība ir ļoti būtiska.

“Valsts līmenī tika skandināts, ka finansējuma nav un kam tāda interešu izglītība vajadzīga,” atceras direktore. “Ko­pīgi ieguldījām lielu darbu, lai skaidrotu, pierādītu. Gan­drīz lielākā daļa no maniem darba gadiem pagāja tādā cīņā, tomēr tas laiks bija ļoti interesants. Man paveicies, ka strādāju šajā iestādē, darbs uzlādēja, deva pozitīvas emocijas.”

Nemitīgi meklēts jauns piedāvājums, lai ietu līdzi laikam. Kad nāca datoru ēra, izveidota datorklase, kad dators kļuva par ikdienas lietu katrā mājā, nācās domāt ko citu.

“Visos laikos centra vērtība bijuši pedagogi, katrs pelnījis pieminekli. Viņu radošās idejas ir apbrīnojamas. Dažkārt var tikai brīnīties, kur tās rodas !

Man prieks par jaunajiem pedagogiem, liela daļa ir mūsu bijušie audzēkņi. Kad vajadzēja atrast pedagogu, vispirms to meklējām audzēkņu vidū, tā atradām Jāni Vītolu, kurš bija dejojis pie Daiņa Liepiņa. Kad Dainim vajadzēja maiņu, uzrunājām Jāni, tolaik vēl studentu. Viņš teica, ka atnāks tikai uz brīdi, bet tagad ir kļuvis par īstenu mūsējo. Paaudžu maiņa dod ticību, ka ir nākotne!”

Katrs viesis gatavs stāstīt, atcerēties, jo katram ar darbu “namiņā” saistās tikai pozitīvas atmiņas. Visi saka, ka nav skaitītas stundas, jo katram tas bijis sirds darbs. Līga Ciemiņa, kura centrā nostrādājusi 13 gadus, uzsver, ka pasākumu rīkošanā iesaistījušies visi skolotāji, visiem bijis svarīgs rezultāts: “Bija laiks, kad rīkojām visa Cēsu rajona skolēnu pasākumus, pie mums labprāt gribēja rīkot arī valsts mēroga notikumus. Rīkojām konkursus, kas saistās ar dziedāšanu, dejošanu, runāšanu, arī izklaides pasākumi, kopīgi to paveicām vislabākajā līmenī!”

Īpaši tika akcentēti cilvēki, kuri pelnījuši apzīmējumu – leģenda. Viņu vidū Dz. Matusē­viča, arī direktore Zinta Med­ne, lidmodelisma pulciņa vadītājs Alfrēds Du­baņēvičs, ko visi pazīst kā Fredi, motopulciņa vadītājs Alfrēds Simsons un vēl vairāki, kuri atstājuši paliekošus nospiedumus “namiņa” dzīvē.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
22

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
40

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
47

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
55

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
60

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
17
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
31
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi