Līdz ar oktobra sākumu atkal īpaša uzmanība tiks pievērsta lašupēm, jo rudens nārsta laiks ir klāt. Valsts vides dienesta jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektors Uldis Lencbergs skaidro, ka ar zemessardzi panākta vienošanās par sadarbību: “Ar zemessargiem tāpat kā ar Valsts policiju mums vienmēr bijusi laba sadarbība. Šogad brauks talkā arī Latgales rajonu kolēģi, tā ka malu zvejniekiem nesolu vieglas dienas. Ir jau ienākusi informācija par nelikumībām, jo pie mums grūti ko noslēpt, ziņas izplatās ātri. Atgādinu, ka viena nelikumīgi noķerta zivs malu zvejniekam izmaksās 300 latus. Īpašas, tikai uz lašu sargāšanu, akcijas vairs netiek rīkotas, bet ne jau akcijas te kaut ko maina, laši nāk neatkarīgi no tām, un man tie jāsargā.”
No 1.oktobra līdz 30.novembrim aizliegta makšķerēšana ar spiningu un mušiņmakšķeri Gaujas baseinā: Amatā no grīvas līdz tiltam pie Skujenes; Braslā no grīvas līdz HES; Gaujā no grīvas līdz Strenčiem; Raunā no grīvas līdz dzirnavu aizsprostam.
Tiem, kuri iecerējuši tagad noķert kādu alatu vai foreli, U.Lencbergs atgādina, ka atļauts noķert tikai vienu alatu, bet foreles no 1.oktobra līdz 31.novembrim vispār aizliegts makšķerēt.
“Saprotu, ja cilvēkiem gribēsies dabūt adrenalīnu, viņi mēģinās izdomāt kādu viltību, bet viss jau tikai līdz reizei. No soda izbēgt būs grūti, un agri vai vēlu viņi iekritīs,” atzīst U.Lencbergs.
Šī gada astoņos mēnešos 286 reidos sastādīti 11 protokoli, administratīvi sodītas 39 personas, kam piemērots naudas sods vairāk nekā 700 latu apmērā. Izņemti divi žebērkļi, seši – zivju murdi, 12 vēžu murdi un krītiņi, 137 tīkli, 22 ūdas.
“Lai arī skaitļi it kā lieli, tomēr situācija uz ūdeņiem ar katru gadu uzlabojas. Aizturētie atzinuši savu vainu un no soda nomaksas nav vairījušies. Cilvēki kļuvuši saprātīgi un, braucot atpūsties pie ūdeņiem, vairs necenšas iegūt nelikumīgus lomus. Protams, gadās arī izņēmumi, bet ar katru gadu mazāk,” norāda
U.Lencbergs.
Komentāri