Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Sācies miljonus vērtais projekts

Druva
23:00
07.05.2007
4

Garais un ilgais ceļš no ieceres līdz darbu sākšanai projektā “Cēsu ūdenssaimniecības attīstības 2.kārta” beidzot noslēdzies.

Pilsētā sākusies ūdensvada un kanalizācijas rekonstrukcija un jaunu tīklu izbūve. Uzņēmuma “Vinda” projektu vadītāja Aina Krastiņa skaidro, ka aizkavēšanās saistīta ar daudzo pašvaldību iesaistīšanos šajā Eiropas Savienības līdzfinansētajā projektā, kas saucas “Ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana un rekonstrukcija 18 Austrumlatvijas upju baseinu pilsētās”.

“Jo vairāk pašvaldību, jo ilgāks laiks nepieciešams, lai visu saskaņotu. Labi, ka mums nebija jābūvē atdzelžotava, tad projekta sākums būtu vēl attālinājies. Ir lauzts līgums ar uzņēmumu, kam bija jāveic šie darbi, tagad sludinās jaunu konkursu. Tādēļ pašvaldībās, kurās nepieciešamas arī atdzelžotavas, darbi iekavēsies vēl vairāk,” stāsta A.Krastiņa.

Par darbu veikšanu Cēsīs 20. februārī noslēgts līgums ar līgumsabiedrību „Būve-Specceltnieks-EKO”, un 20. martā sākās darbi. “Specceltnieks” izbūvēs un rekonstruēs kanalizāciju, “Būve Wood Line”, kas ir vadošais partneris, pārziņā ir ūdensapgādes tīkli. Kanalizācijas būvniecība sākta Ausekļa ielā, un vispirms tiks īstenota Priekuļu pievienošana Cēsu notekūdeņu sistēmai. Uzdevuma realizācijai izbūvēs maģistrālos tiklus 3150 metru garumā. Kā skaidro uzņēmuma “Vinda” direktors Varis Ādamsons, Priekuļu pašvaldība, kas arī piedalās šajā projektā, izbūvēs kanalizācijas trasi līdz pilsētas robežai: “Izveidojot jaunos tīklus, uzlabosies situācija arī pilsētas kanalizācijas sistēmā, jo varēs pieslēgties daudzas privātmājas, kam līdz šim nebija šādas iespējas. Svarīgs darbs būs arī kanalizācijas tīklu rekonstrukcija Vintergravā. Tā ir sarežģīta vieta, jo caurules atrodas nogāzē, lietus ietekmē tās slīdēja uz leju, un nācās meklēt dažādus risinājumus, lai to novērstu. Projekta ietvaros šī problēma tiks novērsta, pilnībā mainot kanalizācijas posmu no Gaujas līdz Bērzaines ielai.”

Ūdensvada rekonstrukcija sākta Festivāla ielā, kur maina ūdensvadus. Pēc tam darbi notiks Līgatnes, Lauku, Vāveres un citās ielās. Kopumā projekta ietvaros pilsētā izbūvēs 3810 metrus ūdensvadu un 600 metru garu maģistrālo vadu uz Cīrulīšiem.

“Tā Cīrulīši būs pievienoti Cēsu ūdensapgādes tīklam, jo līdz šim nevarējām ar datora palīdzību sekot noplūdēm, tikai pēc iedzīvotāju zvaniem varējām konstatēt problēmas. Pie Cīrulīšiem uzbūvēs arī spiediena paaugstināšanas staciju, kas ļaus atteikties no ūdenstorņa, jo tas ik pa laikam sagādā problēmas,” skaidro V.Ādamsons.

A.Krastiņa skaidro, ka svarīgs aspekts ūdens kvalitātes paaugstināšanā būs arī iecerētajai ūdensvada tīkla sacilpošanai vietās, kur ir “strupceļi”. Tas veicinās ūdens cirkulāciju, ūdens nesastāvēsies, uzlabosies kvalitāte.

Kopumā projekta izmaksas veido aptuveni 2,4 miljonu eiro, no kuriem 66 procentus sedz no kohēzijas fonda līdzekļiem. Uzņēmuma “Vinda” līdzfinansējums paliek iepriekšējais – 256 tūkstoši eiro. Līdzfinansējumu piešķir arī Cēsu pašvaldība.

“Protams, ka, projektam ieilgstot, ievērojami augušas būvniecības izmaksas. Taču valdībā pieņemts lēmums, ka sadārdzinājumu segs no valsts budžeta, līdz ar to pašvaldībai un uzņēmumam nebūs jāiegulda papildu līdzekļi,” skaidro A.Krastiņa.

Darbi pilsētā jāpaveic gada laikā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
19

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
53

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
58
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
73
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi