Neskatoties uz to, ka Cēsu pašvaldības sīkdzīvnieku patversmē šobrīd ir tikai divi iemītnieki, par tiem rūpējas kā par saviem mājdzīvniekiem.
Šobrīd patversmē uzturas divi sunīši, no kuriem viens atveseļojas pēc smagas operācijas. Suni ar audzēju kājā atveda no Cēsu pierobežas. Neskatoties uz apjomīgo darbu, operāciju bez samaksas tam veica Cēsu centra veterinārās klīnikas veterinārārste Līga Saide. Tagad sunītis atlabst un gaida jaunus saimniekus.
Otrs sunītis patversmē nonāca no Ķiršu ielas Cēsīs, kur to bija pametuši saimnieki, kas pārcēlās uz citu dzīves vietu. Par sunīša nežēlīgo likteni ziņoja mājas kaimiņi. Šobrīd sunītis ir atguvis labestību un uzticību cilvēkiem, un arī gaida jaunus saimniekus. Sunīti var apskatīt šeit.
Cēsu pašvaldības sīkdzīvnieku patversmē, kuru uztur arī Amatas, Priekuļu, Raunas un Pārgaujas novadu pašvaldības, kopš 1.jūlija strādā jauna uzraudze. „Marika Logina – Pušinska ir ātri ieguvusi dzīvnieku uzticību, jo pašaizliedzīgi veic savu darbu. Viņa arī pati meklē pamestajiem dzīvniekiem jaunus saimniekus un rūpējas par tiem kā par savējiem,” atzīst Cēsu novada pašvaldības komunālinženiere Anita Bukeja.
Sīkdzīvnieku patversmē brīvprātīgi palīgos ir pieteikusies Cēsu skolniece Krista Bērziņa, kura regulāri ved sunīšus garākās pastaigās un arī meklē tiem jaunus saimniekus.
Pēdējā laikā sīkdzīvnieku patversmē ir maz iemītnieku, jo tiklīdz kāds tiek atvests, tam jau piesakās jauni saimnieki. „Cilvēki, kas reiz paņēmuši no patversmes kādu mājdzīvnieku, atzīst, ka pateicībā par savu likteni, tie ir ļoti uzticīgi,” pauž Anita Bukeja. „Iespējams, ka šo saimnieku atsauksmes un patversmes darbinieces un palīdzes informācija ir par iemeslu tam, ka cilvēki arvien biežāk izvēlas sev mājdzīvniekus tieši no patversmes,” atzīst A.Bukeja.
Cēsu sīkdzīvnieku patversme darbojas kopš 2002.gada. Savukārt kopš 2005.gada turpat netālu atrodas vienīgā Latvijā pašvaldības sīkdzīvnieku kapsēta, kurā kopš tās atklāšanas veikti 177 apbedījumi.
Komentāri