Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Risina jautājumus, ar ko saskaras ikdienā

Iveta Rozentāle
00:00
08.02.2024
3
Jaunp Disk 3

Ar Jaunpiebalgas pagasta iedzīvotājiem Cēsu novada pašvaldības vadības pārstāvji tikās 1.februārī, dienā, kad novadā stājās spēkā jaunie, vienotie ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifi. Tas arī bija viens no jautājumiem, kas raisīja diskusijas.

Un kopumā uz tikšanos atnākušie, mazliet vairāk nekā 20 iedzīvotāji, galvenokārt runāja par komunālās saimniecības sarežģījumiem.

No 1. februāra gandrīz visā Cēsu novadā, izņemot apdzīvotās vietas, kur pakalpojumu nodrošina uzņēmums “Vinda”, par centralizēto ūdensapgādi jāmaksā 1,40 eiro/m3, par kanalizāciju – 1.60 eiro/m3. Iedzīvotāji jautāja, kā veidojas šādi tarifi. Paš­valdības pārstāvji paskaidroja, ka ūdens saimniecības tarifi ilgu laiku nebija mainīti un bija zemāki, nekā ir reālās apsaimniekošanas izmaksas. Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pauda, ka tarifi joprojām nesedz faktiskās izmaksas, un norādīja, ka vietvara pieņēmusi lēmumu visu novada ūdenssaimniecību nodot pašvaldības kapitālsabiedrībai “Vinda”, bet tas notiks pakāpeniski. Pa­redzēts, ka ar laiku visā novadā būs vienots gan centralizētās ūdensapgādes, gan kanalizācijas tarifs, izlīdzinot to, ka mazās apdzīvotās vietās šo pakalpojumu izmaksas ir augstākas nekā pilsētās.

J.Rozenbergs, kliedējot sanākušo šaubas par tarifu pamatotību, atgādināja, ka Regulators (sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija) skrupulozi vētī katru tarifa izmaiņu un izskata līdz pēdējai vīlītei, pēdējam centam, tāpēc tarifu pamatotību nav iemesla apšaubīt. Turklāt viņš uzsvēra, ka būtiski tarifos iekļaut ūdenssaimniecības sistēmas atjaunošanas izmaksas, citādi remontiem ir jārod līdzekļi pašvaldības budžetā no citām pozīcijām.

Aktuāli bija jautājumi par apkuri. Iepriekš iesūtītajos jautājumos bija norādīts, ka netiek nodrošināta pietiekami kvalitatīva siltuma apgāde un, piemēram, kādā dzīvoklī vienā istabā vispār nepienāk siltums. Bija izteikta arī neapmierinātība ar maksu par siltumu, jo brīžiem apkures cenas ir tādas, ka ar minimālo algu nevar tās samaksāt. Jaunpiebalgas apvienības pārvaldes vadītāja Dace Bišere-Valdemiere skaidroja, ka šajā sezonā apkuri nodrošina ar gāzi, jo līdzšinējais pakalpojumu sniedzējs, kas kurināja ar šķeldu, atteicās turpināt darbu. Tāpēc vecos granulu katlus demontēja un uzstādīja jaunu gāzes apkures katlu, gāzi piegādā SIA “Seces koks”. Izmaksas par apkuri ir zemākas, nekā tās bija iepriekš.

Pašvaldība akcentēja nepieciešamību daudzdzīvokļu ēku iedzīvotājiem izvēlēties apsaimniekotāju, norādot, ka daudzdzīvokļu māja ir tāds pats privātīpašums kā ģimenes māja. Turklāt saimniecisko jautājumu sakārtošana arī ļauj pretendēt uz pašvaldības atbalsta mehānismiem ēku energo­efektivitātes paaugstināšanai.

Iedzīvotāju iepriekš iesūtīto jautājumu bija daudz un par dažādām jomām. Vairāki jautājumi skāra EKO laukumu un atkritumu apsaimniekošanu Jaunpiebalgā. Dace Bišere-Valdemiere skaidroja, ka arvien notiek sarunas ar līdzšinējā laukuma zemes īpašnieku par piemērota risinājuma rašanu, tādēļ konkrētu termiņu EKO laukuma atjaunošanai vēl nav iespējams nosaukt.

Iedzīvotāji izteica neapmierinātību ar ceļu tīrīšanu, jo, braucamo daļu tīrot, viss tiek sanests uz jau notīrītajām ietvēm, kas rada sarežģījumus pārvietoties, īpaši māmiņām ar mazuļu ratiņiem. D.Bišere-Valdemiere vēstīja, ka arī šis jautājums tiek risināts un ceļu tīrītājs rosināts noteiktos posmos darbus veikt lēnāk, lai nošķūrētais sniegs nenokļūtu uz ietvēm.

Līdz ar aktualitātēm izglītības tīkla reformā netrūka jautājumu arī par to. Domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis nomierināja klātesošos, ka diskusijās ar Izglītības un zinātnes ministriju ir panākts, ka Jaunpiebalgas vidusskolā ir jābūt arī desmito līdz divpadsmito klašu posmam, uzsvaru liekot uz padziļinātu STEM priekšmetu apguvi, piesaistot arī Eiropas fondu investīcijas dabas zinību centra izveidei skolā. “Mūsu uzdevums ir veidot efektīvu tīklu, meklēt dažādus risinājumus. Jāņem vērā, ka Iz­glītības un zinātnes ministrijā arvien tiek vērtēti iespējamie izglītības finansēšanas modeļi,” sacīja Atis Egliņš-Eglītis. Vienā no iepriekš iesūtītajiem jautājumiem izskanēja atgādinājums, ka “paš­valdībai ir iespēja vērsties Sa­tversmes tiesā, jo katram ir tiesības uz bezmaksas obligāto izglītību, un tas ir valsts, nevis pašvaldības pienākums”.

Pašvaldības pārstāvji arī pastāstīja, kas paveikts un iecerēts Jaunpiebalgas pagastā, norādot, ka kopumā ieguldīts 3 186 281,83 eiro. Ir nopirkts mikroautobuss skolēnu pārvadāšanai, bijusī Piebalgas pamatskolas ēka tiek pārbūvēta par sociālās aprūpes centru, paaugstināta energoefektivitāte Jaunpiebalgas vidusskolas ēkā Priežu ielā 8, uzstādīts konteinertipa apkures katls Jaunpie­balgas vidusskolā. Ir izbūvēti siltumtīklu posmi, uzstādīts gāzes apkures katls Br.Kaudzīšu ielas katlumājā, labiekārtota skatu torņa “Viņķu kalns” teritorija. Sum­mā arī plānotās investīcijas – Jaunpiebalgas vidusskolas attīstības projekta ekspertīze un projektēšana.

Izsmeļoša informācija tika sniegta arī par kultūras un sporta pasākumiem, iespējām iesaistīties arī iedzīvotājiem. Neiztrūkstošs bija jautājums, kad pabeigs un atvērs sociālās aprūpes centru, kad izsludinās vakances. Noskaid­rojās, ka ātrāk par rudeni tas nevarētu notikt, bet darba sākšana plānota šajā gadā.

Tāpat iedzīvotājus interesēja ar pašvaldību netieši saistīts jautājums – kad atvērsies jaunais, plašais veikals “top!”, un ar aplausiem tika uzņemta informācija, ka atklāšana iecerēta jau februāra vidū.

Jāteic, ka vairāki jautājumi kopš iepriekšējās tikšanās 2022. gada maijā arvien bija aktuāli, piemēram, informācijas saņemšana par tieši Jaunpiebalgas pagasta iedzīvotājiem aktuālo, par ceļa Saulītes – Lejas-Skubiņi projektu, melno segumu Zosēnu pagastā, zobārsta trūkumu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Seniori svin pavasari

05:14
24.04.2024
31

Nedēļas nogalē Zosēnu senioru klubiņš aicināja uz dzīves svinēšanu pavasarī, pagasta kultūras namā pulcējot gan vietējos seniorus, gan aicinot viesus no Abrupes, Vecpiebalgas, Taurenes un Dzērbenes. Zosēnu senioru klubiņa vadītāja Ilze Cīrule teic, ka izveidojusies brīnišķīga tradīcija svinēt un katram savā gadalaikā aicināt ciemos pie sevis kaimiņu pagastu seniorus, rīkot arī kopīgas ekskursijas. Saietā priecēja […]

IT speciālisti tīklojas arī klātienē

00:00
24.04.2024
60

Modernās tehnoloģijas rada jaunas profesijas un jaunas iespējas Nebijis pasākums notika Cēsīs, Raiņa kvartālā, tur tikās esošie un topošie dažādu līmeņu IT jomas speciālisti, tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens, kam interesē tehnoloģijas un digitalizācija. Pasākumā “IT Waffle Meetup”raisījās sarunas, pieredzes stāsti un diskusijas par karjeras iespējām nozarē, pieprasītām prasmēm un tehnoloģiju iespējām. Būtiska bija […]

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
159

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
34

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
34

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
82

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi