Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Remontdarbi dodas ziemas miegā, satiksme atjaunojas

Jānis Gabrāns
00:00
08.11.2023
2
Vidzemes Soseja 2

Abos nozīmīgajos autoceļa posmos Cēsu novadā, kur šajā vasarā kustību būtiski ietekmēja remontdarbi, notikušas izmaiņas, kas iepriecina autovadītājus.

Pagājušajā nedēļā satiksmei atvēra Vidzemes šoseju remonta posmā no Melturiem līdz Rīdzenei. Autovadītājiem ilgu laiku šo posmu nācās apbraukt cauri Priekuļiem. Līdz 18. novembrim šajā 11 kilometru posmā vēl saglabāsies četri luksofora posmi ar ātruma ierobežojumu 50 km/h un 70 km/h, pēc minētā datuma ātruma ierobežojums 70 km/h saglabāsies posmā, kur šogad notika remontdarbi.

Kā informē “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova, šogad darbi notika 7,5 km garā posmā, kur nomainīta vājas nest­spējas grunts, kā arī izbūvētas salturīgās un pamatu nesošās kārtas. Atlikušajos 3,5 km darbi tiks uzsākti 2024. gadā.

Būvdarbi šajā A2 šosejas posmā sākās jūnijā, tos plānots pabeigt 2024. gada rudenī. Vairāk nekā 11 km garajā posmā izbūvēs salturīgo slāni, šķembu pamatu un asfaltbetona segumu trīs kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadi. Būs atjaunota Lejasgrāvja caurteka, sakārtota ūdens atvade no ceļa un atjaunotas autobusu pieturvietas. Posmā uzstādīs arī jaunas ceļazīmes, signālstabiņus, barjeras un ieklās ceļa horizontālo marķējumu.

“Dažādi darbi nākamgad turpināsies visā būvdarbu posmā, un autovadītājiem būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Precīza informācija par tiem sekos nākamgad,” norāda A. Kononova.

Jau vairāk nekā nedēļu pa šoseju Cēsis – Stalbe var braukt, nebēdājot, ka luksofori var likt neplānoti uzkavēties. Šogad remontētājos posmos plānotais padarīts, uzlieta asfalta pirmā kārta, uzzīmēts pagaidu marķējums, un, kā norāda “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova, autoceļa P14 remontdarbu posmā iestājies tehnoloģiskais pārtraukums. Darbi turpināsies nākamgad, tos ieplānots pabeigt nākamā gada rudens pusē.

Abu ceļu posmi ir ļoti noslogoti, lai arī autovadītāji saprot, ka remontu veikt citādi nevar, ziemas atelpa ir ļoti gaidīta. Arī pasažieru pārvadātājiem satiksmes atjaunošana bez luksoforiem ļauj iekļauties grafikos.

“CATA” Pasažieru pārvadājumu dienesta vadītājs Lotārs Dravants atzīst, ka remontdarbu laikā šoferiem vienmēr ir neziņa, cik luksoforu konkrētajā dienā uz ceļa būs, cik ilgi nāksies kavēties: “Reisa izpildes laiki remontdarbu laikā netiek pārplānoti, pieņemam, ka būs kavēšanās, jo neko prognozēt nav iespējams. Saprotam, ka remontu laikā jārēķinās ar iespējamu kavēšanos, bet citādi droši vien domā pasažieri, kam konkrētais maršruts ir jāsavieno ar kādu citu transportu, lai brauktu tālāk. Viņiem minūtes var būt izšķirošas, bet tas šajā situācijā nav atkarīgs no mums. Tagad maršrutā Cēsis – Stalbe viss notiek pēc plānotā grafika.”

Stāstot par Vidzemes šosejas posmu, viņš norāda, ka remonta laikā vienu brīdi nedaudz sarežģītāk bijis ar pieturu “Pagrieziens uz Amatu”, bet viss sakārtojies, un tagad jau tas aiz muguras. Vismaz līdz nākamajam pavasarim.

Ungurmuižas vadītāja Ieva Ņevečorova saka, ka par satiksmei atvērto ceļa posmu ir prieks, bet prieku mazina tas, ka tūrisma sezona jau aiz muguras: “Laikam jau Ungurmui­ža atradās pašā remontdarbu epicentrā. Daudzi zvanīja, lai uzzinātu, cik luksoforu konkrētajā dienā ir, tad izlemšot – braukt vai nebraukt. Jautāja, cik ilgu laiku prasīs braukšana. Man vienu brīdi likās, ka katru rītu pašai viss posms jāizbrauc, lai zinātu, cik luksoforu, lai gan to skaits dažkārt mainījās arī dienas laikā. Daži teica, ka braukšot pie mums, kad ceļš būs salabots. Grūti pateikt, cik daudzi remontdarbu dēļ neatbrauca, bet to pacietām, apzinoties, ka remonts bija vajadzīgs, jo ceļš bija ļoti sliktā stāvoklī. Turpmāk varam cerēt, ka cilvēki brauks labprātāk.”

Viņa norāda, ka tagad mierīgāka dzīve būs arī Raiskumā, kur remonta laikā automašīnu plūsma, arī kravas mašīnu plūsma būtiski palielinājās, braucēji izvēlējās šo apkārtceļu, lai izvairītos no luksoforiem.

Vēl var piebilst, ka šie nebija vienīgie darbi šajā pusē. Stalbē pārbūvēts Valmieras šosejas un autoceļa Stalbe – Umurga krustojums, izbūvēts asfaltēts ceļš no Valmieras šosejas līdz Daibei, un jau kādu laiku satiksmei atvērts tilts pār Gauju pie Rāmniekiem, arī tur ceļš līdz tiltam un aiz tā ieguvis cieto segumu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
5

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
30

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
49

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
37

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
40

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
209

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
10
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
36
9
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Emocijas pašiem un skatītājiem

08:18
09.04.2024
25
Druva raksta:

“Skatītāju vārdā paldies deju grupas “Viva” vadītājai Ingai Cipei un dejotājām par izcili emocionālo 25 gadu jubilejas koncertu,” ar prieku par pasākumu sacīja cēsniece Maija Ozoliņa.

Sludinājumi