Rehabilitācijas centra “Līgatne” vadība neizprot, kā to atbilstoši valdības plāniem varētu pārveidot par ambulatorās aprūpes iestādi.
“Neizprotu visu šo lietu. Pēc savām iespējām mēs esam trešā lielākā medicīnas iestāde Latvijā, neesam nekāda piparu bodīte. Diagnožu kodi, kurus mums apmaksā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra, ir pietiekami nopietni – mūsu iestādē cilvēki no jauna mācās staigāt un runāt. Mums ir labi panākumi un strādā atbilstoši speciālisti,” stāsta rehabilitācijas centra valdes loceklis Artūrs Ērglis.
Iestādes vadībai nav skaidrs, kā darbība notiks gadījumā, ja tā kļūs par ambulatorās aprūpes iestādi, tādēļ Ērglis 9.jūlijā Rīgā tiksies ar Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Juri Bunduli, cerot rast atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.
“Jau Ministru prezidents intervijās ir izteicies, ka pašlaik liela daļa ārstniecības izmaksu ir uz pacientu pleciem. Arī mūsu iestādē stacionārā jāmaksā 12 lati par diennakti, taču mums šeit nav kā slimnīcā, kad vienā dienā pacients ierodas, otrā ir operācija un trešajā jau pacients izrakstās. Ārstniecības process ilgst nedēļām, un reizēm pat nav nepieciešamas dārgas manipulācijas, vienkārši ilgstošs darbs,” par savas vadītās iestādes specifiku stāsta Ērglis.
Iestādes personālam situācijā ar valsts pasūtījuma samazinājumu nelielu stabilitāti sniedz tas, ka tā izpilda gan valsts pasūtījumu, gan apkalpo maksas pacientus.
Kā informēja Ērglis, pašlaik iestādē uzturas 38 maksas pacienti un iestādes personāls ir samazināts atbilstoši pacientu skaitam.
Jau ziņots, ka Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra līgumus par neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu 24 stundas diennaktī visos piecos plānošanas reģionos slēgs ar 20 slimnīcām, 30.jūnijā nolēma Ministru kabinets.
Plānots, ka deviņas iestādes kļūs par aprūpes slimnīcām, 12 būs specializētās slimnīcas, 29 slimnīcas sniegs tikai ambulatoro aprūpi, bet specializētos veselības aprūpes pakalpojumus turpinās sniegt Latvijas Infektoloģijas centrs un Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra.
Vienlaikus valdība noteica, ka mēneša laikā pārējām slimnīcām ir iespējams vienoties par slimnīcu apvienību veidošanu, līdz ar to pēc mēneša šo slimnīcu sarakstu būs iespējams koriģēt.
Līdz šim Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra līgumus slēdza ar 59 slimnīcām.
LETA
Komentāri