
FOTO: publicitātes
Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar vairāk nekā 30 Latvijas pašvaldībām aicina iedzīvotājus pieteikties bezmaksas mācībām, lai attīstītu savas digitālās pašapkalpošanās prasmes un apgūtu dažādus e-pakalpojumus patstāvīgai lietošanai.
Lai pieteiktos mācībām, ir jāaizpilda pašnovērtējuma zināšanu tests, kas palīdzēs noteikt visatbilstošāko mācību līmeni, un jāpiesakās vēlamajam mācību līmenim konkrētā mācību vietā. To var izdarīt patstāvīgi www.stars.gov.lv tīmekļvietnē vai dodoties uz tuvāko Cēsu novada klientu apkalpošanas centru vai bibliotēku, kur darbinieki palīdzēs pieteikties mācībām.
Mācības tiek organizētas trīs līmeņos: 1. līmenis: pamata digitālās prasmes – datora un telefona lietošana, interneta un e-pasta lietošana, un drošības pamati internetā; 2. līmenis: pamata digitālās pašapkalpošanās prasmes – internetbankas lietošana, WhatsApp lietošana, pirkumi internetā un elektroniskā identifikācija; 3. līmenis: vidējā līmeņa digitālās pašapkalpošanās prasmes – e-paraksta izveidošana, e-adrese, e-pakalpojumi un elektroniskās deklarēšanās sistēmas lietošanas pamatprincipi. Katrs no mācību līmeņiem ilgst sešas astronomiskās stundas.
Mācības iespējams apgūt dažādos veidos: klātienē – izglītības iestāžu telpās Cēsu novadā, tiešsaistē ar pasniedzēja-mentora atbalstu vai pašmācību ceļā. Par veiksmīgi apgūtu izglītības programmas līmeni dalībnieki saņem digitālu apliecību.
Saskaņā ar Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa datiem, tikai 45% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir digitālās pamatprasmes. Lai sasniegtu Eiropas Savienības nosprausto mērķi līdz 2030. gadam sasniegt 80%, 2024. gada nogalē VARAM sadarbībā ar Latvijas valstspilsētu un novada pašvaldībām uzsāka vērienīgu Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projektu “Sabiedrības digitālo prasmju attīstība”. Projekts noslēgsies 2026. gada 30. aprīlī, plānojot iesaistīt vismaz 40 000 Latvijas iedzīvotāju
Komentāri