Par Valkas novada domes izpilddirektoru kļuvis partijas “Pilsoniskā savienība” (PS) pārstāvis un līdzšinējais Valkas pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Bašķis, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
Valkas novada domes deputāti apstiprinājuši arī divus novada domes priekšsēdētāja vietniekus – Viesturu Zariņu (PS), kurš pirms tam ieņēmis Valkas rajona padomes galvenā speciālista – jurista amatu, kā arī Tautas partijas pārstāvi Undu Ozoliņu, kura līdz šim bijusi Valkas domes priekšsēdētāja.
Deputāti apstiprinājuši arī domes priekšsēdētāja, viņa vietnieku un izpilddirektora darba algu. Novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs (LZS) katru mēnesi saņems 1200 latus, priekšsēdētāja vietnieki 1050 latus, savukārt novada domes izpilddirektors pelnīs 1000 latus mēnesī.
Kā pastāstīja Albergs, jau novada domes sēdes laikā, apstiprinot amatpersonu atalgojumu, viņš uzsvēris, ka ja būs nepieciešams, alga tiks samazināta pilnīgi visiem. “Ja radīsies tāda nepieciešamība, algas tiks samazinātas visiem, lai novads varētu realizēt savas funkcijas.”
Vakar Valkas novada domes sēdē apstiprinātas arī četras komitejas. Turpmāk novadā darbosies Finanšu un attīstības komiteja, Saimniecisko lietu komiteja, Sociālo lietu komiteja un Izglītības, kultūras un sporta komiteja.
Līdz šī mēneša beigām Valkas novada domes sēdē tiks apstiprināta novada struktūra. Tad arī būs precīzi zināms, kādas nodaļas un speciālisti jaunajā novadā strādās. Pagaidām, kamēr speciālisti amatos nav apstiprināti, darba uzdevumi tiek uzdoti ar rīkojumu palīdzību.
“Nevaru apgalvot, ka pašvaldībā turpinās strādāt pilnīgi visi darbinieki, kas līdz šim. Tiem cilvēkiem, kuriem pašreizējā nodaļā darba vietas vairs nebūs, mēs iekšēji meklēsim iespēju piedāvāt darbu kādā citā struktūrvienībā. Domāsim, kā labus speciālistus izmantot mūsu vajadzībām,” pastāstīja Albergs.
Novadā tiks izveidoti arī pagastu pārvaldnieku amati, un pašlaik tiek strādāts pie apvienotā novada budžeta.
Uz jautājumu par to, vai novadā izdosies saglabāt visas izglītības iestādes, Albergs pagaidām nevar sniegt konkrētu atbildi. “Esam noskaņoti skolas saglabāt. Jau strādājot Valkas rajona padomē, esmu saskāries ar skolu jautājumu, zinu, ka apkārtējās pašvaldībās skolās ir no 60 līdz 80 bērniem. Turēsimies pie tā, ka skolas nelikvidēsim, bet domāsim, kā optimizēt, izvairīties no liekiem izdevumiem, lai skolu varētu nodrošināt pēc iespējas tuvāk bērnu dzīves vietai. Tas pats attiecas uz mūzikas un mākslas skolām – esam noskaņoti saglabāt vienalga cik lielā apjomā, jo likvidējot mēs varam zaudēt daudz vairāk,” stāsta Albergs.
Vēl viens no būtiskākajiem jautājumiem, kuru novada dome nolēmusi risināt vienu no pirmajiem, ir uzņēmējdarbības atbalsts.
“Mums ļoti jādomā, kā palīdzēt uzņēmējiem. Esam pierobežas maliņā un vienmēr to esam izjutuši. Daudzas saites pierobežā apstājas likuma vai valodas dēļ, kas īpaši ietekmē mazo uzņēmējdarbību. Esam iecerējuši novada domē izveidot spēcīgu un zinošu Attīstības un plānošanas nodaļu, kura varētu pārraudzīt arī uzņēmējdarbības jomu. Ir iecere izveidot arī novada Uzņēmējdarbības atbalsta fondu,” informē jaunais novada domes priekšsēdētājs.
Viena no lielākajām jomām, pie kuras jau tuvākajā laikā uzsāksies darbs, ir sociālās palīdzības sakārtošana novadā. “Vēlamies sākt darbu tagad, lai rudenī sociālā palīdzība būtu sakārtota un iedzīvotāji to varētu saņemt. Pašlaik, pēc manā rīcībā esošās informācijas, sociālajai jomai atvēlētie līdzekļi Valkas pilsētā un pagastos nav pārtērēti. Pilsētā ir ievēroti noteikumi, pēc kuriem palīdzība piešķirama, un līdzekļi ir iztērēti paredzētajā apjomā. Speciālisti ir labi strādājuši un izdevumus saplānojuši.”
LETA
Komentāri