Otrdiena, 23. aprīlis
Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita

Par skaistu māju saņem naudu

Druva
23:00
08.08.2006
1

Kā “Druvai” pastāstīja domes būvniecības, teritoriālās plānošanas un nekustamo īpašumu nodaļas sekretāre Daiga Bernovska, konkursā pirmo vietu nepiešķīra, bet tai paredzēto naudas prēmiju sadalīja veicināšanas prēmijās.

Otro vietu dalīja SIA „Apgāds Zvaigzne ABC”, vadītāja Vija Kilbloka, un SIA „Latio vērtētāji & konsultanti Vidzemē” – īpašnieki Guntis Jansons un Jānis Biernis, katrs saņemot naudas prēmiju 1500 latu.

Trešo vietu piešķīra Pils ielai 12, kā īpašnieks ir Iekšlietu ministrija, bet lietotājs – Cēsu rajona policijas pārvalde, izmaksājot naudas prēmiju Ls 500. Otru trešo vietu ieguva ēka Vienības laukumā 1, kas pieder SIA „Hotel kolonna” – vadītāja Margarita Platace, saņemot naudas prēmiju arī Ls 500.

Konkursā atzinību un veicināšanas prēmijas saņēma arī īpašnieki Edīte Kandere un Juris Holsts par objektu Rīgas ielā 10. Veicināšanas prēmija Ls 200.

Cēsu svētā Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze un draudzes priekšnieks Raimonds Kiršfelds saņēma veicināšanas prēmiju Ls 100 no Cēsu pilsētas domes budžeta līdzekļiem un 300 eiro lielu dāvinājumu no SIA ''Laukums'' (direktors Aivars Sproģis) par objektu Rīgas ielā 12.

Astrīda Leite par objektu Piebalgas ielā 1 saņēma veicināšanas prēmiju 100 latu no Cēsu pilsētas domes budžeta līdzekļiem un 300 eiro lielu dāvinājumu no SIA „Laukums”.

Īpašnieki Dainis Okrašinskis un Pēteris Birbels par objektu Lielā Katrīnas ielā 22 tika apbalvoti ar veicināšanas prēmiju Ls 200, bet ēkas Lielā Skolas ielā 7 īpašniece Eva Staltmane un īpašuma nomniece Inese Osīte saņēma veicināšanas prēmiju Ls 150.

Par objektu Lenču ielā 3, fasādes remontu īpašuma nomnieks SIA „L&B”, vadītāji Aigars Bērziņš un Vilmārs Tomsons, saņēma veicināšanas prēmiju 150 latu, bet par objektu Krišjāņa Valdemāra ielā 3, īpašnieks Andris Braučs ieguva veicināšanas prēmiju 100 latu.

Cēsu dome izteica atzinību Cēsu pilsētas pašvaldības aģentūras “Vidzemes vēstures un tūrisma centrs” direktoram Mārtiņam Malceniekam par ieguldīto darbu fasādes sakopšanā Izstāžu namā Pils laukumā 3.

“Apgāda Zvaigznes ABC” direktore Vija Kilbloka par piešķirto novērtējumu bija pārsteigta un gandarīta. “Nekad dzīvē un nekur Latvijā neviens mūsu grāmatu nams neko tādu nav piedzīvojis, kad vietējā pašvaldība pasaka paldies un vēl iedod naudu. Tas mums uzliek lielus pienākumus un atbildību arī turpmāk,” teica Vija Kilbloka.

Kā “Druvai” pastāstīja vērtēšanas žūrijas komisijas priekšsēdētājs Andris Mihaļovs, konkursa princips balstījies uz to, vai plānotais darbs fasādes sakopšanā pabeigts līdz 1. jūlijam. “Konkursa galvenais mērķis bija stimulēt namīpašniekus piedalīties vecpilsētas sakopšanā. Kaut arī prēmijas nebija pārāk lielas, tās tomēr radīja gandarījums un iedvesmu darboties tālāk. Domē spriežam, ka nākamajā gadā no privatizācijas fonda konkursa galvenās prēmijas vajadzētu palielināt līdz 10 tūkstošiem latu. Tā arī ir domes līdzdalība pilsētas sapošanā,” teica A. Mihaļovs.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
7

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
14

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
22

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
41

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
50
1

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi