Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Par noteikumiem laukumā un dzīvē

Jānis Gabrāns
00:00
04.01.2024
5
Probacija

Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem aizvadīta kārtējā Valsts probācijas dienesta rīkotā akcija “Cilvēks – cilvēkam”, kas notika futbola gaisotnē.

Akcijas pirmsākumi meklējami pirms 20 gadiem, kad probācijas dienests dibināts, un katru gadu divas reizes – pirms vasaras un ziemas Saulgriežiem – tāda tiek rīkota arī Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.

“Pirmos desmit gadus darbojāmies paši, bet no 2014.gada sākām piesaistīt sadarbības partnerus,” stāsta Valsts probācijas dienesta pārstāvis Imants Mo­zers. “Sākām noskaidrot, kādas jomas, profesijas interesē jauniešus, kuri uzturas šajā iestādē, un aicinājām cilvēkus, lai dalās pieredzē.    Galvenokārt tie ir mūziķi un sportisti. Katru gadu personības, kas interesē jauniešus, iepazīstina ar savu profesiju, hobijiem, dzīves gaitām, ar savām labajām vai kļūdainajām izvēlēm.”

Šogad tikšanās tēma ir futbols. Valsts probācijas dienesta sadarbība ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) sākusies pirms dažiem gadiem, bet šajā rudenī parakstīts memorands par sadarbību, rīkojot pasākumus, kas vērsti uz probācijas klientu sociālo iekļaušanu, lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un veselīga dzīvesveida veicināšanu    LFF organizētajos treniņos, draudzības spēlēs, citos sporta pasākumos. I. Mozers uzsver, ka memoranda ietvaros šis ir pirmais oficiālais pasākums, lai gan  futbols bijis centrā arī vasaras akcijā: “Pie jauniešiem viesojās virslīgas kluba “Metta” spēlētāji, treneri, komandas vadība. Notika fiziskās sagatavotības treniņš, spēle, pēc tam saņēmām informāciju, ka puišiem ir vēlme saprast tiesāšanas nianses. Spēlēt viņiem patīk, bet esot neskaidrības par noteikumiem.”

Tāpēc šoreiz uz tikšanos ar jauniešiem bija uzaicināts LFF tiesnesis Jurijs Popovičenko, lai jauniešus iepazīstinātu ar telpu futbola specifiku un tiesāšanas detaļām.
J.    Popovičenko “Druvai” atzina, ka patīkot darbs ar jauniešiem: “Ar viņiem darbojos gandrīz 40 gadus. Man vienmēr paticis dalīties pieredzē, mācīt, sekot līdzi jauniešu izaugsmei. 37 gadus esmu LFF licencēts treneris, tiesnesis, inspektors un instruktors, no 2014 gada arī reģionu tiesnešu koordinators. Runāt ar šiem jauniešiem par noteikumu ievērošanu ir simboliski, varbūt kāds aizdomāsies, kā noteikumi, kas jāievēro uz laukuma, varētu sasaukties ar noteikumiem, kas jāievēro dzīvē. Varbūt tādas sarunas radīs viņos interesi par tiesāšanu, vēlmi mācīties, lai kļūtu par tiesnešiem.”

LFF futbola sociālās atbildības speciāliste Alise Pētersone atzinīgi novērtēja jauno projektu: “Esmu gandarīta, ka tiek sperts pirmais praktiskais solis nesen uzsāktajā sadarbībā, jo futbols daudziem jauniešiem ir ne tikai sporta veids, bet arī dzīvesveids un dzinulis, lai mainītos pozitīvā virzienā.
Manuprāt, Jurija Popovi­čenko plašā pieredze ir liels ieguvums šai tikšanās reizei. Savas karjeras laikā viņš strādājis ar dažādiem bērniem, viņam ir spēja veidot kontaktus, redzēt katra jaunieša stiprās puses, tās motivēt. Tā vērtība, kas ir jauniešiem šajā iestādē, ir laiks, un mēs dodam iespēju šo laiku pavadīt lietderīgi.”

Arī I. Mozers norādīja, ka ir lietderīgi caur sportu dot iespēju padomāt arī par tēmām, kas būtiskas: “Vienkārši stāstot par dzīves vērtībām, rezultātu sasniegt grūti, tā jaunieti var nesasniegt, bet, ja tas notiek caur spēli, caur kopīgu darbošanos, rezultāts var būt cits. Tāpēc jau akcijas moto ir – cilvēks cilvēkam! Daloties ar savām zināšanām, pieredzi, darba    ieguldījumu,    varam veidot labāku sabiedrību.”

Pēc lekcijas kopā ar iestādes jauniešiem notika arī telpu futbola spēle.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
39

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
64

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi