Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Noteikumus spēles vidū nemaina

Druva
23:00
03.04.2006
1

Uzņēmēji atzīst, ka Ekonomikas ministrijas ieteikums apvienot abos uzsaukumos paredzēto Eiropas struktūrfondu finansējumu komercdarbības infrastruktūras modernizācijai un pārtraukt pieteikumu pieņemšanu, izmetīs aiz konkurences borta ražotājus, kuri paļāvās uz valdības solījumu izsludināt otru pieteikšanās termiņu.

SIA “Tīrības nams” direktors Gvido Sabulis asi kritizēja ministrijas piedāvājumu.

-Uzņēmēji, kuri gatavojas maijam, tiek pasludināti par zaudētājiem, pirms spēle beigusies, jo spēles laikā tiek mainīti noteikumi. Kad tas beigsies?! Dodiet mums iespēju nospēlēt spēli līdz galam, – sašutis savu viedokli pauda uzņēmējs.

-Jāpieņem visi projekti, kas tiek gatavoti pieņemšanas kārtai maijā. Nedrīkst mūs šķirot marta un maija uzņēmējos,- sacīja SIA „VAR – C” valdes priekšsēdētājs Gints Vārtiņš.

G.Vārtiņš uzsvēra, ka iesniegto projektu izvērtēšanā galvenajam kritērijam jābūt projektu kvalitātei, uzņēmuma reputācijai, iepriekšējo finansiālo darbību caurskatāmībai, pieredzei. Tas mazinātu risku veidoties uzņēmējdarbībai bez tālejošiem mērķiem un garantētu, ka atbalstu nesaņem uzņēmumi – viendienīši.

Uzņēmēji atzina, ka attīstīs ražotnes arī bez Eiropas naudas. Taču sarunas dalībnieki uzsvēra, ka līdz ar to ražotājs nokļūs nelabvēlīgos konkurences apstākļos gan vietējā, gan visa ES tirgus ietvaros.

–Citu valstu pieredze ir sekmēt ekonomisko attīstību, atbalstot uzņēmējus ar līdzfinansējumu darbības paplašināšanai un konkurētspējas paaugstināšanai jaunajās ES valstīs, – skaidroja Cēsu domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs.

Diskusijā tika uzsvērts, ka atbalsta saņēmējs nav vien uzņēmējs. Īstenojot projektus, tiks radītas jaunas darba vietas, labiekārtotas vecās, paaugstināta uzņēmuma konkurētspēja, kas nodrošinās darbu un algu daudziem cilvēkiem.

-Protams, var jau teikt, ka, arī nesaņēmis iespēju pretendēt uz Eiropas līdzekļiem, uzņēmējs kaut kā izkulsies. Bet vai kāds iedomājas, ka līdz ar uzņēmēju kulsies strādājošie, viņu ģimenes?- sacīja G.Sabulis.

Cēsu uzņēmēju kluba prezidents, darba devēju konfederācijas pārstāvis Arkādijs Suškins vērtēja, ka skandālu ar pieteikumu pieņemšanu nevar vērtēt tikai kā aiz borta palikušo uzņēmēju problēmu. Jautājums ir daudz plašāks, notikumos ar struktūrfondiem ir iesaistīti gan darba devēji un ņēmēji, gan valdība, arodbiedrības un citi.

Diskusijā vairākkārt izskanēja doma, ka kritērijos, pēc kuriem vērtē modernizācijai pieteiktos projektus, pārāk maz ņemts vērā reģionālais aspekts. Nākamajās atbalsta programmās šī kļūda jālabo.

-Izstrādājot dokumentus 2007.-2013.gada plānošanas perioda grantu shēmu apsaimniekošanai, nepieciešams identificēt pašvaldību prioritātes un izvērtēt finansiālās vajadzības, aktualizēt un skaidri nodalīt valstī reģionālo politiku, ņemt vērā nacionālo attīstības plānu, nosakot tam atbilstošas nozaru prioritātes, -sacīja G.Vārtiņš.

Diskusijas dalībnieki atzina, ka joprojām sabiedrisko atbalstu saņem aktīvākais, informētākais un finansiāli spēcīgākais Rīgas reģions. Uzņēmēji vēstulē valdībai uzsvēra arī to, ka pirms nākamo atbalsta programmu sagatavošanas gaida precīzākas prognozes un plānošanu, plānotā finansējuma aprēķinus.

Diskusijā piedalījās arī SIA „Reifeks” rīkotājdirektors Andris Vasins, SIA ”Soldomirk” valdes priekšsēdētājs Modris Krieviņš, IU „Kobalts” direktors Jānis Baikovskis, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Cēsu un Valmieras nodaļas vadītāji Kārlis Tomsons un Juris Sleņģis, valsts sertifikācijas un testēšanas centra speciāliste Inga Kalniņa.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
7

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
11

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
20

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
47

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
34

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi