Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Neziņa par turpmāko darbību

Druva
00:00
20.03.2006
7

“Kamēr jautājumus cenšas kārtot, man nav jums ko teikt. Ministrija ir par to, lai mēs darbotos. Jāsakārto īpašuma tiesības. Protams, ka skatos cerīgi. Katrs cilvēks taču cerīgi skatās, ja tā nav, tad nav vērts dzīvot,”

atbildēja Sarma Markusa, uzskatot, ka tiek sacelta veltīga ažiotāža. Sociālās aprūpes centrs šajā ēkā darbojas kopš 1958.gada un acīmre-dzot izveidojies maldīgs priekš-stats, ka tā būs vienmēr. Pašlaik tiek remontēta arī nodarbību telpa un direktore ir cieši pārliecināta: ”Remontējamies, dzīvojam, netaisāmies mirt!”

Sociālās aprūpes centra ēka pieder kādai Amerikas latvietei. Pašlaik pagasta pašvaldība meklē risinājumu, bet optimisma deva ir visai niecīga.

“Sociālās aprūpes centrs varēs darbu turpināt, ja mums izdosies īpašumu atpirkt. Esam veikuši inventarizāciju un sazinājāmies ar ēku un zemes īpašnieces pilnvaroto personu. Viņš šajās dienās dosies uz Ameriku un aprīļa sākumā zināsim atbildi. Ir bijusi runa, ka sieviete varētu īpašumu pārdot. Jautājums- par kādu summu? Ja tā būs saprātīga, tad sarunas turpināsim,” uzsvēra Nītaures pagasta padomes priekšsēdētāja Inese Menģele, pagaidām nenosaucot konkrētas summas, kas dotu cerību vairāk nekā 20 nītauriešiem, galvenokārt sievietēm, nepalikt bez algota darba un secīgi ģimenēm ar daudz zemākiem mēneša ienākumiem.

“Pārsvarā centrā strādā sievietes, kurām aug skolas vecuma bērni, arī mazāki. Tieši par to pašvaldība visvairāk uztraucas. Bet atkārtoju, ka budžetā nav līdzekļu šādam pirkumam. Ja varētu īpašumu atpirkt par kadastrālo vērtību vai tuvu tai, tad meklēsim iespējas. Pašlaik izvēle ir īpašnieces ziņā,” tā I. Menģele. Pagaidām zināms vien tas, ka gados vecā kundze savā dzimtas īpašumā neatgriezīsies, bet viņai ir bērni.

Kamēr notiek sarunas par to, vai centram būt vai ne, tā iemītnieki apgalvo, ka viņiem te ir īstās mājas, bet darbinieki ir neziņā, ko darīs, ja darba vieta netiks saglabāta.

“Esmu pieradusi aprūpēt un uz-klausīt cilvēkus. Darbs man ļoti patīk. Pastāvīgi jūtos nedroši, jo, darbu zaudējot, Nītaurē nezinu, kur citu atrast,” sarunā atklāja aprūpētāja Vija Ķauķīte, kura ar klientiem darbojas un katru dienu aprunājas jau piecus gadus. Par viņu tāpat kā vadītāju un citiem centra darbiniekiem klienti saka: “Kā atnāk, tā saulīte pie mums iespīd.” Tā ir lielākā samaksa par darbu, jo finansiālā atlīdzība tikai nedaudz pārsniedz valstī noteikto minimālo mēnešalgu.

“Man te tikpat kā māja. Kad neviens mani nesanervozē, tad esmu laba,” sacīja Klementīne Barāne, kura centrā ievietota 17 gadu vecumā, tagad viņai ir 66 gadi. “Nītaurē” pagājis viss mūžs.

“Tas apliecina mūsu vēlēšanos un vajadzību šeit būt,” vēlreiz uzsvēra direktore Sarma Markusa, kuru sveicina katrs klients un pēc aprunāšanās ar slimajiem cilvēkiem šķietami skarbajai direktorei acīs vīd asaras. Centra nākotne ir nevis tās darbinieku, bet ēkas īpašnieces ziņā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
24

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
43

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
47

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
55

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
66

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
34

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi