Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Negulētās nedēļas nogales

Druva
23:00
18.06.2007
1

Nedēļas nogalē dzīve pilsētas centrā parasti sit augstāku vilni, klubos pulcējas vairāk cilvēku, lielāki un mazāki tusiņi notiek telpās un ielās. Bet ne jau visiem tas sagādā tikai prieku, gan rubrikā “Hallo, “Druva””, gan privātās sarunās ne reti dzirdams, ka vasaras naktīs pilsētas centrā brīvdienās nav iespējams gulēt.

Izsisti logi, pie…. pagalmi

Mēdz teikt, kad vadzis pilns, tas lūst. Šoreiz tas bija lūzis Pils ielā dzīvojošajiem cēsniekiem, kuri ar pretenzijām par neciešamajiem apstākļiem vērsās pie domes priekšsēdētāja Ginta Šķendera. Lai pārrunātu iespējamo situācijas risinājumu, pilsētas mērs uz sarunu aicināja iedzīvotājus, valsts un pašvaldības policijas darbiniekus, spēļu zāles “Bumerangs” un kafejnīcas “Aroma” pārstāvjus.

Iedzīvotāji emocionāli stāstīja, ka brīvdienu naktīs dzīvokļos nav iespējams gulēt, jo visu nakti uz ielas skan skaļa mūzika, bļaustās iereibuši cilvēki, notiek kautiņi. Turklāt ielas tiek piedrazotas, pagalmos nakts tusētāji kārto dabiskās vajadzības. Ja agresivitāti neizdodas mazināt kaujoties, tiek sisti logi.

“Kamēr nebija “Bumerangs” un “Aroma”, dzīvojām mierā un klusumā. Protams, pēc pasākumiem Pils parkā dažkārt bija skaļāk, bet no tiem nāca pozitīvi noskaņoti cilvēki. Tagad nedēļas nogalēs valda tikai negācijas – kautiņi, lamāšanās. Ja vakaros nākas iziet ciemos, nav zināms, vai ar veselu ādu tiksim mājās,” stāstīja Pils ielas iedzīvotāji.

Arī salonam “Fotolukss” jau trīs reizes izsisti logi, un pagalms, kas atrodas aiz tā, allaž ir pievemts, piečurāts, piemētāts atkritumiem un sasistiem stikliem.

Klāstošie izteica pieņēmumu, ka, iespējams, klubu telpās valda kārtība, toties ēku apkārtnē ir pamatīgs bardaks. “Kā Cēsis izskatās ārzemnieku acīs, kuri rīta agrumā iet pastaigāties un redz visus tos nesmukumums,” jautāja kāds no Pils ielas iedzīvotājiem.

Dažs bija noskaņots ļoti kategoriski, pieprasot vai nu aizvērt šos klubus, vai ierādīt iedzīvotājiem citu dzīves vietu. Vainīgi mašīnās tusētāji

“Baltic Gaming” Vidzemes reģionālais menedžeris Jānis Tipsis, kurš pārstāvēja spēļu zāli “Bumerangs”, atzīmēja, ka visas nelaimes nevar novelt uz klubiem un spēļu zālēm: “Centrā vakaros uzturas divu veidu cilvēki. Daļa iet klubos, iedzer un kulturāli izklaidējas, bet otra daļa, kas arī grib tusēt, bet uz klubiem neiet. Viņi sēž mašīnās, no tām skan skaļa mūzika, notiek dzeršana, viss liekais tiek mests turpat zemē. Un tieši šie ir tie, kas

meklē tuvāko vārtrūmi, lai nokārtotu dabiskās vajadzības.”

Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis skaidroja, ka grūti cīnīties ar šiem tusētājiem mašīnās: “Zinām, ka notiek dzeršana, bet, kad piebraucam, viss ir mierīgi. Nevaram stundām sēdēt un gaidīt, kad auto sāks braukt, pat zinot, ka šoferis ir dzēris. Ar šo problēmu var cīnīties, aizliedzot automašīnām naktīs stāvēt konkrētās vietās. Tad varam sodīt par noteikumu neievērošanu. Šādi izdevās atrisināt problēmu Raunas ielā pie “Vidzemnieka”, arī Rīgas ielā pie bāra “Sarunas”.”

Arī rajona policijas pārvaldes kārtības policijas priekšnieks Jānis Goba apstiprināja, ka lielākās problēmas rada tie, kuri neiet klubos, lai gan arī no spēļu zāļu vadības varētu būt lielāka ieinteresētība problēmu risināšanā. Viņš informēja, ka policijā šogad saņemti aptuveni 20 iesniegumi par nekārtībām klubu tuvumā.

“Kad apsardze nemiera cēlājus izmet ārā, iekarsušie turpina kautiņus un vandalismu ārpusē. To apliecina arī tas, ka Valsts policija no “Bumeranga” nav saņēmusi nevienu izsaukumu, vienkāršāk izraidīt iereibušos no kluba, lai tie ārpusē dara, ko grib. Labāk būtu, ja izsauktu policiju, kas vainīgos savāktu jau laikus, tā izvairoties no negatīvajām sekām,” ierosināja J.Goba.

Runājot par pagalmu aiz “Fotoluksa”, kas pieder vairākiem īpašniekiem, G.Šķenders ieteica tiem vienoties un ierīkot vārtus, lai nepiederošie naktīs tur netiek iekšā. Tā ir vienīgā iespēja to pasargāt no piecūkošanas. Ja gribēs lauzt vārtus, par to var sodīt par īpašuma tīšu bojāšanu. Jāmeklē risinājums

“Aromas” īpašnieks Alvis Valainis norādīja, ka šajā biznesā strādā jau kopš 1983.gada un situācija visos laikos bijusi līdzīga: “Tāpat bija dzeršanas, kautiņi, skaļas dziesmas ielās, tiesa, varbūt to nebija tik daudz. Nav pareizi tagad visā vainot izklaides biznesu, jo paši vien šādu paaudzi esam izaudzinājuši. Tie, kuri apmeklē klubus un spēļu zāles, ir mūsu pašu cilvēki.”

Atliek vien piekrist šim apgalvojumam, jo klubos un spēļu zālēs nevienu ar varu aiz rokas iekšā nerauj un alkoholu mutē nelej. Tā ir brīva izvēle, un klubu aizklapēšana ciet situāciju neuzlabos, tusētāji vienkārši pārcelsies uz citu vietu. Jā, vienā pilsētas daļā situācija būs atrisināta, bet problēma samilzīs citviet. Jo arī no Rīgas ielā dzīvojošajiem dzirdēts, ka nedēļas nogalēs arī tur līdz rītam notiek aurošana, attiecību skaidrošana un automašīnu dzinēju skaļa rūcināšana. Un uz katra stūra policistu arī nenoliksi. Lai arī nedēļas nogalēs dežūrās tiek iesaistīti papildspēki, ar to ir par maz, lai aptvertu visu pilsētu.

Pilsētas mērs atzina, ka saprot iedzīvotāju neapmierinātību, jo nevienam negribas tīrīt citu atstātās drazas un mēslus, arī nakts miera traucēšana nav tīkama. Tāpēc nepieciešams rīkoties, lai situāciju uzlabotu.

“Pirmkārt, jādomā, kā aizliegt mašīnu stāvēšanu problemātiskajās vietās. Tiesa, aizliedzot stāvēt stāvlaukumā Pils ielā, cietīs tie godīgie iedzīvotāji, kuri grib normāli aiziet un pasēdēt klubos. Varbūt jādomā, ka maksa par automašīnu novietošanu jāiekasē arī nakts stundās.

Otrkārt, jādomā par video novērošanas sistēmas uzlabošanu, lai varētu fiksēt un sodīt vainīgos. Tas ir samērā efektīvs pasākums, jo šiem nemiera cēlājiem nepatīk uzturēties tur, kur viņus novēro,” teica G.Šķenders, iesakot vēlreiz tikties augustā, lai pārrunātu, kā situācija mainījusies.

J.Tipsis paskaidroja, ka rudenī spēļu zālē “Bumerangs” iecerēta rekonstrukcija, bāra zona tiks samazināta, tādējādi saruks arī ļaužu plūsma: “Ja agrāk bija standarts, ka 30 procentus aizņem spēļu zāle, bet pārējo – izklaides zona, pēc rekonstrukcijas būs otrādi. Tusētāji, dzērāji un trokšņa taisītāji nav mūsu

klienti. Nepieciešams uzlabot sadarbību ar iedzīvotājiem. Ja ir problēmas, no rītiem vajag ziņot, mēs skatīsim, kas vainīgs, ko varam līdzēt.”

Pēc diskusijas un saņemtajiem solījumiem kaut ko darīt lietas labā iedzīvotāji vēlēja, lai tik nu viss nepaliktu runu līmenī.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Seminārs "Dīķis kā mazdārziņš"

17:36
15.07.2024
6

SIA “Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības Cents” zivsaimniecības nodaļa) organizē izglītojošu semināru Cēsīs “Dīķis kā mazdārziņš – ierīkošana un uzturēšana” Norises datums 18.07.2024Ruckas muiža, Piebalgas iela 19, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101Laiks: 10.00 -15.00 Dalībniekiem būs iespējas iegūt zināšanas par zivju audzēšanu, zivju barošanu, par ūdens kvalitātes parametriem, kā izveidot tehniski pareizu zivju dīķi, kā arī […]

Vērtē Ungura veselību

00:00
15.07.2024
19

Ungura, Juvera, Ilzes, Nedža, Tauna un Niniera ezeros šovasar tiek veikta zinātniskā zveja un hidrobioloģiskā izpēte. Pētnieki kontrolzvejā novērtē zivju resursus, ņem ūdens paraugus, lai noteiktu ezera ekoloģisko stāvokli un zivju barības bāzi. Pie Ungura ikvienam bija iespēja parunāties ar pētniekiem, uzklausīt viņu secinājumus. “Ungurs ir viens no Latvijas priecīgākajiem ezeriem. Zivju sabiedrība ir veselīga, […]

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
28

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
28

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
64

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
4
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
4
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
4
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
5
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi