Ceturtdiena, 18. jūlijs
Vārda dienas: Aleksis, Aleksejs, Alekss

Nebeidzamā cīņa starp metālistiem, reperiem un…

Druva
23:00
20.04.2007
9
8lp Metalisti

Cik seni gan ir mūžsenie strīdi par modi, stilu, dzīves uzskatiem, klausāmām un nebūt ne tādām grupām. Jaunieši vienmēr ir centušies atrast sev tuvu stilu un izpaušanās veidu, tikai kādreiz varbūt tas nebija tik uzkrītoši. Mūsdienās lomas ir sadalītas strikti– metālisti, reperi, panki, emo, goti. Un tā varētu turpināt vēl un vēl… Taču, šķiet, nesaprotamākais ir tas, ka dažādu stilu pārstāvji īsti necenšas viens otru saprast, drīzāk nošķirties, jo atšķirīgā ir tik daudz.

Pavasarīgā pastaigā Cēsu Pils parkā sastapu trīs jauniešus – Raiti Dukaļski, Dzintaru Kroni un Līvu Rubeni. Jaunieši baudīja pavasari un atzina, ka ir priecīgi – ziema garām. Tik ļoti ir apnicis tusēt tikai pa dzīvokļiem. Gribas ātrāk sagaidīt siltu laiku, vasaras dažnedažādo pasākumu virkni un vienkārši izbaudīt to, ko dzīve sniedz.

Raitis: – Man pavasaris patīk, jo var jauki pavadīt laiku pilsētas parkos. Te var satikties ar draugiem un vienkārši pasēdēt.

Līva: – Mana vismīļākā vieta ir Pils parkā uz akmens tiltiņa. Te bieži satiekamies ar draugiem. Vasarā notiek jauki pasākumi, piemēram, Imantdienas. Taču domāju, ka pilsētā varētu būt vairāk pasākumu, kur jauniešiem izklaidēties.

Raitis: – Piekrītu. Un domāju, ka apmeklētāju netrūktu. Ir tik daudz jauniešu, kuri labprāt piedalītos pasākumos. Ideāli jau ir, ja tie notiek pilsētā, kurā tu dzīvo, nevis jābrauc uz Saldu, Valku, Madonu vai vēl kur citur. Varētu noorganizēt vēl vienus lielus pilsētas svētkus, kā pērn 800 gadu pasākumu. Tas bija ļoti interesants.

Dzintars: – Parkā var paslēpties no ikdienas pienākumiem.

Raitis: – Ziemā laiku pavadām pie draugiem dzīvokļos. Ir iecienīti draugi un dzīvokļi, kur tiekamies. Bet, protams, visu ziemu ir grūti nosēdēt telpās. Tāpēc gaidām silto laiku.

Līva: – Cēsīs īsti nav tādas vietas, kur jaunieši varētu sanākt kopā. Kādu laiku bija jauniešu māja, bet nekas tur īpašs nenotika. Pat ja būtu viena laba vieta, salaižot tajā dažādas publikas, nekas labs nebūtu.

Raitis: – Tas ir dažādais stils, mūzika un domāšana. Ir svarīgi, lai apkārt būtu līdzīgi domājoši cilvēki. Diez vai kopā ar neandertāliešiem varētu sanākt laba atpūta. Ir nepieciešami savi draugi. Es nevaru tusēt kopā ar reperiem vai vēl ko citu. Es nevarētu sēdēt vienā telpā ar viņiem. Šie cilvēki ir aprobežoti. Viņi nepieņem mūs, un mēs nepieņemam viņus. Taču es nenoliedzu, ka pazīstu normālus cilvēkus, kuri ir arī, piemēram, reperi. Taču, salaižot mūs kopā ar svešiem cilvēkiem, var sanākt kaut kas nelāgs.

Līva: – Šķiet, vecāki jau bērnībā iemāca saviem bērniem, ka tas ir slikti. Iet pa ielu panki, vecāki šausminās un savam bērnam saka: “Tu nekad man tāds nebūsi!” Bet kas tur slikts? Vecāki bērnos cenšas ieaudzināt kaut kādus stereotipus.

Raitis: – Ir svarīgi būt tādam, kāds esi. Man īpaši nerūp, ko par mani domā vai saka citi. Arī uz ielas izteiktas replikas mani vairs nesatrauc. Es sevi rādu tādu, kāds es esmu būtībā. Taču tagad es neievēroju, ka uz manīm skatās, bet principā skatās visi.

Līva: – Man nepatīk, ka cilvēki skatās virsū. Tā ir nepatīkama sajūta.

Raitis: – Man gan patīk, ka mani ievēro un skatās virsū. Es to nenoliegšu!

Dzintars: – Kāpēc man ir tik daudz pīrsingu un auskaru? Man patīk būt tādam, kāds esmu. To es daru sev, un man nerūp, ko par mani saka citi.

Raitis: – Tu varbūt esi Narciss?

Dzintars: – Jā, un es to atzīstu. Dažkārt problēmas ir maniem vecākiem. Viņi izsaka savas vēlmes, kādu mani vēlētos redzēt.

Raitis: – Kopš man palika 18 gadi, vecāki man neko nav uzspieduši vai lieguši. Esmu pieaudzis. Protams, mūziku mājās neklausos tā, lai tā traucētu pārējiem. Patiesībā daudzi cilvēku vērtē pēc ārējā izskata. Domā, ka mēs tik dzeram, dzīvē neko nesasniegsim. Arī veikalā ieejot, mums pievērš pastiprinātu uzmanību. Stereotipi? Saka jau, ka metālisti staigā ar netīriem matiem, pāris mēnešus nemazgātās biksēs un smakojošās zeķēs. Jā, es zinu arī tādus. Taču kopumā tā nav taisnība.

Līva: – Jā, bet šī attieksme diez vai kādreiz mainīsies. Cilvēku uzskati vienmēr ir bijuši tādi, kādi tie ir.

Dzintars: – Es domāju, ka pēc pāris gadiem uzskati un arī pavasaris būs diezgan līdzīgs. Nedomāju, ka es būšu krasi mainījies. Ar Rīgu gan savu nākotni nesaistu.

Līva: – Tikko iedomājos, ka pavasaris ļoti saistās vēl ar pārīšiem, kuri sēž parkos. Ja esi viens, tad sajūties diezgan nožēlojami. Taču pavasarim nav ne vainas.

Raitis: – Viss vēl priekšā. Viss notiks.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Amatas apvienības svētkos ceļ godā pļaušanu ar izkapti

00:00
18.07.2024
4

Nītaurē tikās pieci pagasti, kas savulaik veidoja Amatas novadu, tagad svinot apvienības svētkus. Bija daudz aizraujošu atrakciju un koncertu, bet zīmīgākais notikums – nītaurieši uzspodrināja senāk laukos neaizstājamās prasmes, proti, rīkoties ar izkapti. “Pļaušanai ar izkapti Nītaurē ir tradīcijas. Nītaurieši gan bijuši labākie Latvijas čempionātā pļaušanā, gan paši bijuši šo sacensību rīkotāji,” stāsta Nītaures kultūras […]

Pārstāvēt savu pagastu Kanādā

00:00
17.07.2024
81

Kanādā, Toronto, aizvadīti 16. Dziesmu un deju svētki. Tie tagad ir atmiņas, emocijas, prieks par kopābūšanu, satiktiem un iepazītiem cilvēkiem. Zaubes jauktā kora dziedātājiem neaizmirstams notikums, kuram veltīts daudz laika un enerģijas, lai kļūtu par Dziesmu svētku dalībniekiem. Pēc 2023.gada XXVII Vispārējajiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem zaubēnietis    Arnis Zvaigzne korim ierosināja braukt uz […]

Ar mākslu pret vardarbību

05:14
16.07.2024
13

Cēsīs, Raunas ielas 8 iekšpagalmā, garāmgājēji nevar nepamanīt sienas gleznojumu. Tajā sieviete, kurai uzglūn čūska, bet kāda roka uzbrucēju satver. Kā stāsta biedrības “Latvian Association for Youth Activists”  vadītāja Marija Groza, gleznojums simbolizē  solidaritāti un atbalstu pret vardarbībā cietušajāmsievietēm. Darba autore ir lietuviešu māksliniece Egle Narbutaite. “Vēlējos ilustrēt spēcīgu sievieti, kura spēj stāties pretī briesmām un […]

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
95

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Seminārs "Dīķis kā mazdārziņš"

17:36
15.07.2024
18

SIA “Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības Cents” zivsaimniecības nodaļa) organizē izglītojošu semināru Cēsīs “Dīķis kā mazdārziņš – ierīkošana un uzturēšana” Norises datums 18.07.2024Ruckas muiža, Piebalgas iela 19, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101Laiks: 10.00 -15.00 Dalībniekiem būs iespējas iegūt zināšanas par zivju audzēšanu, zivju barošanu, par ūdens kvalitātes parametriem, kā izveidot tehniski pareizu zivju dīķi, kā arī […]

Vērtē Ungura veselību

00:00
15.07.2024
49

Ungura, Juvera, Ilzes, Nedža, Tauna un Niniera ezeros šovasar tiek veikta zinātniskā zveja un hidrobioloģiskā izpēte. Pētnieki kontrolzvejā novērtē zivju resursus, ņem ūdens paraugus, lai noteiktu ezera ekoloģisko stāvokli un zivju barības bāzi. Pie Ungura ikvienam bija iespēja parunāties ar pētniekiem, uzklausīt viņu secinājumus. “Ungurs ir viens no Latvijas priecīgākajiem ezeriem. Zivju sabiedrība ir veselīga, […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
22
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
19
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
13
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
19
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
26
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi