Balstīt ģimenes – tāds mērķis bija ģimeņu centra “Mūsu nākotne” pirmajam rīkotajam pasākumam.
Visgrūtāk klājas bērniem, kuriem gan materiāli, gan garīgi augt dzīvē palīdz tikai viens no vecākiem. Tāpēc Cēsīs izveidojies ģimeņu centrs “Mūsu nākotne”, kas mazuļiem palīdzēs pietuvināties sabiedrībai, kļūt atraisītākiem. Sestdien notika pirmais organizācijas rīkotais pasākums. Bērni rotaļājās, zīmēja un atrada jaunus draugus, mācījās iejusties sabiedrībā, būt atklāti. Centra “Mūsu nākotne ” pārstāves bija sagādājušas cienastu un arī sarūpējušas humāno palīdzību – apģērbus, jo tuvojas taču ziema. Centrs rūpēsies par bērniem no piecu līdz desmit gadu vecumam, bet neatraida arī vecākus.
“Mūsu nākotne” priekšsēdētājas vietniece Gunta Būmane pastāstīja, ka daudziem bērniem valsts ekonomiskās situācijas dēļ ģimenēs klājas grūti, it sevišķi, ja bērni ir vairāki, bet viņus audzina tikai viens no vecākiem. “Mūsu darbs pirmām kārtām virzīts uz ģimenes saglabāšanu. Sniedzam atbalstu arī cilvēkiem, kuri izkrituši no sabiedrības aprites. Sociālo palīdzību jau viņi, iespējams, saņem, bet tā nespēj pacelt emocionālo pašsajūtu, lai spētu paši risināt savas dzīves problēmas, ” uzsvēra G.Būmane. Centra priekšsēdētāja Svetlana Gurska no Rīgas, kurai jau ir pieredze šo jautājumu risināšanā, teica, ka Cēsīs šis ir pirmais pasākums, uz ko aicinātas gan daudzbērnu ģimenes, gan vientuļās māmiņas vai tēvi ar saviem bērniem.
“Mūsu nākotne” Cēsīs nodibinājās šī gada aprīlī, tā ir brīvprātīgo organizācija, kuri vēlas palīdzēt līdzcilvēkiem. Organizācija pastāvēs no ziedojumiem un sponsoru atbalsta. “Šajā centrā apvienojās cilvēki, darīja to, redzot, cik ļoti sabiedrība slimo ar sociālajām problēmām, redzot, kas notiek ar bērniem. Kādam vajadzēja pasniegt roku tiem, kuriem pašiem šo dzīvi grūti pieņemt un apzināt,” teica S.Gurska un piebilda, ka domā, ka palīdzība izdosies, kaut gan cilvēki Latvijā ir samērā kūtri to pieņemt. “Tagad Rīgā notiek protesti pret valdības politiku, bet vai šie cilvēki zina, ko grib redzēt tās vietā? Mūsu centrs, piemēram, grib redzēt stipru ģimeni, lai nebūtu bezpajumtnieku, lai bērniem tiktu nodrošināts viss nepieciešamais izaugsmei par pilnvērtīgiem cilvēkiem, lai viņi saskatītu nākotni,” atzina S.Gurska, piebilstot, ka šādas palīdzības centri radīti gandrīz visās Latvijas pilsētās.
Viena no centra aktīvistēm Laima Dzemido ir pavāre skolā un redz, kādas problēmas sabiedrībā ir bērniem, ka viņi nereti uz skolu atnāk izsalkuši. Laima stāstīja, ka pieradusi palīdzēt ģimenēm, kurām ir materiālas grūtības, mājās izvārot zupu vai aiznesot ko dārzā izaudzētu. Palīdzot arī ar apģērbu. Tādēļ iesaistījusies centra “Mūsu nākotne” darbībā. “Žēlsirdība ir mans aicinājums,” pārliecināti saka L.Dzemido, uzsverot, ka augusi daudzbērnu ģimenē un trūkumu izzinājusi.
Pirmo “Mūsu nākotnes” pasākumu apmeklēja ne tik daudz ģimeņu, kā bija gaidīts, bet māmiņas, kas bija atvedušas savus bērnu uz rotaļām, jutās apmierinātas par to, ka šāda iespēja dota. Daudzbērnu māmiņa Daiga, kura savu uzvārdu negribēja minēt, atzina: labi, ka ir cilvēki, kuri interesējas par ģimeņu situāciju
valstī un sabiedrībā.
Pirmo pasākumu atbalstījuši vairāki sponsori, palīdzējusi Cēsu pašvaldības sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra, kas uzņēmusies ģimenēm izziņot par notiekošo pasākumu. Aģentūras pārstāve Ivita Puķīte atzina, ka apzinātas ģimenes, kuras varētu piedalīties pirmajā rotaļu stundā. “Uzskatu, ka ikviena nevalstiskā organizācija, kas darbojas sabiedrības labā, ir vērtīga,” uzsvēra I.Puķīte.
Komentāri