Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Ministrs sveic ieslodzītos

Druva
23:00
06.09.2006
1

Zinību diena iesākās ar svinīgo līniju skolas sporta zālē, kurā jauniešus vispirms uzrunāja skolas direktors Nikolajs Mazurs. Viņš informēja, ka šajā mācību gadā būs dažas puišiem patīkamas pārmaiņas. Visām klasēm tiks mācīta informātika, kā arī notiks sporta stundas.

“Vakarskolas programmā sporta stundas nav paredzētas, bet zinot, ka puišiem nepieciešams vairāk fizisko aktivitāšu, radām iespēju programmā iekļaut arī sporta stundas. Katrai klasei nedēļā būs divas sporta stundas,” informēja skolas direktors.

Tieslietu ministrs savā uzrunā skolēniem vēlēja labu uzvedību un sekmes, bet skolotājiem – izturību, jo viņi dara sabiedrībai ļoti nozīmīgu darbu un, pateicoties viņu pūlēm, puišiem ir iespēja atgriezties normālā dzīvē.

“Puiši reiz ir kļūdījušies, taču tas nenozīmē, ka viņi pārvilkuši svītru visai turpmākajai dzīvei. Viņiem ir iespēja tikt laukā no šī grāvja un atgriezties dzīvē,” teica G. Grīnvalds. Skolas pārstāvji pasniedza ministram balvu –grozu ar pašu dārzniecībā izaudzēto ražu.

Mācību nozīmību uzsvēra arī Cēsu nepilngadīgo audzināšanas iestādes priekšnieks Juris Baidaks: “Mācības – tas ir jūsu darbs. Izglītots cilvēks ir mūsu valsts lielākā bagātī-ba, un arī jūs varat būt viņu vidū. Iegūtās zināšanas un iemaņas jums noderēs, lai pēc atgriešanās brīvībā sāktu darba gaitas vai varbūt pat veidotu savu uzņēmumu.”

Svinīgajā pasākumā sveica arī divas skolotājas, kuras šajā skolā no-strādājušas 25 gadus – Gaļinu Bezdeņežnihu un direktora vietnieci Sarmīti Sviķi.

Pēc tam klašu audzinātāju pavadībā puiši devās uz pirmo stundu šajā mācību gadā. Cēsu 2.vakara (maiņu) vidusskolā notiesātie jaunieši var iegūt gan pamata, gan vidusskolas izglītību un saņemt izglītību apliecinošus dokumentus gluži kā visi citi Latvijas skolēni.

Skolas direktors “Druvai” pastāstīja, ka skolotāju štats ir nokomplektēts, šajā jomā problēmu neesot. Kolektīvs esot draudzīgs, skolotājas jūtoties droši un labi, to vislabāk apliecina fakts, ka pēdējos divos gados darbu sākušas četras jaunas skolotājas. Uzlabojoties arī puišu vēlme iegūt zinības.

“Pēdējos gados puiši pret mācībām izturas arvien nopietnāk, īpaši tas sakāms par 9.un 12.klases audzēkņiem. Puiši apzinās, ka izglītībai ir nozīme, lai varētu atgriezties reālajā dzīvē, lai iegūtu darbu,” teica N. Mazurs.

Ne tik labā stāvoklī ir materiāli tehniskā bāze. Iestādes vadība mi-nistru informēja par to, ka skolā trūkst dažādu mācību līdzekļu – grāmatu, burtnīcu, rakstāmpiederumu, krāsu, kā arī materiālu arodapmācībai. Ministrs solījis rūpēties, lai šīs vajadzības tiktu apmierinātas. Ar viņu apspriesta koncepcija, kas apstiprināta pērn – tajā paredzēts Cēsu audzināšanas iestādei novirzīt ap diviem miljoniem latu. Par šo naudu iecerēts uzbūvēt jaunas ēkas iestādes izmeklēšanas izolatoram, audzēkņu izvietošanai un citiem mērķiem.

Pamatīgs remonts būtu vajadzīgs sporta zālei, jo lietus laikā pa cauro jumtu telpā tek ūdens. G. Grīnvalds pastāstīja, ka aktuālāks ir jautājums par jaunu ēku celtniecību, nevis par veco, savu laiku nokalpojušo, rekonstrukciju.

“Ja teritorija atļauj, jādomā par jaunu, modernu ēku celtniecību. Uzbūvēt no nulles ir lētāk, nekā censties remontēt vecās. Tiek intensīvi domāts par infrastruktūras uzlabošanu ieslodzījumu vietās, tai skaitā jaunu cietumu un jaunu mācību iestāžu celtniecību. Darāmā ir daudz, tāpēc svarīgs ir privāto partneru atbalsts, jo tikai tā spēsim uzbūvēt modernas, mūsdienu prasībām atbilstošas ēkas. Uzņēmēju interese par šādiem projektiem ir, jo valsts ir stabils nomnieks privātam partnerim. Šāda prakse ir visā pasaulē, kāpēc lai Latvija būtu izņēmums,” teica G. Grīnvalds.

Kopumā Cēsu audzināšanās iestādē nepilngadīgajiem pašlaik sodu izcieš 130 jaunieši vecumā no 14 līdz 21 gadam.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Divi EP soļi, lai mazinātu zaļmaldināšanu

06:32
17.04.2024
8

Izpratne par videi draudzīgu dzīvesveidu daudziem kļūst par ikdienas normu. Arī tie, kas tam nepievēršas mērķtiecīgi, iegādājoties kādu lietu, pat tādu sīkumu kā iepirkuma maisiņu veikalā, bieži izvēlas to, pie kura ir norāde – bioloģiski noārdāms vai mazāk piesārņo. Taču ne vienmēr uzrakstiem, preču aprakstiem un ražotāju ziņām par it kā videi draudzīgu ražošanas ciklu […]

Amatierteātriem savs saiets

05:22
17.04.2024
11

Lai kopā pavadītu laiku, sevi parādītu un citus apskatītu, Kaives tautas namā    pašmāju amatierteātris “AkA” uzņēma ciemiņus: kaimiņus no Skujenes, Taurenes amatierteātri “Radi” un draugus no Murmastienas.    Viņus kopā bija saaicinājis Kaivena Runcis. “Kur humors, tur Runcim jābūt,” saka Kaives tautas nama vadītāja Agnese Caunīte-Bērziņa un piebilst, ka Kaivena Runcis, kad grib, tad […]

ASV koris dzied latviešu valodā

00:00
17.04.2024
20
1

ASV vīru koris “Faithful men” jeb “Uzticīgie vīri” ar sirsnīgu koncertu uzstājās Cēsu pilsētas pansionātā, uzņēmumā “Designed to live”, kurā izgatavo protēzes karā cietušajiem ukraiņiem, un Liepas kultūras namā. Koncerttūre notiek visā Latvijā. Liepas kultūras nama vadītāja Sandija Pētersone pastāsta, ka 1992. gadā mācītājs no Tenesī štata bija Latvijā un apmeklēja arī Liepu, viņam te […]

LTAB brīdina: izveidota viltus mājaslapa un sociālo tīklu profili, lai vāktu personu datus

15:24
16.04.2024
33

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) brīdina, ka izmantota biroja identitāte un izveidota viltus interneta vietne, Tajā izsludināts konkurss, kuram iedzīvotājus aicina atstāt savus personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos, tāpēc LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju, tostarp bankas konta numurus, par sevi un sev […]

Kompensācijas mežu īpašniekiem

13:39
16.04.2024
20

Var pieteikties uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) līdz 15. maijam pieņem iesniegumus no privāto mežu īpašniekiem uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem. Pieteikumus var sūtīt uz pārvaldes e-adresi, pa pastu vai iesniedzot klātienē kādā no pārvaldes […]

Smiltenē, brīvi iekļūstot šķūnī, nozog motorzāģi

13:32
16.04.2024
23

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 67 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 104 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 61 par ātruma pārsniegšanu, kā arī vienā gadījumā automašīnas vadītājs […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
17
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
25
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi