Vakar Aizkraukles novada domē pārstāvji no Madonas slimnīcas un pašvaldības ar Aizkraukles kolēģiem vienojās par nodomu veidot slimnīcu apvienību, taču tās īstenošanu apdraud Veselības ministrijas plānotais finansējums.
Aizkraukles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Silaraupa informē, ka vakar notika Aizkraukles novada domes un SIA “Aizkraukles slimnīca” vadības tikšanās ar Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāju Bruno Kokaru, kuras laikā tika runāts par abu slimnīcu apvienošanās iespējām.
Līdz gala lēmumam abas puses nenonāca, vien vienojās, ka ir nodoms veidot šādu apvienību, ja valsts ļautu saglabāt slimnīcu esošo statusu un sniegtu lielāku finansējumu, taču šādu iespējamību noraidīja Veselības ministrijas pārstāvji, ar kuriem pašvaldību un slimnīcu vadītāji konsultējās pa tālruni tikšanās gaitā, līdz ar to, visticamāk, šādu apvienību neveidos.
Tikšanās laikā tika runāts gan par to, kāds ir stāvoklis katrā slimnīcā, kādas ir kredītsaistības, gan par to, kādi varētu būt nosacījumi abu slimnīcu apvienošanās gadījumā. Aizkraukliešus apmierināja Madonas pārstāvju nostādne slimnīcu apvienību veidot uz līdzvērtīgiem nosacījumiem. Ņemot vērā, ka Madonā ir spēcīga traumatoloģijas nodaļa, viens no apvienošanās nosacījumiem būtu Madonā saglabāt traumatoloģijas nodaļu, savukārt aizkraukliešiem atdot neiroloģijas pacientus, informēja Silaraupa.
Abu pašvaldību pārstāvji nav apmierināti ar netaisnīgo finansējuma sadalījumu slimnīcām, uzskatot, ka valdība cenšas vienu mērauklu piegriezt gan Rīgā esošajām, gan reģionos esošajām slimnīcām, taču tas nav taisnīgi, ņemot vērā, ka reģionos starp slimnīcām ir lielāki attālumi nekā galvaspilsētā.
Aizkraukles novada un Aizkraukles slimnīcas vadība joprojām meklē risinājumu saglabāt Aizkraukles slimnīcu, kā vienu no iespējām tiek minēta sadarbība ar privātajiem investoriem.
Iespēju saglabāt stacionāru Aizkraukles slimnīcā varētu dot apvienošanās ar Madonas slimnīcu, kam esot labvēlīgi apstākļi, – tā 17.jūlijā ieteikusi Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (TP), apmeklējot Aizkraukles slimnīcu un pašvaldību.
SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētājs Ēriks Vizulis skaidro, ka piedāvātā ideja par apvienošanos ar Madonu ir vērā ņemama, bet nemaina pašreizējo situāciju. Apvienošanās rezultātā varētu piesaistīt Eiropas Savienības (ES) finansējumu, kas ir nākotnes jautājums.
“Tur ir daudz neskaidrību. Piemēram, nav zināms, vai pie ES naudas mēs tiktu pēc diviem vai trim gadiem. Tāpat pagaidām nav skaidrības, kā to vērtē Madonas slimnīca. Vispirms jau par to jāvienojas pašvaldībām. Tas būtu risinājums ilgtermiņā, bet tas neglābtu šā brīža situāciju,” skaidroja Vizulis.
Tiekoties ar aizkraukliešiem un novada mediķiem, Barča ieteikusi veidot apvienību ar Madonas slimnīcu, jo tā varētu saglabāt Aizkraukles slimnīcu, samazinot gultu skaitu un veidojot kopīgas nodaļas. Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, abas slimnīcas un arī pašvaldības varētu būt ieinteresētas šādā apvienībā.
Jau ziņots, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti 16.jūlijā un 17.jūlijā izbraukuma sēdē apmeklēja vairākas reģionālās slimnīcas, lai meklētu iespējas reorganizēt medicīnas iestāžu darbu, vienlaikus pēc iespējas saglabājot pakalpojumu pieejamību un mediķu darba vietas.
“Komisijas deputāti turpinās intensīvi apmeklēt slimnīcas reģionos, jo šis ir jautājums, par ko patlaban saņemam visvairāk vēstuļu gan no mediķiem, gan pacientiem,” iepriekš apgalvoja komisijas priekšsēdētāja Barča.
LETA
Komentāri