Dzērbenes vidusskolā nākamajā nedēļā tiks atklāta jaunā datorklase, būs 15 jauni datori.
“Tiek pabeigti pēdējie darbi, lai jauno klasi varētu apdzīvot skolas skolēni un skolotāji,” saka Dzērbenes vidusskolas direktore Marija Grīnberga un atklāj, ka par pašvaldības finansējumu skolai iegādāti 15 jauni datori.
“Līdz šim datorklase skolā mums bija, bet tā neatbilda prasītajiem noteikumiem. Telpa bija šaura un nepraktiska informātikas stundu vadīšanai,” stāsta vidusskolas direktore un turpina: “Pateicoties darbam pie jaunās datorklases iekārtošanas, skolā ir atjaunots arī viss iekšējais tīkls. Katrā kabinetā šobrīd ir pieejams interneta pieslēgums. Datori, kurus lietojām līdz šim, protams, bija darba kārtībā, sadalīti mācību kabinetiem. Tas nozīmē, ka katrs skolotājs brīvajā laikā varēs netraucēti strādāt savā kabinetā pie datora, izmantojot arī internetu.”
M. Grīnberga stāsta, ka blakus datorklasei tiks iekārtots arī metodiskais kabinets, kurā atradīsies metodiskā literatūra. Iecere par metodiskā centra veidošanu lolota jau sen.
“Jaunajās telpās netraucēti varēs strādāt un mācīties gan skolēni, gan skolotāji. Tuvākajā laikā domājam arī par nelielu datorkursu izveidi skolas pedagogiem, lai viņiem būtu iespēja papildināt un atsvaidzināt savas zināšanas,” stāsta skolas direktore.
Dzērbenes vidusskolas informātikas skolotāja Ligita Ridūze atzīst, ka strādāt jaunajā klasē būs patīkami un viegli.
“Galvenais jau ir tas, ka beidzot visos datoros būs vienāda programmatūra. Tas nozīmē, ka daudz vieglāk būs strādāt gan skolotājam, gan skolēniem. Turklāt jaunā datorklase ir plaša un gaiša,” saka L. Ridūze.
Jautājot par e-žurnāla ieviešanu, vidusskolas direktore saka: “Vismaz vēl tuvākā laikā uz e-žurnālu nepāriesim. Pie tam šāda veida žurnālam jēga ir tad, ja vecāki caur internetu var sekot līdzi bērna sekmēm. Bet cik tad daudzās lauku mājās šobrīd ir internets? Drīzāk jau jāsaka – šī gada prioritāte ir telpu kosmētiskais remonts. Daudzas skolas telpas ir ilgstoši neremontētas un nolietojušās. Pie tam dažās jānojauc vecās krāsnis, kas sen vairs nepilda savas funkcijas. Pakāpeniski centīsimies arī uzlabot dabas zinību kabinetu aprīkojumu. Piemēram, fizikas kabinetā nepieciešama īpaši liela pārbūve, lai klase būtu gaiša un ērta strādāšanai. Bet nopietns darbs tiek ieguldīts, domājot arī par apmācības programmu paplašināšanu. Pavisam tuvā nākotnē domājam pievērsties pieaugušo izglītībai.”
Jāpiebilst, ka pēdējo divu gadu laikā skolā paveikts daudz – nomainīts jauns jumts, ielikti logi, pārvilkta visa siltumtrase un skolā ir jauni radiatori, kā arī izbūvēta moderna skolas virtuve.
Komentāri