Jauniešiem, kas mācās, kā uzsākt komercdarbību, pagājušajā nedēļā bija aizraujoša mācību stunda – populārā LNT žurnāliste Ilze Dobele sniedza zināšanas un skaidroja praktiskus paņēmienus publiskās uzstāšanās prasmē. Šī bija noslēdzošā nodarbība Vidzemes attīstības aģentūras (VAA) realizētajā projektā „Atbalsts Vidzemē jauniešiem ar vidējo un vidējo profesionālo izglītību komercdarbības un pašnodarbinātības uzsākšanai”. To apguva 20 jaunieši no Madonas, Gulbenes, Valmieras un Alūksnes un Cēsīm.
Projekta koordinators Andrejs Bušenko pastāstīja, ka mācības uzsāktas pagājušajā gadā pavasarī , tad klausītāju bijis ievērojami vairāk. Cēsnieku bijis pat vairāk par desmit, taču līdz galam mācības turpinājuši vien trīs.
Noslēguma konferencē jaunieši prezentēs izstrādātos uzņēmējdarbības projektus. “Kursu laikā secinājām, ka jauniešiem nepietiek prasmes publiski uzstāties, organizējām nodarbību, lai viņus sagatavotu prezentācijai un mācītu, kā parādīt sevi, izskaidrot publikai savas idejas.”
Cēsu rajona Straupes pagasta iedzīvotājs Māris Mārtiņjēkabs vērtē, ka ir guvis jaunas zināšanas, izprasta arī sajūta, kāda rodas, uzstājoties zāles priekšā: ”Sapratu, ka nav nemaz tik viegli runāt, ja ir daudz klausītāju. Tāpat guvu arī jaunas un atsvaidzināju esošās teorētiskās zināšanas par biznesa pamatiem, biznesa plānu veidošanu, SIA nodibināšanu, arī Eiropas struktūrfondu apgūšanu.”
Cēsniece Zane Jaunozoliņa atzina, ka nodarbība, kā publiski uzstāties, ,bijusi ļoti nepieciešama: ”Esmu kluss cilvēks, man ne īpaši patīk uzstāties, taču gūtās zināšanas un Ilzes Dobeles stāstītais iedrošināja.” Jauniešiem arī pašiem bijis praktiski jāpamēģina uzstāties, tas arī filmēts. Z. Jaunozoliņa vērtē, ka tā bijusi iespēja redzēt sevi no malas. Arī projektā kopumā gūtās zināšanas esot ļoti noderīgas, un tās tikšot izmantotas, pašai nākotnē uzsākot uzņēmējdarbību.
Jaunieši guvuši teorētiskas un praktiskas zināšanas uzņēmējdarbībā, projektu sagatavošanā un vadībā, finansējuma piesaistē, grāmatvedībā un dokumentu sagatavošanā, kā arī juridiskajos jautājumos. Kā vērtē A. Bušenko, tad apgūts tika: ”viss uzņēmējdarbības uzsākšanai”.
Projektā līdzdarbojās jaunieši, kuri vēl mācās vai ir beiguši skolas, turklāt daļai jau bijušas biznesa idejas vai pat uzsākta uzņēmējdarbība, taču daļai šīs zināšanas bijušas pilnībā jaunas un neapgūtas.
Komentāri