
Procedūru telpā. Bērnu veselības centra vadītāja Ilze Dambe parāda arī Bērnu slimību centra jauno procedūru telpu. Tā ir ne tikai funkcionāla un ērta, bet arī ar skaistu un nodaļai atbilstošu sienas gleznojumu. FOTO: Iveta Rozentāle
Pabeidzot Bērnu slimību nodaļas pārbūvi, pilnībā atjaunots Cēsu klīnikas ārstniecības korpuss
Cēsu klīnikas Bērnu slimību nodaļas ar dienas stacionāru atvēršanas svētkos noslēdzies būtisks posms Cēsu klīnikas attīstībā – ārstniecības korpusa pārbūve no pagrabstāva līdz jumtam. Pacientiem un slimnīcas personālam pilnībā nodrošināta mūsdienu medicīnas prasībām atbilstoša, droša un mājīga vide.
Pēdējie remontdarbi Bērnu slimību nodaļā notika kopš pērnā gada oktobra, kad par Cēsu klīnikas līdzekļiem sakārtoja vidi palātās un gaiteņos, remontēja griestus un inženiertīklus.
Pirms tam aizvadītajā gadā ar Eiropas Savienības fondu finansiālu atbalstu pārbūvēja Bērnu veselības centra ambulatorās rehabilitācijas telpas, izveidojot divus fizioterapeitu kabinetus, telpas bērnu dienas stacionāra procedūrām, uzgaidāmo telpu ģimenēm, kā arī citas telpas, tika iegādātas vairākas iekārtas. Lai ārstniecības vidi izveidotu mājīgu un patīkamu, talkā nāca Pētera Rozenberga Cēsu Mākslas skolas audzēkņi un pedagogi. Trīs telpas rotā skaisti sienu gleznojumi, kas tapuši pēc mākslas skolas audzēkņu skicēm.
“Mēs apzināmies bērnu veselības aprūpes lielo nozīmi un esam gandarīti par to, cik strauji jau sesto gadu aug un attīstās klīnikas Bērnu veselības centrs. Ārsti te vēlas strādāt, un varam uzņemt vairāk pacientu. Sākumā tā bija Bērnu stacionārā nodaļa ar dienas stacionāru, bet tagad centrs iekļauj vēl virkni citu ārstniecības pakalpojumu: valsts apmaksātas ambulatorās pediatru un dažādu specialitāšu bērnu ārstu konsultācijas, kā arī rehabilitācijas pakalpojumus dienas centrā. Un tas, ka varam strādāt arvien labākos apstākļos, labākās telpās, ir ieguvums ne vien pacientiem, bet arī mums kā mediķiem. Esmu pateicīga gan visiem sadarbības partneriem, gan projekta vadības komandai un katram Cēsu klīnikas darbiniekam par ieguldīto darbu,” teic Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.
Bērnu veselības centra vadītāja Ilze Dambe norāda, ka plašā speciālistu komanda ir liels atbalsts ģimenēm. Vecākiem ar mazu bērnu nav jāmēro tālais ceļš uz galvaspilsētu. Izrādot telpas, viņa uzsvēra, ka Cēsu klīnikā ir arī atsevišķs dežūrpediatrs Uzņemšanas nodaļā. Cēsu Bērnu slimību nodaļā ir 14 palātas, visās no tām nepieciešamības gadījumā iespējams palikt ne tikai bērnam, bet arī vienam no viņa vecākiem.
Izveidota mūsdienīga virtuves zona, kur pieejams dzeramais ūdens, ir mikroviļņu krāsns, kur pieaugušais var uzsildīt ēdienu, ja ir tāda vajadzība. I.Dambe teic, ka ideju, ko realizēt, vēl ir daudz, bet par bērnu ārstniecības pilnveidošanu klīnikā īpašu paldies sacīja arī valdes priekšsēdētājai I.Liepai, kura jau pirms sešiem gadiem saredzēja, ka bērni ir prioritāte, kādas ir vajadzības, un neatlaidīgi virzīja to īstenošanu, uzsākot ceļu uz Bērnu veselības centra izveidošanu.
Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs telpu atvēršanas svētkos pauda gandarījumu par darbinieku enerģiju, degsmi, rūpējoties gan par mazajiem, gan lielajiem pacientiem. Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča uzsvēra, cik nozīmīga ir komandas spēja piesaistīt speciālistus, kuru daudzviet trūkst. SIA “Woltec” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Bimbirulis, kura uzņēmums veica būvniecību, uzsvēra, ka visi darbi, arī sarežģījumi tika risināti profesionāli, konsekventi un abām pusēm saprotami: “Visu laiku domājām, ka šeit ārstēsies novada iedzīvotāji.”
Cēsu klīnikai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Cēsu Rotari klubu, kas regulāri papildina Drosmes kastes un atbalsta klīniku ar citu nepieciešamo. Tagad parakstīts labas gribas memorands, Cēsu Rotari klubs kļuvis par Bērnu veselības centra patronu. Kluba prezidents, uzņēmējs Jānis Ronis atzina, ka tā ir liela atbildība: “Bet godpilni to realizēsim. Esam jau uzrunājuši Ilzi Dambi par tālākajiem sadarbības virzieniem.”
Atvēršanas svētku izskaņā Ingūna Liepa sacīja: “Noslēdzoties darbiem Bērnu slimību centrā, redzam, ka tā ir vieta mīļumam, labestībai un radošumam. Vēlu, lai šo mīlestību var sajust un lai tā plūst tālāk.”
No 2014. gada dažādos projektos Cēsu klīnikā infrastruktūras atjaunošanā un medicīnas tehnoloģiju nomaiņā investēti vairāk nekā deviņi miljoni eiro. No tiem vairāk nekā ceturtā daļa jeb 27% finansējuma ir apgūts dažādu Eiropas Savienības fondu projektos. Gandrīz 19% ir kopā valsts un Cēsu novada pašvaldības finansējums, savukārt lielāko daļu jeb 54% veido Cēsu klīnikas pašas finansējums.
Ārstniecības korpusa pārbūve sākās 2014. gadā ar ārsienu siltināšanu, jumta pārbūvi un saules kolektoru sistēmas uzstādīšanu siltā ūdens iegūšanai. 2018. – 2022. gadā turpinājās Iekšķīgo slimību nodaļas pārbūve 4. un 5. stāvā, kā arī darbinieku ģērbtuvju izveide pagrabstāvā. No 2021. gada līdz 2023. gadam divās kārtās notika pārbūves darbi Ķirurģijas nodaļā 2.stāvā, Rehabilitācijas un ambulatorajā nodaļā 3.stāvā un ambulatorās pediatrijas kabinetu blokā 1.stāvā. Līdztekus diagnostikas korpusā risinājās energoefektivitātes uzlabošanas projekti ar korpusa siltināšanu, saules paneļu uzstādīšanu elektroenerģijas ražošanai, ārējo un iekšējo siltumtrašu izbūvi.
Komentāri