Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Kvartālā “Rainis” jau drīz sāksies dzīvība

Jānis Gabrāns
00:00
30.01.2024
19
Rainis Atklasana1

Plānotajā termiņā, iekļaujoties arī atvēlētajā finansējumā, īstenota pirmās ēkas rekonstrukcija topošajā radošajā un digitālajā kvartālā “Rainis”. Šonedēļ arī noslēdzās pirmā pieteikšanās nomas telpām, un jau nākamajā nedēļā ar pirmajiem nomniekiem tiks noslēgti nomas līgumi.

Ēkas Raiņa ielā 25 atklāšanas brīdī “Skola6” vadītāja Amanda Strīģele, kuras pārziņā ir arī topošais radošais kvartāls, neslēpa, ka īsā laikā ieguldīts ļoti liels darbs, pilnībā izmainot šo vietu, lai te varētu attīstīties radošās industrijas.

Atceroties brīdi, kad pavasarī notika pēdējā ekskursija vecajās telpās dienu pirms rekonstrukcijas sākuma, un ienākot tagad, viņa saka, ka sajūtas grūti noformulējamas: “Ēkā “Skola6” visu laiku ir dzīvība, kustība, te – tīras, baltas telpas. Man tas ir neierasti, tāpēc gribas, lai te iespējami ātrāk sāktos dzīvība. Esmu sajūsmā par to, kādi nomnieki pieteikušies, esmu pārliecināta, ka šī vieta lieliski iedzīvosies. Ir pārliecība, ka brīvu telpu nebūs.”

Redzot interesi par telpu nomu, A. Strīģele norāda, ka projekts ir izdevies, jo ir pilsētas, kur šādas telpas vēl pēc gada stāv tukšas, pustukšas. Re­konstru­ētajā ēkā pieejamas astoņas telpas platībā no 42 līdz 98 kvadrātmetriem, no tām viena kopradei, bet septiņas – nomai. Saņemti pieteikumi gandrīz uz visām telpām, pagaidām tikai viena vai divas palikušas brīvas, bet tuvākajā laikā tiks izsludināts jauns uzsaukums.

“Pirmajā nomas telpu uzsaukumā uzsvaru likām tieši uz radošajām un digitālajām industrijām, bet uz telpām, kurām pieteikumi netika saņemti, varēs pieteikties arī uzņēmēji, kas pārstāv citas nozares, izņemot tās, kas netiek atbalstītas, piemēram, azartspēles, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, finanšu sektors, publiskais sektors,” skaid­ro A. Strīģele.
Atklāšanas reizē novada domes priekšsēdētājs Jānis Ro­zenbergs uzsvēra, ka šīs ēkas veiksmīga apdzīvošana būs labs stimuls nākamajai kārtai, rekonstruējot blakus esošo Raiņa 27 ēku. Pēc viņa teiktā, kvartāla atdzīvināšana varētu sekmēt jaunu pilsētas aktivitāšu centra rašanos.

Cēsniekiem diskusijas raisījusi ēkas rūsējošā fasāde, bet A. Strīģele velk paralēles ar to, ka šeit savulaik atradās ražošanas ēka un fasāde ir kā atsauces uz Neredzīgo biedrības uzņēmuma ražotajiem skārda vāciņiem.

Uzņēmuma “Būvprojekts” arhitekts Gatis Bergsons atzīst, ka bijis viegli strādāt, jo pasūtītājs visu ļoti smalki uzrakstījis, kā visam jābūt: “Ja runājam par fasādi, bija norādīts, ka jābūt kaut kam pretrunīgam. Piekrītu, ka tas ir diskutabli, bet, ja pieņemam, ka te sākotnēji bija rūpnīca, kaut kā gribējās to saglabāt.”

Rekonstruējot ēku, tajā saglabātas vēsturiskās iezīmes, kas ļauj nojaust, kāda tā bijusi pirms tam. Atsegtas ķieģeļu sienas, redzamas citas konstrukcijas, kas norāda par savulaik notikušo ražošanu.
A. Strīģele skaidro, ka telpām veikta vienkāršā apdare, lai potenciālais nomnieks varētu pielāgot telpu savām vajadzībām: “Telpas nododam nomniekiem kā baltu lapu, kurā viņi var veikt nepieciešamos uzlabojumus, veidojot tādu vidi, kurā jutīsies labi. Manuprāt, tieši tas radīs šīs ēkas, arī visa kvartāla auru un nebūtu pareizi, ja mēs jau visu būtu salikuši pēc sava prāta.”

Rekonstrukcijas projekta kopējās izmaksas bija 2,3 miljoni eiro, no tām 1,03 miljonus eiro sedza Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekta ietvaros tika rekonstruēta arī Raiņa iela posmā no Noliktavas ielas līdz rotācijas aplim.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
25

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
43

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
47

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
55

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
66

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
34

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
18
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
33
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi