Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Kur pazudis ceļš? Mums to vajag

Sarmīte Feldmane
23:00
08.10.2023
6
Valmieras Cels1 1

Par grants valsts autoceļu Rauna – Valmiera rakstīts gadu desmitus. Raunēnietis Imants Skangalis labi atceras dažādo politiķu solījumus, ka ceļš aktuāls un tam jābūt asfaltētam.

“Toreiz savāca 1500 parakstus, bija solījums, ka šogad mums būs asfaltēts ceļš. Ceļa nav, pat runas apklusušas. Kur pazudis asfaltētais ceļš?” jautā “Mazkalna Mūru”    saimnieks un piebilst, ka atgādinājums par ceļu Rauna – Valmiera ir palīgā sauciens. “Saprotu, lai to noasfaltētu, vajag miljonus, bet runa ir par cilvēkiem, kuri dzīvo šī ceļa malā, kuri pa to brauc. Vai mums laukos vajag iedzīvotājus? Ja ir cilvēki, ir vajadzības, ar to jārēķinās,” saka raunēnietis un pastāsta, ka par problēmu atgādinājis un runājis ar    “Latvijas Valsts ceļi” darbiniekiem, ceļu uzturētājiem, Smiltenes novada domē un pagasta pārvaldē. Viņš stāsta, ka ceļam regulāri tiek atjaunots grants segums, ka uzturētāji cenšas, lai tas būtu braucams.

“Reizi gadā jāmaina mašīna, ritošā daļa neiztur. Labu mašīnu pirkt nav vērts. Mana māja atrodas ap 60 metriem no ceļa, bet kaimiņiem ir tuvāk, dzīvojam putekļos. Uzturētāji piedāvā pretputekļu līdzekli, bet pēc tā ir salds mutē, tas nosēžas ne jau tikai uz ceļa. Vasarā viss ap māju ir baltos putekļos,” ikdienu atklāj I.Skan­galis un atgādina, ka ne jau visi grantsvedēji no Raunas uz Valmieru brauc caur Priekuļiem, tāpat lauksaimniekiem ir smagā tehnika, un ar to jārēķinās.

Raunēnietis atklāj, ka pazudušo asfaltēto ceļu Rauna – Valmiera meklēs, rīkojot atgādinājuma akciju, ka iedzīvotāji nav aizmirsuši solījumus. “Varbūt jādara, kā drustēnieši – jāstāda kartupeļi, tikai nevis ceļa bedrēs, bet malā,” bilst I.Skangalis.

Vidzemes plānošanas reģiona Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa pastāsta, ka reģiona prioritāšu sarakstā šis autoceļš ir. “Jaunākas informācijas un atgriezeniskās saites, kas plānots, mums nav,” stāsta I.Kal­niņa.

Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Evi­ja Zurģe    arī uzsver, ka pašvaldībai nav nekādas jaunas informācijas par virzību, ka kaut kas notiek, lai šo ceļu pārbūvētu. Viņa pastāsta, ka ik palaikam iedzīvotāji jautā pašvaldībā, kad varētu gaidīt kādas pārmaiņas. Tiek runāts, ka no Pāvulu karjera uz Valmieru vedīs tūkstošiem tonnu grants. Ja izmantos šo ceļu, kas ar to notiks. “Par ceļu Rauna – Valmiera regulāri atgādinām ministrijā un “Latvijas Valsts ceļiem”. Tas ir nozīmīgs ceļš ne tikai iedzīvotājiem no Raunas, arī kaimiņu pagastiem, lai nokļūtu Valmierā, un arī uzņēmējiem. Arī Valmieras dome    atbalsta šī ceļa pārbūvi,” stāsta E.Zurģe un piebilst, ka paš­valdība meklē dažādus variantus, lai par to vismaz neaizmirst. “Līdz ar jauno valdību un satiksmes ministru dzirdams, ka tiks pārskatīti darāmie darbi. Cerība jau nekur nepazūd,” atklāj E.Zurģe un piebilst, ka diezin vai kāda akcija ko var līdzēt, jo savulaik savāca parakstus, iedzīvotāji apliecināja, cik viņiem šis ceļš vajadzīgs, bet nekas nemainījās.

Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija – Markova uzsver, ka novada prioritāte ir autoceļš Alauksts – Garkalne un pēdējā laikā par Rauna – Valmiera nav bijušas sarunas. Šis ceļš Cēsu novadā ved cauri Mārsnēniem un Liepai.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis uzsver, ka Rauna – Valmiera    ir ceļš, kas nozīmīgs Smiltenes, Cēsu un Valmieras novadiem.    “Vieglprātīgi nevaru dot solījumus, jo finanses ir tik lielas, kādas ir,    gan    pienāks kārta arī šim ceļam. Kaut visi stādīs uz ceļa kartupeļus, naudas vairāk nebūs. Apzināmies, ka tas ir aktuāls satiksmei, bet patlaban šī ceļa rekonstrukcijai nav nekādas virzības,” skaidro M.Laz­dovskis un atgādina, ka prioritāte ir pagastu ceļu savienojamība ar novadu centriem. Papildus tiks ņemtas vērā izglītības un veselības reformas, lai nodrošinātu iedzīvotājiem šo pakalpojumu pieejamību.

Raunēnieši ar cerību raugās uz bijušo Smiltenes novada domes, tagad Saeimas deputātu Ervinu Labanovski, kurš ir satiksmes ministra partijas biedrs. “Kaut pa kilometram, bet lai redzam, ka solītais asfaltētais ceļš nav pazudis ierēdņu kabinetos,” saka I.Skangalis.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
5

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
30

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
49

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
37

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
40

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
209

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
10
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
36
9
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Emocijas pašiem un skatītājiem

08:18
09.04.2024
25
Druva raksta:

“Skatītāju vārdā paldies deju grupas “Viva” vadītājai Ingai Cipei un dejotājām par izcili emocionālo 25 gadu jubilejas koncertu,” ar prieku par pasākumu sacīja cēsniece Maija Ozoliņa.

Sludinājumi