Uz robežas starp Cēsu un Madonas rajonu- Jumurdas un Kaives pagastu – ”Kalna Antēnos” notika pasākums ”Saimniekojam savā mežā”.
Tajā tika popularizēta jaunaudžu kopšanas nepieciešamība un informēti mežu īpašnieki, kā to pareizi darīt. Pasākumu rīkoja Valsts meža dienesta konsultāciju pakalpojumu centrs, tajā piedalījās Cēsu, Madonas un Ogres rajona meža īpašnieki un speciālisti.
Mežā bija sagatavoti trīs objekti, gan lauksaimniecības aizaugusi zeme, gan divas dabīgi atjaunojušās jaunaudzes, kas tika izkoptas. Speciālisti konsultēja, kā to pareizi izdarīt, lai augtu vērtīgs mežs. Ogres meža tehnikuma audzēkņi veica praktisko darbu ar krūmgriežu tehniku un demonstrēja, kā mežu tīrīt.
”Šis bija savstarpējās komunikācijas pasākums starp mežu īpašniekiem un konsultāciju pakalpojumu centru, Valsts virsmežniecību un mežniecībām no dažādiem Latvijas rajoniem,” teica Valsts mežu dienesta konsultāciju pakalpojuma centra Cēsu nodaļas vadītājs Ainārs Amantovs un piebilda, ka diena bijuši ražīga.
Pasākuma iniciatore Ogres nodaļas konsultāciju vadītāja Dace Iraids atzina, ka šis ir īstais laiks jaunaudžu kopšanai, tādēļ pasākums rīkots tieši tagad.
”Ideja radās tādēļ, ka Latvijā pastāv mežu jaunaudžu kopšanas problēmas. Daudzi meža īpašnieki nezina, kā tas jādara, un arī to, kā kārtojama īpašuma dokumentācija. Tādēļ organizējām šo pasākumu, lai sniegtu praktiskus padomus mežu apsaimniekotājiem. Pasākuma mērķis ir arī veicināt sadarbību starp konsultāciju nodaļām, tiem piesaistot meža īpašniekus, un arī informēt jauniešus, ka Ogres meža tehnikums ir vieta, kur apmāca kvalificētus meža speciālistus un informatīvu pakalpojumu sniedzējus šajā jomā” teica D.Iraids.
”Kalna Antēnos” ir Valsts meža dienesta paraugsaimniecība. Saimniecības īpašnieks Jānis Steķis pastāstīja, ka pie mājām izveidota meža mācību taka, kas dod arī iespēju mācīties meža kopšanu profesionāli un atzina, ka pasākums ir izdevies, arī pats daudz ko uzzinājis jaunu. J. Steķis uzskata, ka šādi semināri jārīko, lai veicinātu gan izpratni par meža kopšanas nepieciešamību, gan sniegtu zināšanas.
Pasākumu apmeklēja 42 interesenti, tajā arī piedalījās konsultācijas pakalpojumu centru vadītāji no 12 Latvijas rajoniem. D.Iraids atzina, ka pasākums nav plaši reklamēts, galvenais mērķis bijis uzzināt, cik mežsaimniekiem šādi praktiski semināri ir aktuāli. ”Mūsu galvenā doma bija noskaidrot, vai šie pasākumi ir vajadzīgi, un secināt, cik bieži tos nākotnē veidot,” informēja D.Iraids un vērtēja, ka pirmais meža kopšanas saiets ir izdevies, bet vēl jāizstrādā programma, kā šo informāciju pasniegt meža īpašniekiem.
Komentāri