Lai kontrolētu trakumsērgas vakcinācijas efektivitāti, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no 1.jūlija līdz 31.jūlijam no medniekiem iepirks nomedītās lapsas un jenotsuņus laboratoriskai izmeklēšanai.
Kā aģentūru LETA informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere, jūlijā laboratoriskajiem izmeklējumiem tiks pieņemti 880 dzīvnieki, kas ir aptuveni 30% no paredzētā izmeklējamo dzīvnieku apjoma.
Atlikušo dzīvnieku pieņemšanu PVD organizēs rudenī, kad noslēgsies rudens trakumsērgas vakcinācijas kampaņa.
Kopumā šogad plānots izmeklēt 2560 dzīvniekus. Pērn PVD izmeklēja uz pusi vairāk dzīvnieku, taču samazinātā finansējuma dēļ šogad izmeklējamo dzīvnieku skaits ir mazāks.
Medījumi jāpiegādā sava rajona PVD pārvaldē. Par katru nomedīto dzīvnieku ir nodrošināta septiņu latu samaksa.
Dzīvniekus izmeklēs PVD Nacionālajā diagnostikas centrā.
Detalizētāku informāciju par formalitātēm un apmaksas kārtību var iegūt katrā PVD teritoriālajā struktūrvienībā.
Trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība, kura ir izplatīta visā Latvijas teritorijā. Trakumsērgas pārnēsātāji ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt – lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums mājdzīvniekiem ir savlaicīga vakcinācija pret trakumsērgu, kas jāveic vienreiz gadā.
Trakumsērgas vakcīnu izvietošanu no gaisa, izmantojot lidaparātus, PVD sāka 2005.gadā. Šī gada pavasarī notika astotā šāda veida vakcinācijas kampaņa.
Kopš vakcinācijas uzsākšanas, trakumsērgas gadījumu skaits ir samazinājies trīs reizes.
PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi Eiropas Komisija. Trakumsērgas apkarošana ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm.
LETA
Komentāri