Tituls: Par spēju saliedēt divu valodu vidusskolu Vārds, uzvārds: Inna Semjonova Nodarbošanās: Cēsu 2. vidusskolas direktore
– Neatzīstu demokrātiju bez kārtības.
– Tas, ko savā skolā esam paveikuši pēdējo divu gadu laikā, vidusskolas klasēs blakus krievu plūsmai izveidojot latviešu plūsmu, ir rezultāts ļoti lielam, smagam un atbildīgam darbam. Faktiski mēs esam strādājuši pie projekta – jaunas skolas veidošana.
Skolēnu kontingents šajā laikā ir nomainījies par divām trešdaļām, puse skolotāju ienākusi no jauna. Skolā izstrādātas un licencētas četras jaunas programmas. Jaunu elpu ieguvusi skolas bibliotēka. Tā bagātināta ne vien ar mācību grāmatām, bet arī daiļliteratūru un uzziņu literatūru krievu un latviešu valodā.
Iespēju labi sastrādāties veidojusi bērnu un pieaugušo attieksme. Pirms vidusskolas 10. klasē uzņemt skolēnus, tikos ar visiem vecākiem, uzzināju viņu viedokļus. Latviešu ģimenēm bija ļoti laba attieksme pret krievu valodu. Vecāki vēlējās, lai bērni to apgūtu kā otro svešvalodu. Krievu valodu latviešu 10. klasēs sākām mācīt no pašiem pamatiem, jo daudzi bērni tajā nezināja pat divus vārdus.
Pa šiem diviem gadiem milzīgu darbu paveikuši krievu skolotāji un bez bažām varētu savu priekšmetu mācīt arī latviski. Daudziem no viņiem pat nepateiksi, ka līdz šim strādāts tikai krievu valodā. Skolotāji ir labi speciālisti, tāpēc jauniešu novērtēti, ja arī gadās kāda valodas kļūda, klase to piedod. Bērniem svarīgi, lai klases priekšā ir labs skolotājs, personība. Pedagogi ir modernizējuši mācību metodes. Ja pirms pāris gadiem trīs no visiem stundās prata izmantot modernās tehnoloģijas, tad tagad to dara 60 procenti. Jau šodien esam gatavi atteikties no papīra žurnāliem un vērtējumus apkopot elektroniskā klases žurnālā. Visu zināšanu apgūšana notikusi skolas sienās, manas vietnieces informātikas jautājumos Kristīnes Janševskas vadībā, kurai nupat palika 25 gadi.
Cēsu 2. vidusskolā strādāju 11. gadu. Beidzot man ir izdevies izveidot ļoti labu vadības komandu. Kopā risinām problēmu, kā ieinteresēt bērnus mācīties, jo vidusskolas klasēs daudzi iestājās bez nopietnas motivācijas iegūt vidējo izglītību.
Pirms diviem gadiem neticējām, bet tas ir fakts – skolā nav izcēlies neviens konflikts nacionālo atšķirību dēļ. Manuprāt, pateicoties skolotājiem, viņu prasmei jauniešiem iemācīt, ka katram jāciena sava tauta, tās kultūra un jāmāk izrādīt cieņu pret citu tautu kultūru. Patiesi lepojos ar savu kolektīvu. Skolā esam izveidojuši jaunas tradīcijas, bet no iepriekšējās skolas saglabājuši vērtīgāko – kārtību un labestību.
Pārējie aptaujas “Gada cilvēks 2007” titula ieguvēji
* “Gada cilvēks 2007” – uzņēmējs, SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” līdzīpašnieks Aivars Zvirbulis. * “Par Taurenes vēstures atdzīvināšanu” – vēsturniece Spodra Ergarde. * “Par nenogurstošu darbu jaunas vieglatlētu paaudzes sagatavošanā” – Cēsu sporta skolas treneris Elmārs Ozols. * “Par svētku un prieka brīžu dāvāšanu pilsētai un pilsētniekiem” – SIA “Stingers” valdes priekšsēdētājs Renārs Sproģis. * “Par lauksaimnieku sabiedriskās rosības veicināšanu” – SIA “”Stalbe Agro” vadītāja Aija Balode. * Par ieguldījumu pagasta izaugsmē lasītāju pateicība pāragri aizsaulē aizgājušajam Vecpiebalgas pagasta padomes priekšsēdētājam Voldemāram Cīrulim.
Komentāri