Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Jauna tradīcija asiņu ziedošanai

Iveta Rozentāle
00:00
20.02.2024
8
Donori Rucka

Pirmo reizi Cēsīs asiņu ziedošanu rīkoja Ruckas muižas apsaimniekotāji biedrība “Live Latvia” . Šo iespēju izmantoja 42 iedzīvotāji, no tiem asinis ziedot varēja 35 un septiņi to darīja pirmo reizi.

Biedrības pārstāve Marga­rita Bērziņa teic: “Ideja radās sais­tībā ar Mīlestības dienu, ko pasaulē pieņemts svinēt 14.februārī, mudinot cilvēkus uz mīlestības darbu – ziedot asinis, glābjot līdzcilvēkiem dzīvību. Mēs ļoti cerējām uz atsaucību, rīkojot šādu pasākumu jaunā vietā, un priecājamies, ka ziedotāji nenobijās no apledojušajiem ceļiem un nāca. Mēs vēlamies būt sociāli atbildīgi, un ziedošana arī ir daļa no sabiedrības kultūras.”

Jāteic, visi “Druvas” sastaptie un uzrunātie ziedotāji atzinīgi izteicās par iespēju asinis nodot muižas kungu mājas telpās, arī Valsts asinsdonoru centra darbinieki vērtēja, ka asiņu ziedošana tādā vietā ir ekskluzīva iespēja. M.Bērziņa pastāsta, ka senajā ēkā bija īpaši atrast telpas, lai būtu pietiekams apgaismojums, siltums, vieta kušetēm, speciālistiem, dokumentu aizpildīšanai, tāpat arī vieta, lai piedāvātu donoriem ūdeni un siltu tēju. “Mums tā bija jauna pieredze, bet sapratām, ka to var darīt arī šādā namā. Pirmā atnāca dāma, vārdā Ieva. Līdz šim viņa asinis ziedojusi Rīgā, bet, ieraudzījusi, ka to var izdarīt Cēsīs, ieradusies. Tāpat īpašs prieks par jauniešiem no Vidzemes    Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, kuriem tā bija pirmā reize. Lai gan ne visi, kuri bija atnākuši pirmo reizi, varēja ziedot asinis, ceru, ka ikvienam, kurš to izdarīja, būs drosme nākt arī nākamo reizi un būt par iedrošinājumu citiem. Šis pasākums radīja ļoti patīkamas sajūtas, redzējām cilvēku prieku un vēlmi darīt labu,” atklāja M.Bērziņa.

No Priekuļiem, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, bija atbraukuši astoņi jaunieši –meitene un septiņi zēni. Laura Evelīna Bahmane pastāstīja, ka skola saņēmusi uzaicinājumu, tā arī izlēmuši atbraukt ziedot asinis, izdarīt labu darbu.

Inta Ādamsone iecerējusi asinis ziedot katru gadu: “Mans tētis to darīja regulāri, arī man ir tāds mērķis, vēlos iet tēta pēdās. Lai gan pirms vairākiem gadiem, asinis nododot, radās sarežģījumi, aizvadītajā gadā saņēmos, noskaņojos, ka viss būs labi, un viss arī izdevās, tāpat arī šogad. Patī­kami, ka muižas ēkā skanēja mierīga mūzika, atmosfēra bija ļoti mīlīga, nomierinoša un rāma.”

Dace Sijāte savulaik bijusi asinsdonore un, tā kā ir ticīgs cilvēks, kā pateicību par svētīgajiem dzīves notikumiem un iespēju palīdzēt citiem vēlējās ziedot asinis. Diemžēl D.Sijāte bija viena no atnākušajiem, kas tomēr asinis ziedot nevarēja.

Kristīne Ločmele un Matīss Jaunzems asinis ziedot nāk kopīgi un to darīja otro reizi. Pirmā reize bija pērn rudenī Cēsīs, CATA kultūras namā. K.Ločmele teic: “Uz izbraukuma reizi janvārī netikām, tad uzzinājām, ka var ziedot šeit. Neierasti asinis nodot muižas ēkā, kad te piebraucām, mēģinājām saprast, vai esam īstajā vietā.” Matīss piebilst: “Pēc šāda darba ir pozitīva sajūta, priecīgs dienas turpinājums.”

“Druva” jau ir rakstījusi, ka regulāri, četras reizes gadā, Lat­vijas Sarkanā Krusta Vidzemes komitejas Cēsu birojs aicina uz izbraukuma Donoru dienu Cēsīs. Iepriekšējā reize bija janvāra sākumā. Valsts asinsdonoru centra pārstāve Sintija Kleinhofa vērtē: “Kaut arī Cēsīs esam regulāri, donoru atsaucību arī šoreiz vērtējam ļoti augstu. Esam no sirds pateicīgi visiem donoriem, kuri atnāca un ziedoja asinis.”

M.Bērziņa, vērtējot donoru atsaucību, “Druvai” pauda, ka šāds pasākums varētu kļūt par tradīciju un, iespējams, varētu notikt divas reizes gadā, arī rudenī, kad ir patriotu mēnesis: “Mēs ņemam vērā, ka daļa cilvēku, kuri jau regulāri ziedo asinis, to nevarēja šajā reizē izdarīt, bet arī papildu regulārajām četrām Donoru dienām novadā vēl 35 ziedotāji ir būtisks ieguvums laikā, kad katra ziedotās asinis ir no svara.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Seniori svin pavasari

05:14
24.04.2024
31

Nedēļas nogalē Zosēnu senioru klubiņš aicināja uz dzīves svinēšanu pavasarī, pagasta kultūras namā pulcējot gan vietējos seniorus, gan aicinot viesus no Abrupes, Vecpiebalgas, Taurenes un Dzērbenes. Zosēnu senioru klubiņa vadītāja Ilze Cīrule teic, ka izveidojusies brīnišķīga tradīcija svinēt un katram savā gadalaikā aicināt ciemos pie sevis kaimiņu pagastu seniorus, rīkot arī kopīgas ekskursijas. Saietā priecēja […]

IT speciālisti tīklojas arī klātienē

00:00
24.04.2024
62

Modernās tehnoloģijas rada jaunas profesijas un jaunas iespējas Nebijis pasākums notika Cēsīs, Raiņa kvartālā, tur tikās esošie un topošie dažādu līmeņu IT jomas speciālisti, tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens, kam interesē tehnoloģijas un digitalizācija. Pasākumā “IT Waffle Meetup”raisījās sarunas, pieredzes stāsti un diskusijas par karjeras iespējām nozarē, pieprasītām prasmēm un tehnoloģiju iespējām. Būtiska bija […]

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
159

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
34

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
34

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
82

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi