Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Ierobežojumi Rīgā samita laikā

Druva
23:00
26.10.2006
2

Mēnesis atlicis līdz šī gada nozīmīgākajam notikumam Latvijā – NATO samitam, kas Rīgā notiks no 27.līdz 29.novembrim. Pieaug arī cilvēku interese par ierobežojumiem Rīgā, jo daudziem atmiņā plašie ierobežojumi, kas bija ASV prezidenta Džordža Buša vizītes laikā.

Visplašāko informāciju par visiem ierobežojumiem, slēgtajām zonām un citu informāciju var uzzināt samita mājas lapā internetā www.rigasummit.lv. Nepieciešamo informāciju par NATO samita norisi, satiksmes un kustības izmaiņām Rīgā NATO samita dienās var saņemt, zvanot uz NATO samita bezmaksas informatīvo tālruni 8008282. Informatīvais tālrunis strādās diennakts režīmā līdz pat 29.novembrim. Zvanu centra diennakts darbību nodrošinās apmēram 30 operatori, kuri centīsies atbildēt uz aktuāliem iedzīvotājus interesējošiem jautājumiem. Ja gadīsies jautājumi, uz kuriem operatori nevarēs atbildēt, tie tiks novirzīti kompetentām iestādēm, un interesentiem atbildēs personīgi darba dienas laikā.

Šoreiz minēsim tikai svarīgāko:

– Drošības zonas Rīgā noteiks ap samita norises vietām un delegāciju viesnīcām no 27. līdz 29.novembrim. Citās pilsētās Latvijā drošības zonas nav plānotas. Par citu pilsētu sabiedriskā transporta kustības grafikiem zvaniet izziņu dienestam.

Rīgā sabiedriskais transports no 27. līdz 29.novembrim kursēs pēc brīvdienu grafika un ar izmaiņām maršrutos. Rīgas lidosta, autoosta un pasažieru osta strādās ar iespējamām izmaiņām transporta grafikos.

Rīgā iedzīvotāji varēs brīvi pārvietoties visā pilsētā, izņemot vietas, kur būs noteikti satiksmes un kustības ierobežojumi. Zināms, ka īslaicīgi ierobežojumi attieksies uz Rīgas centru un olimpiskā sporta centra apkārtni, kā arī uz posmu no starptautiskās lidostas „Rīga” līdz pilsētas centram pa Kalnciema ielu. Minētie ierobežojumi nenozīmē pilsētas vai tās centra pilnīgu slēgšanu.

Privātpersonas ieiet drošības zonā varēs tikai caur īpašu kontrolpunktu, uzrādot pasi vai citu Latvijas Republikā derīgu personu apliecinošu dokumentu, kurā ir personas fotogrāfija un personas kods.

Tiesisks pamats atrasties drošības zonās ir šādām privātpersonām: – personām, kuras deklarējušas savu dzīves vietu adresēs, kuras atrodas drošības zonās; – personām, kurām pieder nekustamais īpašums drošības zonā; – personām, kuras īrē vai nomā nekustamo īpašumu drošības zonā (nepieciešams īres vai nomas līgums); – personām, kuras īpašuma tiesības ieguvušas uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata; – personām, kuras nav deklarējušās, bet ir bijušas pierakstītas savā dzīvesvietā pirms Dzīvesvietas deklarēšanas likuma spēkā stāšanās.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
37

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
62

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
282

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi