Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Ceturtdaļgadsimts veltīts attīstībai

Jānis Gabrāns
00:00
18.12.2023

Savu 25.gadadienu ar labi padarīta darba apziņu atzīmēja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA“ZAAO”. Svētku pasākumu ievadīja vairāku objektu svinīga atklāšana.

Pēdējo divu gadu laikā paveikts šķietami neiespējamais, plānoto 12 objektu vietā uzbūvēti 14, pauda “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis, sakot paldies “ZAAO” komandai. “Ļoti centāmies, lai uz jubileju pabeigtu visus infra­struktūras objektus, un šajā dienā visi tiek atklāti. Lepoja­mies ar sasniegto, vienlaicīgi arī saprotam, ka apstāties nevaram, jo pasaule mainās. Mums jāizmanto šis laiks un iespējas, lai sasniegtu aizvien augstāku efektivitāti. Kamēr ticēsim paši sev, savai komandai, saviem sadarbības partneriem, tikmēr būsim, darīsim un attīstīsimies, lai nodrošinātu ilgtspējīgu vidi nākamajām paaudzēm,” sacīja G.Kukainis.

Pats nozīmīgākais jaunais objekts ir bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīca. Kā zināms, atbilstoši valsts normatīvajiem aktiem Latvijā no 2024. gada jāsāk šķirot bioloģiski noārdāmie atkritumi, tas ir galvenais iemesls, kāpēc tapa šī rūpnīca. Angārā, kurā jau atradās sadzīves atkritumu priekšapstrādes centrs,    uzstādītas jaudīgākas, modernākas iekārtas no Vācijas. Tur nošķiros bioloģiskos atkritumus, kas pēc masas un tilpuma aizņem 30 – 40 procentus no nešķiroto atkritumu daudzuma. Pēc tam tos uzkrās glabātavā, kad būs pietiekams apjoms, tie nonāks kompostēšanas tunelī, kur īpašos apstākļos atkritumi pārtaps kompostā. Rūpnīcas jauda plānota 20 854 tonnas gadā, tiek radītas 15 jaunas darba vietas.

G. Kukainis, runājot par jaunajiem objektiem, atzīmē arī ceturtās atkritumu krātuves izbūvi, kas ir lielākā no esošajām, nedaudz vairāk kā četru hektāru platībā. Ne mazāk nozīmīga arī jaunā reversās osmozes iekārtu būvniecība.

Pēc svinīgās lentes griešanas svētku viesi devās uz vēl vienu jaunuzcelto objektu, ko poligona “Daibe” teritorijā re­alizēja Cēsu novada pašvaldība. Piesaistot Eiropas Savienī­bas finansējumu, uzbūvēta ražošanas ēka 795,3 kvadrātmetru platībā, laukums un piebraucamais ceļš ražošanas teritorijai. Ēka ekspluatācijā nodota dienu pirms jubilejas pasākuma, un, kā norādīja pašvaldībā, jau tuvākajā laikā tiks izsludināta pieteikšanās izsolei, lai objektu nodotu komersantam, kurš gribēs darboties atkritumu otrreizējās pārstrādes biznesā.

Par godu “ZAAO” jubilejai šī telpa bija pārvērsta par mājīgu svētku zāli. Gints Kukainis uzrunā teica paldies tiem, kuri pirms 25 gadiem, dibinot paš­valdību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu “ZAAO”, bija ļoti gudri, tālredzīgi. “Viņi spēja savest kopā aptuveni 90 pašvaldības, lai vienotos par kopīgu domu, kopīgu uzņēmumu, kopīgu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu,” sacīja G.Kukainis, uzsverot pirmā un ilggadējā “ZAAO” vadītāja Aivara Sirmā ieguldījumu. “Nekas no tā, kas ir šodien, nebūtu, ja no pirmās dienas pie uzņēmuma vadības nebūtu Aivars Sirmais. Viņa mērķtiecība, iekšējais nemiers, vēlme aizvien meklēt, kā var labāk, iedvesmoja ikvienu kolektīvā. Uzņēmumā nebaidās no izaicinājumiem, ikviens gatavs paveikt vissarežģītākos uzdevumus, vajadzības gadījumā viņi var uzburt tādus sapņus, par kuriem nākotnē varēs priecāties! Un ne tikai uzburt, bet tos arī realizēt!”

Aivars Sirmais, kurš valdes priekšsēdētāja amatā bija līdz 2020.gada 1.janvārim, atskatoties uz paveikto, atzina, ka šajā laikā, kas paskrējis ļoti ātri, izdevies izveidot labu sistēmu un tā joprojām turpina attīstīties: “25 gadu laikā Ziemeļvid­zemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā izveidota moderna, reģionāla atkritumu apsaimniekošanas sistēma. Pa­kal­po­jums pieejams gan pilsētās, gan lauku viensētās. Panākts, ka reģionā labi funkcionē izlietotā iepakojuma dalītās vākšanas sistēma, lielu ieguldījumu resursu atguvē nodrošina sazarotais EKO laukumu tīkls. Izveidots aprites ekonomikas centrs “Daibe”, kas tiek attīstīts un modernizēts, ejot kopsolī un dažkārt pat apsteidzot nozares prasības gan nacionālā, gan Eiropas Savie­nības līmenī. Patiesībā paveikts ļoti daudz.”

Kā jau svētku reizē, netrūka apsveicēju, viņu vidū arī “ZAAO” akcionāri – Vidzemes pašvaldības. G. Kukainis īpaši uzsvēra veiksmīgo sadarbību ar Cēsu novada pašvaldību, īpaši būvvaldi, ar kuru nākas risināt daudzus infrastruktūras attīstības jautājumus.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs uzteica Aivara Sirmā un Ginta Kukaiņa spēju izbraukāt pie saviem akcionāriem, saviem novadiem, iedzīvotājiem, lai stāstītu, skaidrotu, un aptaujas rāda, ka iedzīvotāju apmierinātība ar “ZAAO” pakalpojumiem tiešām ir ļoti augsta: “Mēs novada pašvaldībā priecājamies, ka jūs tik aktīvi darbojaties, radāt un būvējat, esam gatavi turpmākai sadarbībai!”

Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks atgādināja, ka Pašvaldību likumā pašvaldībām noteiktas 22 autonomās funkcijas un atkritumu apsaimniekošana ir pirmajā punktā: “Es kopā ar “ZAAO” esmu bijis 24,5 gadus, un šajā laikā šī funkcija galvassāpes radījusi vismazāk. Paldies uzņēmumam, kas burtiski ne no kā pratis izveidot Latvijā modernāko atkritumu apsaimniekošanas sistēmu!”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
39

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
64

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi