Svētdiena, 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Četru bērnu mamma no Madonas lūdz palīdzību sava četrgadīgā dēla ārstēšanai

Druva
15:00
20.12.2023
5
1 4

Valteram novembrī apritēja 4 gadi, bet vasarā viņam tika piešķirta invaliditāte. Valters ir jaunākais bērns kuplā daudzbērnu ģimenē. Zēnam ir nepieciešama īpaša uzmanība un aprūpe, kā arī pastāvīgi līdzekļi terapijas apmaksai. Šobrīd visi ģimenes resursi ir izsmelti, un mamma Diāna ir vērsusies pēc palīdzības.

Labdarības projekta “Zaļā lampa” ietvaros ir izsludināta palīdzības akcija.

Fondā BeOpen Valteram ir atvērts speciāls ziedojumu konts.

Līdz 26. decembrim Valtera Kļaviņa atbalstam darbosies arī ziedojumu tālrunis 9 000 63 84. Maksa par zvanu 1,42 eiro.

Ziedojumu konts:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201

Konta nr. LV39 CBBR 1123 2155 00370

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Valteram Kļaviņam

Nekādi procenti vai komisijas maksas no kontā ienākušajiem līdzekļiem netiek ieturēti.

Nepieciešamā summa: 4800 EUR

Valteram ir autisms. Tas ir milzīgs slogs un izaicinājums visai ģimenei. Zēnam ir attīstības aizture, viņš nerunā un nespēj pats par sevi parūpēties. Ģimene dzīvo divistabu “hruščovkas” tipa dzīvoklī ar caurstaigājamām istabām. Istabās ir divas divstāvu gultas, viena divguļamā gulta un darba vietas bērniem mājasdarbu pildīšanai. Dzīvokli ģimene īrē. Lielāka dzīvojamā platība viņiem nav pa kabatai, jo īpaši apkures sezonā.

Tētis strādā celtniecībā un ir gatavs ķerties pie jebkura darba, lai uzturētu ģimeni. Mamma Diāna agrāk strādāja slimnīcā par medmāsu un aprūpētāju. Šobrīd viņa apmeklē asistentu kursus cilvēku ar invaliditāti aprūpē, lai iegūtu papildu sertifikātu.

Mammai ir hronisks nogurums, viņa atzīst, ka pārdzīvo smagu krīzes periodu, dzīvojot pastāvīgā spriedzē un baidoties, ka nespēs atrast naudu, lai samaksātu Valteram par terapiju. Speciālisti uzstāj, ka ABA terapija un nodarbības ar logopēdu Valteram ir nepieciešamas regulāri, lai zēns spētu sākt runāt.

Sociālais budžets apmaksā tikai 10 logopēda nodarbības gadā. Tomēr, lai sasniegtu rezultātu, zēnam ir regulāri jāapmeklē vismaz divas nodarbības nedēļā.

Bērni

Vecākajam Renāram ir 15 gadi. Savu vārdu viņš ieguvis par godu Renāram Kauperam. Renārs mācās 8. klasē un nodarbojas ar futbolu sporta skolā – viņš grib saistīt savu dzīvi ar sportu un sapņo iestāties sporta akadēmijā.

11-gadīgā Anete ir īsta skaistule un liela rokdarbniece. Viņai ļoti patīk zīmēt, gatavot aproces, matu spraudes un rotaslietas.

Pirmklasnieks Aleksis ir mazais filozofs. Šogad Ziemassvētku vecītim viņš ir pasūtījis grāmatas. Vēl Aleksis ļoti sapņo par suni, taču īres dzīvoklī tas, diemžēl, nav iespējams – īpašnieki ir pret.

Vecākie bērni ļoti pārdzīvo par savu mazo brāli, žēlo viņu un ļoti grib, lai viņš izveseļotos.

Māmiņas sapnis

Kad mēs Diānai pajautājām, par ko viņa sapņo Ziemassvētku priekšvakarā, viņas acīs sariesās asaras: “Es tikai gribu mazliet atpūsties, taču tas ir neiespējami.” Vienīgā iespēja Diānai kaut nedaudz atvilkt elpu ir pasēdēt vienatnē savā mazītiņajā virtuvē, kad visi ir devušies gulēt.

Mammas lielākais sapnis šobrīd ir, lai Valters varētu saņemt ABA terapiju un kādā jaukā dienā nosauktu viņu par mammu.

Visi kopā mēs varam palīdzēt pietuvināt šo dienu! Valtera nākotne šobrīd ir atkarīga no naudas. Diemžēl pašvaldība neapmaksā ABA terapiju bērniem ar autismu, arī valsts atbalsts šobrīd ir pavisam niecīgs, tālu no nepieciešamā apjoma. ABA terapija ir vienīgā efektīvā zinātniskā metode, ar kuras palīdzību ir iespējams koriģēt traucētos procesus un atvieglot vai novērst diagnozes simptomus.

Kāpēc tas ir svarīgi

Runas aizture un attīstības traucējumi parasti pārklājas. Tas nozīmē, ka, ja bērns netiek saprasts, viņš cieš un uzvedas neadekvāti. Iedomājieties, cik grūti bērniņam ir dzīvot pasaulē, kurā viņu nesaprot. Divu gadu vecumā bērns parasti spēj pateikt, ko viņš vēlas, rāda ar pirkstiņu. Un, kad bērns nevar to izdarīt, viņš dusmojas, raud, apvainojas, rīko histērijas un kļūst agresīvs. Pārējie ģimenes locekļi pārdzīvo un nervozē bērna dīvainās uzvedības dēļ, bet māmiņai bezspēcībā reizēm nolaižas rokas.

Kam nepieciešami līdzekļi

ABA terapijas kurss un nodarbības ar logopēdu Ģimenes centrā “TuTi” Madonā. Izmaksas gadam – 4800 eiro.

Lai palīdzētu Valteram Kļaviņam, projekta “Zaļā lampa” ietvaros ir izsludināta labdarības akcija.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Valteram speciālu ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201

Konta nr. LV39 CBBR 1123 2155 00370

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Valteram Kļaviņam

Nekādi procenti vai komisijas maksas no kontā ienākušajiem līdzekļiem netiek ieturēti.

Labdarības fondam BeOpen ir sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statuss, kas ziedotājiem dod iespēju saņemt ienākuma nodokļu atlaides.

Ja jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mums: zala.lampa@gmail.com, info@beopen.lv

Labdarības projekts ”Zaļā lampa” top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.

Projekta autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svētīgus Jāņus!

00:00
23.06.2024
22

Es sasēju lielu sieru,Jāņu dienas gaidīdama;Jāņu dienu izdalījuPa maziemi gabaliem. Nākat šurpu, Jāņa bērni,Nākat lieli, nākat mazi;Lieliem došu alu dzerti,Maziem siera gabaliņu. Nelīst lietus, nelīst lietus,Šodien lietus nevajaga,Salīs manas Jāņu zāles,Salīs paši Jāņu bērni. Brauc, Jānīti, nu uz Rīgu,Nu mēs tevi pavadām;Nāc atkal citu gadu,Tad mēs tevi gaidīsim.

Saules un ēnas saspēle dzīves norisēs un svētkos

00:00
22.06.2024
40

Mārsnēnos Priekuļu apvienības svētkos “MārsnĒNAS – GaismĒNAS” zumēja kā bišu stropā – dienā centrā uzstājās mākslinieciskie kolektīvi, notika radošās darbnīcas, apvienības pagastu amatierteātru izrādes. Svētkus šogad rotāja moto: “Ja ir ēna, tad kaut kur ir arī Saule.” Saule ir arī Priekuļu apvienības logo zīme, tā simbolizē gaismu un siltumu, bet ēna veldzē un atvēsina, un […]

Pieejamība kā iespēja

00:00
21.06.2024
47

Pietrūkst kopīga redzējuma, kā jāveido dabas takas un dabas objekti, lai tie būtu pieejami ikvienam – ne tikai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet arī māmiņām ar bērniem ratiņos vai vecāka gadagājuma ļaudīm,kuriem pastaigai nepieciešams līdzenāks ceļš un vairāk soliņu, kur piesēst, lai pastaigas laikā atpūstos. Tā, izpētot vides pieejamību kultūras mantojuma objektu, dabas taku, ēdināšanas […]

Jāatgādina, lai neatkārtotos

00:00
20.06.2024
55

14.jūnijs šogad bija lietains. Saule slēpās aiz asaru pielietiem mākoņiem, kad daudzviet Latvijā pieminēja 1941.gada represijās svešumā izvestos. Jaunraunā komunistiskā terora upuru piemiņas vietā priekulieši atcerējās uz Sibīriju aizvestos jaunrauniešus, tos, kuri neatgriezās. “Lasot atmiņas par to nakti, kad pārtrūka daudzu Latvijas iedzīvotāju dzīve, nevar palikt vienaldzīgs. Un nekur nepazūd jautājumi – par ko, kāpēc. Šodien […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
58

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē septiņi izsaukumi

14:30
19.06.2024
30

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums. Vakar īsi pēc pusdienām ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
17
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
22
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
31
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
25
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
40
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi